neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Microsoft predal 40 mil Visty, až 78% premium edícií

DSL.sk, 16.5.2007


Spoločnosť Microsoft predala do minulého týždňa takmer 40 miliónov kópií nového operačného systému Windows Vista.

Uviedol to v utorok na konferencii Windows Hardware Engineering Conference v Los Angeles Bill Gates.

Podľa Gatesa tak za sto dní od uvedenia Visty bolo predaných viac kópií, ako má ľubovoľný iný operačný systém inštalácií. Druhým najrozšírenejším operačným systémom je Mac OS X.

Tempo predaja Visty je podľa Gatesa dvojnásobné oproti začiatku predaja Windows XP, hoci v prípade Visty boli do predajných čísel započítané aj kópie predané od novembra do konca januára firemným zákazníkom.

Ako informoval Microsoft v marci, do konca februára sa predalo 20 miliónov kópií. V prípade Windows XP je jediným známym údajom predaj 17 miliónov kópií po dvoch mesiacoch od uvedenia.

Spoločnosť oficiálne oznámila aj podiel premium edícií na predaji, až 78%. Presnú klasifikáciu edícií neuviedla, zvyčajne sa ale za premium edície u Windows Vista označujú vyššie edície ako Vista Home Basic, teda Home Premium, Business, Enterprise a Ultimate.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok


Diskusia:
                               
 

hej, ono to je aj necakane, staci si porovnat pocet PC ktory bol na svete pri uvedeni XP a teraz pri Hliste =D
Odpovedať Hodnotiť:
 

1, nepredal, ale shippoval do obchodov a najma k distributorom pocitacov. tj vyliezlo to zo skladu - to sa rata

2, marketingova blbina a vsetci o tom pisu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este ze tak... uz som sa zlakol ze na svete je az 40 milionov idiotov :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

o linuxe tolko ludi ano vzivote nepoculo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to je chyba... lebo linux ponuka zadara vsetko za co musi clovek microsoftu platit. Nehovoriac o rychlosti systemu. Mal som ubuntu s berylom a na mojej sunke to slapalo ako gula. A Vista... nacitavalo 5 minut a dalsich 5 minut svietil HDD...
Odpovedať Hodnotiť:
 

musi je velky pan, ale NEMUSI este veci
Odpovedať Hodnotiť:
 

m.es

snazis sa robit flame? ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na tom nezalezi, halvne je len to, ze MS predal viacej verzii Visty ako XP a tym ma vyssie zisky, co sa prejavi aj na firemnej stastike a tym aj na akciach MS a pod.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas snad akcie v MS?

Odpovedať Hodnotiť:
 

a za posledne 2 tyzdne som zbohatol o 100 tisic;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a navyse z toho 80% tvoria OEM verzie predane s novym Notebookom ci PC, len malo drukov by kupilo krabicovu verziu za 10 litrov :-), a hlavne pri notebookoch to kopa ludi kupi aj ked to vlastne nechce :-) lebo je slaby vyber bez OS, a to je monopolne curactvo mrkvosoftu nie nejaky trapny Media player :-)
nie som fanusik linuxu ale je na case poslat mrkvosoft do .... ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezdaju sa Vam tie priblble poznamky typu "Mrkvosoft" a "Hlista" trapne? Co mate 12 rokov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezdaju sa mi trapne, predpokladam ze by mali vyjadrovat postoj autora k firme Microsoft ako takej. Vy ked s niekym nie ste spokojny, tak ho asi tiez volate inymi menami, len nie jeho vlastnym.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak oteraz budeme linux volat plynux ;-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

to radsej lunex :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co tak lunix :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

lunik 9
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne svet skomolenin je krasny... windows yehoVista, lunex, Gerard Retardier... atd.
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Proste tym chcel Bill pekne na konferencii povedat ze zarobili zopar miliard dolarov. Toto ich zaujima hlavne. Vsak su obchodnici, stale boli len dobri obchodnici :) vid piratov zo silikonoveho udolia ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale robia vynikajuci hardware, je to ironia osudu, najvacsia softwarova spolocnost na svete vyraba vynikajuci hardware. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

A vynikajuci softver
Odpovedať Hodnotiť:
 

kde? co? vari uz nieco take MS vydal?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Isteze ano, ja som absolutne spokojny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

spokojnost a vynikajuci soft je rozdiel... niektori ludia su spokojny ked maju posny chleba, ale vynikajuce to z daleka nie je...
Odpovedať Hodnotiť:
 

S klávesnicou od MS mám veľmi dobré skúsenosti *THUMB UP* Jediná škoda, je že na plné využitie tam treba doinštalovať nejaký softvér od MS čo je pod iným OS ako Windows nemožné.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nazapocital tam aj hlisty ktore su na notebookoch uz pred instalovane a este sa nepredali koncovenu zakaznikovi ale lezia dakce v sklade ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ludska hlupost nepozna hranic.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bill vyraba dobry HW ale SW nie, ale musi sa uznat, ze ludia od BILLA su velmi sikovny ked dokazu predat tolko milionov sraciek hlist :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

minule som pozeral asi na discovery dokument o nasa ako testuju svoje raketove motory ... a uz sa nebudem cudovat ked nejaky raketoplan spadne kedze som si vsimol ze pri testovani pouzivaju windows xp :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

nechcem rýpať ale:
"Microsoft predal 40 mil Visty, až 78% premium edícií"

nemá to byť náhodou:
"Microsoft predal 40 mil. kusov Visty, až 78% premium edícií"

pretože predal čo? Vistu? a na čom? tá vista sa na niečom nachádza a to je médium a to je to, čiže kus.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mozno predal 40 milionov licencnych nalepiek :)
vidite kolko ludi je ochotnych zaplatit za jednoduchy software....aj ked maju alternativy zadarmo..dobre spraveny software je jednoduchy..a windows je jednoduchy....
kazdy na tomto fore vie, ze sympatizujem s windowsami..ale stvu ma tie nehorazne ceny..tieto os sa mi pacia a chcem na nich frcat, ale vistu ultimate si za 13000 asi naozaj len tak domov na dva compy nekupim....
apropo nemala byt nahodou vista predzvest vienny, ktora bude vydana preto, lebo nejaky viedensky parlament vyhlasil, ze nechce vyhadzovat peniaze na drahy os, tak od 2010 prechadzaju na ubuntu??tak prisli s vistou..skoda ze si nevsimli to slovo drahy vo vyhlaseni, a vydali iba novy system (dalsi bude zrejme s nazvom Vienna:), no nevystihli podstatu, ktorou bola cena toho os:(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na Vienne je super, ze MS uz dopredu ohlasil, ze vyjde v roku 2009 a ze bude len 64-bit, takze vyvojari maju dead line dokedy musia zapracovat na 64-bit, co bude mat dobry vplyv na vyvoj aplikacii na 64-bit Vistu. Inak bezny clovek nevyuzije Ultimate verziu, takze nemam dovod dat za nu 13 tisic. Alternativny soft je free, resp. vyjde lacnejsie a je kvalitnejsi ako napr Acronis vs kompletna zaloha v Ultimate verzii.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár