| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Inkvizítor
Od: Inkvizítor
|
Pridané:
17.5.2007 9:34
myslím, že ten čo toto písal je troxu mimo realitu. Do skladaných PC sa montuje čo xce väčšinou zákazník a ak xce SATA DVD tak dostane SATA DVD a nie to čo kto plánuje že bude alebo nebude. Montujú sa keďže ten rozdiel ceny je pomerne malý, tak nestrašte národ :)
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
17.5.2007 9:41
skladane pc netvoria len tie ktore si poskladas na papieri priamo v obchode... najvacsiu cast predstavuju PC urcene na hromadny odber: AGEM,METRO,TESCO... :D
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
17.5.2007 10:41
Presne, ludia si povedia, a tam je PC s 3 GHz a stoji len 9 tisic, ten si kupim. :)
To, ze potrebuju hlavne RAM a poriadnu grafiku ich netrepa, SATA mechanika uz vobec nie.
|
| |
Oprava
Od: Oprava
|
Pridané:
17.5.2007 10:41
*netrepa - netrapi
|
| |
Uhlik
Od: Uhlik
|
Pridané:
17.5.2007 20:17
tak tak .. bezny zakaznik oceni viac procesor s 3.0 GHz nez procesor s 1.86 GHz ;o) ...
|
| |
Inkvizítor
Od: Inkvizítor
|
Pridané:
20.5.2007 10:08
Aspoň vidia ľudia kde nemajú kupovať.
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
17.5.2007 11:03
Montoval som bratovi PC a vsetko tam islo SATA ;-)
|
| |
yetam
Od: yetam
|
Pridané:
17.5.2007 12:35
dúfam že aj myška...
|
| |
Propediotika
Od: Propediotika
|
Pridané:
17.5.2007 15:46
Alebo cmos bateria ;-)
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
17.5.2007 11:04
No neviem co maju vsetci so SATA. Mal som nForce4 so SATA a disky som musel mat v Native IDE bo Windows disky nevidel - a vsetci mi tvrdili, ze tu disketu tam nemusim davat (F6 pri instalacii). Teras mam Asus M2R32-MVP (North Bridge X3200 a South Bridge je SB600) a znova musim mat disky v Native IDE, lebo ked to dam do AHCI tak v Boot menu mi dava ten disk ako Aray1 a pritom Aray nemam zapnute (v BIOSe je len AHCI vybrane). A Linux (kernel) si zatialso SATA nevedel poradit na doskach co som mal (nic proti Linux - pouzivam ho). Ide len o to, ze nevidim ziadnu podporu SATA v OS. Takze vsetko mam SATA (HDD aj DVD-RW,), ale su v Native IDE mode - takze nevidim ziadny prinos v SATA.
|
| |
:-)
Od: :-)
|
Pridané:
21.5.2007 19:47
Načo si kupuješ také sprostosti? Normálny počítač obsahuje iný čipset.
|
| |
meff
Od: meff
|
Pridané:
17.5.2007 11:11
pouzivas dost divne dosky, resp. divne cipsety na doskach. aj windows aj linux poznaju SATA.
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
17.5.2007 11:37
tak mi ukaz, dosku so SATA nativne na ktorej ti pojde Windows XP Professional x64 Edition alebo klasika 32-bit alebo nejake distro Linuxu.
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
17.5.2007 11:55
No ja mam dosku MSI KT6 Delta-LSR, cipset VIA KT600 (vtedy sa SATA este len zacinala dostavat na bezne dosky), procak Barton 2500+, disk Seagate Barracuda 7200.9 160GB SATA... pre XP sice potrebujem disketu, ale linux nema s danou konfiguraciou najmensi problem a to uz hooodne davno (na presnu verziu kernelu si vsak nespomeniem)...
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
17.5.2007 12:02
Ano, ak mas starsi HW tak so SATA controllerom neni problem pod Linuxom/Windows, ale ak mas nieco nove ako napr. SB600 od ATI/AMD, ktora nema podporu este v jadre, tak mas smolu. VIA ma priamu podporu v instalacke WinXP.
Ale ak tu je niekto, kto pouziva SB600 a dokazal nainstalovat WinXP alebo dake distro s AHCI cize SATA nativne tak nech sa ohlasi :-).
|
| |
M15k0
Od: M15k0
|
Pridané:
17.5.2007 12:39
JA
|
| |
-0-
Od: -0-
|
Pridané:
17.5.2007 12:56
Ja mam asus P5B s chipsetom Intel P965 a pri instalacii winu nepotrebujem ziadne diskety.
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
17.5.2007 15:35
stačí win xp corporate
napr. winxpeue35
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
17.5.2007 15:36
stačí win xp corporate
napr. winxpeue35
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
17.5.2007 15:55
stačí win xp corporate
napr. winxpeue35
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
17.5.2007 15:56
stačí win xp corporate
napr. winxpeue35
|
| |
grco
Od: grco
|
Pridané:
17.5.2007 16:05
ked si tam davas cipsety od nvidie a ati, tak sa necuduj, kto by to vobec podporoval kde :)
|
| |
grco
Od: grco
|
Pridané:
17.5.2007 16:00
kup si riadny cipset vole, nie nforce
ja mam asus p4c800-e deluxe s i875p, ich5r sata radic, windows, linux rozpozna bez diskety...
potom mam asus p5ad2-e premium s i925xe, ich6r sata radic, windows x64, linux rozpozna bez diskety...
jedine na raid musim davat f6 floppy
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
17.5.2007 12:18
mne zatial staci ATAPI :)
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
17.5.2007 16:08
to Kubo: corporate win je klasicky winxp, ale ma ine Product Key. nemusi sa potom aktovovat - tak tym to nebude.
to grco: ak si to pozres riadne uz nemam nForce, ale SB600/X3200. si si isty ze mas disky v AHCI mode? nemas v BIOSe nahodou v Legacy/Native IDE?
|
| |
grco
Od: grco
|
Pridané:
17.5.2007 16:30
ne, mam RAID mode, na ten disketu treba, na normal SATA, aby fungovali oddelene ale disketu netreba
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
17.5.2007 18:29
tak mi vysvetli preco to nejde. mam jeden disk v mode AHCI. nic ine nemenim a ziadny OS mi ten disk nevidi.
|
| |
kubo
Od: kubo
|
Pridané:
17.5.2007 20:40
winxpeue35, ale aj staršie verzie, majú plnú mrť ovládačov.
úplne na začiatku konfigurácie XP (keď vidíš na spodu drivre, ktoré láduje) nainštaluje automaticky SATA drivre.
vďaka tomu vidíš SATA bez diskety a problémov.
zatiaľ som pri žiadnom čipsete problémy nemal.
vyskúšaj a zaves skúsenosti s tvojím čipsetom.
|
| |
glumm
Od: glumm
|
Pridané:
18.5.2007 7:38
mozes mi povedat ake chipsety to boli, ked ich windows videl?
a stale nezabudaj ze disk moze byt SATA, ale mas ho naozaj v takom mode nastaveny aj v BIOSe. Vela ludi mi tvrdi, ze ako im ide SATA bez instalacky a pritom nevedia, ze v BIOSe maju nastavene Native/Legacy IDE.
|
| |
satadisk
Od: satadisk
|
Pridané:
17.5.2007 19:21
Zaujimava debata, ja som sa este nestretol so zostavou, na ktoru by sa nedal naistalovat win, pokial je tam SATA disk.
Staci len spravny driver, ak win nerozpozna disk a potom vsetko ide ako ma.
Skuste si pozriet program NLite, v nom sa daju integrovat ovladace do instalacky.
|
| |
Majco
Od: Majco
|
Pridané:
17.5.2007 19:37
...kupovať v dnešnej dobe IDE je hlúposť !
|
| |
fú...
Od: fú...
|
Pridané:
17.5.2007 21:14
by ste neverili,koľko problémov spôsobil pri mojej inštalácii SATA disku jeden vy..... jumper na DVD mechanike....
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
17.5.2007 21:27
OMG... keby si mal rozum nemusel by ziaden, je logicke najprv si najumprovat podla toho co idem robit a hlavne ako ho idem pripajat.
A k veci, ked si najblizsie kupim desktop, alebo len mechaniku, urcite SATA,kable nezaberaju v skrini tolko miesta, a rychlost prenosu, ale IDE by som este neodpisoval, boze co ja som sa s tym IDE rozhranim prezil... kazde pc bolo ine, ah jjooo kde su tie casy, inak mate niekto HDD Segate Baracuda 7200rpm 320GB 16MB cache SATAII? ide vam ticho? lebo mne nie, huci jak hovado, lutujem ze som ho kupil
|
| |
Spacer
Od: Spacer
|
Pridané:
19.5.2007 8:23
Ja iba Westaerny. Este som nenarazil na hlucny. Asi mam stastie.IBM a Seagate su hlucne podla mojich skusenosti z davnych dob.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
19.5.2007 10:33
Moj starsi 60 GB Maxtor je tichy, ale stary 30 GB WD je hlucnejsi ako moj zdroj s dvoma ventilatormi. :P
|
| |
opec
Od: opec
|
Pridané:
18.5.2007 20:46
aspon ze sa presadia u rozlozenych PC
|
| |
fannta1
Od: fannta1
|
Pridané:
13.6.2007 18:55
mam 4 WD a 1 Seagate,hlucnost seagatu sa da porovnat so vsetkymi 4 WD naraz.
|
| |
trarmarzz
Od: trarmarzz
|
Pridané:
17.7.2007 11:24
BOBLO KO MNE!!!
<a href=http://cialisit.blog.hr/>compra cialis</a>
<a href=http://ital.cialis.sblog.cz/>online cialis</a>
<a href=http://cialis.yourbb.eu/>online cialis</a>
<a href=http://italcialis.vdforum.ru/>buy cialis</a>
<a href=http://cialisit.eamped.com/>compra cialis</a>
srochno! vsem pokupat!
|
| |
trarmarz2
Od: trarmarz2
|
Pridané:
22.7.2007 2:43
BOBLO KO MNE!!!
<a href=http://viagra-it.rapidboards.com/>buy viagra</a>
<a href=http://viagra1.eamped.com/>cheap viagra</a>
<a href=http://viagraitalia.eamped.com/>order viagra</a>
srochno! vsem pokupat!
|