neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Klávesnicu s OLED displejmi možné objednať od nedele

DSL.sk, 17.5.2007


Zaujímavá klávesnica Optimus Maximus sa nakoniec predsa len zrejme dočká svojho uvedenia na trh, aspoň pokiaľ máme veriť ďalšiemu termínu ohlásenému predstaviteľmi spoločnosti Art Lebedev.

Optimus Maximus má byť mimoriadne zaujímavou klávesnicou s OLED displejmi vbudovanými do kláves, ktoré umožňujú zobrazovať rozličné dynamické popisky napríklad v závislosti od aplikácie.

Klávesnica podľa poslednej zverejnenej špecifikácie má byť 103-klávesová, použité budú OLED displeje s rozlíšením 32 x 32 bodov a veľkosťou aktívnej oblasti 9 mm x 9 mm a s možnosťou zobrazovania 65 tisíc farieb.

Klávesnica má vlastný zdroj, k najnovším informáciám patrí zahrnutie ventilácie v časti s čítačkou SD kariet.

Zväčšiť
Zväčšiť Zväčšiť
Zábery pôvodnej Optimus klávesnice



Termín uvedenia na trh, termín predobjednania, technická špecifikácia aj cena boli ale už viackrát zmenené. Aktuálne má predobjednávanie začať 20. mája o 13:00 stredoeurópskeho letného času, predbjednať má byť možné spomedzi 200 kusov dostupných na začiatku decembra, 200 kusov na konci decembra a 400 kusov dostupných v januári.

Zväčšiť Zväčšiť
Zväčšiť Zväčšiť
Popisky anglické malé, ruské veľké, vo Photoshope, v Quakovi



V nedeľu má byť zverejnená aj definitívna špecifikácia a cena, posledná cena, ktorú Art Lebedev zverejnil, bola 1 564 dolárov. Klávesnicu si má byť možné predobjednať z tejto stránky.

Art Lebedev má v ponuke od augusta 2006 Optimus Mini Three keypad s tromi veľkými klávesmi OLED displejmi s rozlíšením 96 x 96 pixelov za 160 dolárov, jeho recenziu je možné nájsť napríklad v tomto článku.

Mini verzia umožňuje zobrazovať na jednotlivých klávesoch dynamické informácie viacerými konfigurovateľnými zaujímavými pluginmi.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

nech si svihnu, uz sa nemozem dockat kedy ju budem mat doma
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cena 1564 dolarov? No cez 38.000,- Sk bych za klavesnicu teda nikdy nedal nech by mala akekolvek funkcie... ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja som tiez kukal, ci tam nahodou nezabudli dat desatinnu ciarku... ked vezmem este do uvahy, ze tie OLED displeje budu na priamom slnku tak na dve veci a ze este aj v klavesnici mi bude hucat vetrak, tak myslim, ze keby to bolo aj za tych $150, tak by som dooost dlho rozmyslal, ci to kupit
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim ze na priamom slnku by ti bol aj monitor nahovno

Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby odpudzovala omrvinky a mastné ruky, možno by som si to ešte rozmyslel... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ta cena je fajne nizka. To je aj s procesorom a ramkou? A mechanika k tomu je BD alebo HD-DVD? Disk bude asi len 40 GB co?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a je k tomu Vista zdarma :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved tu klavesnicu som videl ako novinku este ked som hraval CS... a to uz je daky ten rok, asi zhanali investora :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa ta klavesniva paci. Teraz len pockat, kym zlacnie na prijatelnu cenu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

o tejto klavesnici sa uz popisalo viac ako o viste alebo ako o hedvige malinovej :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekna myslienka, neprijatelna cena, ked si zobereme ze vyrobna cena notebooku do afriky je 200 dolarov tak viac ako 100 by som zato nedal... a este to musim samostatne napajat.. sak uz nemam volne zastrcky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

zásuvky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

zasuvaj si kam stes on to do toho strka
Odpovedať Hodnotiť:
 

cena nie je preklep? ak nie, tak potom sa toho bude predavat asi najviac, lebo je to totalna hlupost a tie dnes idu na dracku :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

treba si uvedomit ze je to novinka a tolko aj stoji po roku bude stat len 300$ a po dalsom pol roku 50$ (ak sa bude predavat)

Napr. 16GB klucenka stala zo zaciatku tohto roka cez 9000 sk a teraz 4800
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta cena toby tam fakt musela byt 8800GTX Q6800 2Giga OCZ .. a SECKo najlespie ... 80 LITROV CO VAM EBE :D:D to je fakt stransa cena to COJE OMG to coje ,,, to nemoze stat tolko ani keby pozlatena bola .. ve vyrobne nakalady mozu byt tak 2000sk maximalne .. JEZIS
Odpovedať Hodnotiť:
 

80 litrov? Coho, yenov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

on este voli meciara, ked bol $ za 50Sk :o)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár