neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Samsung zaháji výrobu DDR3 do júna

DSL.sk, 16.5.2007


Spoločnosť Intel po certifikovaní Hynixu na začiatku mája certifikovala tento týždeň DDR3 pamäte ďalších troch výrobcov.

Prvé dostupné DDR3 pamäte budú veľmi pravdepodobne využívať čipy od Samsungu, keď spomedzi štvorice certifikovaných Samsung, Hynix, Micron a Elpida zatiaľ iba Samsung oznámil zahájenie výroby ešte na tento štvrťrok.

Podľa tlačovej správy Samsungu DDR3 pamäte zvýšia výkon viacjadrových procesorov pri vykonávaní viacerých procesov súčasne. U najpomalších pamätí danej technológie, 400 MHz DDR2 a 800 MHz DDR3, príde k dvojnásobnému zvýšeniu prenosových rýchlostí.

Prvým čipsetom podporujúcim DDR3 bude v treťom štvrťroku uvedený čipset z rodiny Bearlake od Intelu určený pre nové desktopové Core 2 procesory s FSB 1 333 MHz.

Výhodou DDR3 oproti DDR2 má byť teoreticky až o 40% nižšia spotreba, použitým napätím je 1.5 V namiesto 1.8 V. Prvé certifikované moduly Hynixu majú podľa spoločnosti spotrebu oproti súčasným DDR2 nižšiu o 25%.


DDR3 pamäťové moduly od Samsungu



U DDR3 štandardu sú podporované rýchlosti 800 až 1 600 MHz oproti 400 až 1 066 MHz u DDR2. Prvé moduly od všetkých štyroch certifikovaných výrobcov budú k dispozícii s rýchlosťami 800 a 1 066 MHz.

Zvýšené CAS časovanie DDR3 pamätí je kompenzované vyššími frekvenciami a 8-bitovým prefetch bufferom.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Zrovna ked si chcem kupi komp :(
Mne sa nechce uz cakat dalsie mesiace
Odpovedať Hodnotiť:
 

filusko
Odpovedať Hodnotiť:
 

ok XD
Dalsie mesiace cakat na co? Na RAM modul za 10 tisic? Kup si PC teraz, neoplati sa cakat..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Za dalsie mesiace bude DDR4, potom budes cakat na DDR5, atd. :)
Inak ja cakam na stvorjadrovy AMD, dosku od AMD a tichsiu R600. ;)
Ale vazne, PC komponenty su v maji celkom lacne, rozhodne sa ti oplati kupit PC teraz, ja pockam do aprila 2008, odteraz uz pojdu ceny hore, po lete este trosku klesnu, ale do vianoc to stupne ako nieco po uziti viagry. Pr.: 2GB DDR2-800MHz Kingston CL5 kit 2x1GB za 3900 SK s DPH.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ceny stupat nebudu ani teraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lepsi priklad: A Data extreme vitesta 2x1GB 4-4-4-12 800 MHz 3500,- aj s dorucenim domov...(maloobchodna cena, normalne kupene) take lacne uz ramky nebudu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vravi sa penis :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nieco malo o slovanete

http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja si chcem tiez kupit, ale DDR3 to nebude. Avsak chcem si kupit az koncom juna, tak dufam ze ceny DDR2 troska klesnu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh klesnu? na vianoce stala nejaka 1gb 800mhz a-data tusim 3500sk teraz stoji neco nad 1000sk bez dph obe samozrejme co este ces aby kleslo? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

co myslite, oplati sa kupit
2048MB Twinx XM2S-6400 DDRII 800 CORSAIR za 3 478,00 bez dph

alebo uz rovno (sice su pomalsie)

4GB DDRAM2 PC667 GOODRAM (2x2GB) za 4 171,00 bez dph

chcem vediet nazor :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jednozunacne CORSAIRi... neuvazuj ani o inom, i ked GODRAMi su tiez dobre ale na CORSAIROCH mas heatspreedy, a ak chces taktovat tak to dotiahnes dalej s nimu, a este nieco daj link kde si nasiel t Twinixi za 3apol bez dane OMG to berem aj ja...
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://www.bgsdistribution.sk/
showdoc.do?docid=133&product=72406&i6page=3


Odpovedať Hodnotiť:
 

a kolko budu priblizne stat tieto DDR3 ? .)
Odpovedať Hodnotiť:
 

veľa... veľmi veľa !
Odpovedať Hodnotiť:
 

nieco malo o slovanete

http://www.digibooks.sk/files/slovanet.htm
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár