Organizácia Wi-Fi Alliance združujúca výrobcov WiFi zariadení a certifikujúca jednotlivé WiFi čipsety a zariadenia dnes avizovala plánovaný začiatok certifikácie zariadení kompatibilných s druhým návrhom štandardu 802.11n Draft 2.0.
Certifikácia novým logom garantuje vzájomnú kompatibilitu všetkých takto označených zariadení aj kompatibilitu s WiFi 802.11b/g zariadeniami. Na zariadeniach sa nové logo začne objavovať od júna.
Práve problémy so vzájomnou kompatibilitou medzi 802.11n zariadeniami spĺňajúcimi prvý návrh štandardu 802.11n a časté problémy s kompatibilitou s 802.11b/g zariadeniami boli najväčšími problémami prvej generácie 802.11n.
Po uvedení finálnej špecifikácie 802.11n, ktorá sa aktuálne očakáva až v roku 2009, uvedie Wi-Fi Alliance novú certifikáciu. Predpokladá sa ale, že medzi 802.11n Draft 2.0 a finálnou špecifikáciou nenastanú dôležité alebo dokonca žiadne zmeny.
Certifikačné logo 802.11n Draft 2.0
Zariadeniami, ktoré budú certifikované ako prvé, sú napríklad WiFi karta Intel Wireless WiFi Link 4965AGN používaná v nových notebookoch Centrino, Broadcom Intensi-Fi 802.11n Router BCM94705GMP, Broadcom Intensi-Fi 802.11n Card BCM94321MC123, Marvell TopDog WLAN solutions (Station Card), Marvell TopDog WLAN solutions (Access Point), Atheros XSPAN with SST Draft 2.0 802.11n.
Nový WiFi štandard 802.11n prinesie v porovnaní s 802.11g päťnásobné rýchlosti fyzickej vrsty a päťnásobné reálne rýchlosti a dvojnásobný dosah.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
16.5.2007 12:06
A nepridaju tam tie nahodne signaly aby to bolo zdravsie? :))
|
| |
rls
Od: rls
|
Pridané:
16.5.2007 12:12
vyborny postreh! :D :D
|
| |
citat
Od: citat
|
Pridané:
17.5.2007 7:12
nieco malo o slovanete
http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
|
| |
citat
Od: citat
|
Pridané:
17.5.2007 7:12
nieco malo o slovanete
http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
|
| |
divad
Od: divad
|
Pridané:
16.5.2007 12:07
no konecne
|
| |
surik
Od: surik
|
Pridané:
16.5.2007 14:58
admin jakoze uz to je TRAPNE s tymi clankami o wifi aj mikrosofte a si nejaky podivne zacykleny , ved je tolko kvalitnych zaujimavych clankov aj z vedy aj IT ??
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
16.5.2007 16:09
Tak podme pusti sa do pisania.
|
| |
lx ou ou
Od: lx ou ou
|
Pridané:
16.5.2007 15:00
a de je maestro bozz ?
|
| |
Bozz je mrtvy
Od: Bozz je mrtvy
|
Pridané:
16.5.2007 15:01
uki kuki karton klub
|
| |
Bozz vecne zivy!
Od: Bozz vecne zivy!
|
Pridané:
16.5.2007 15:16
:-P
|
| |
Bozz not dead
Od: Bozz not dead
|
Pridané:
16.5.2007 15:50
I still alive at your mind
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
17.5.2007 21:47
check your back. Bozz never sleep
|
| |
-0-
Od: -0-
|
Pridané:
16.5.2007 18:27
skoda ze to nefachci na intelackych wifickach (teda okrem jednej a to nieje moj pripad) to by sa surfovalo po meste zadarmo :)
|
| |
Bozz the Original
Od: Bozz the Original
|
Pridané:
16.5.2007 19:36
surfovat zadarmo mozes aj teraz
ja mam niekolko "wifi poskytovatelov" na dosah z balkona :o)ktori to ani netusia.......
skus aj ty ....na streche v Ba ich tooolko chytis ze nevies ktoru skor vybrat
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
16.5.2007 21:56
95percent wifi signalov tvoria notebooky a nie acespointy, 4 percenta su acespointy, pol percenta su acespointy ktore su zaheslovane alebo vyzaduju interne heslo po pripojeni sa na wifi siet... a pol percenta su hotspoty, ale normalny notebook ma mali dosah takze sa casto nepripojis, len zachytavas vysielany signal... takze urcite nehrozi taka vec ze si nebudes vediet vybrat... ajked ja nemam zle skusenosti, u babky chytam hotel s hotspotom a v skole mame tiez hotspotik... a doma nepocitam, lebo to platime :(
|
| |
m][sko
Od: m][sko
|
Pridané:
17.5.2007 1:48
V Trencine
No ja mam notebook na stole v izbe a za posledneho pol roka mi pribudli asi 3 wifi siete na ktore sa clovek jednoducho pripoji bez hesla. A ze internet nieje vsade a zadarmo :)
=> internet je vo vyspelom svete zadarmo
|