neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
LG.Philips vyvinul prvý ohybný A4 farebný e-papier

DSL.sk, 14.5.2007


Spoločnosť LG.Philips, výrobca LCD monitorov, oznámila v nedeľu vyvinutie prvého ohybného farebného elektronického papiera o veľkosti A4.

Základná použitá technológia zobrazovania je založená na technológii od spoločnosti E-Ink, LG.Philips technológiu ale prispôsobila pre ohybné displeje.

Flexibilnosť je umožnená použitím kovovej fólie namiesto skla ako základného substrátu pre vrstu TFT tranzistorov. Displej je hrubý len 0.3 mm.

Zobrazovať dokáže 4 096 farieb a podobne ako ostatné displeje založené na technológii od E-Ink spotrebúva energiu len pri zmene zobrazovaného obrazu.

Uhlopriečka displeja dosahuje 14.1", 35.8 centrimetra. Rozlíšenie displeja a teda ani hustota zobrazovacích bodov neboli zverejnené, rovnako ani ďalšie vlastnosti displeja. Spoločnosťou zverejnená fotografia displeja ale poukazuje na nízky kontrast.


Ohybný A4 farebný e-papier od LG.Philips



Naopak čiernobiele displeje založené na technológii od E-Ink dosahujú vynikajúci kontrast a sú čitateľné aj na priamom slnku. Ich ohybné verzie dosahujú už 150 dpi, displeje s takouto hustotou zobrazovacích bodov by sa na trhu mali objaviť v roku 2008.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

no ak tak pozeram je to este dost v plienkach
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

sak ked si to tak pzoberies tak cela veda je v plienkach =)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chlapci z Philipsu na tom makajú od roku 1997. Od 2003 máme funkčný čiernobiely e-papier. Žiaľ je asi taký drahy, že jeho použite sa obmedzuje len na drahé zariadenia.
O lacnej náhrade obyčajného papier sa nám môže zatiaľ iba snívať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jedine co je v plienkach je nase skolstvo
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlasim!
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie :) nase skolstvo je v tom co obycajne ostava v plienkach po pouziti
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nie nase skolstvo je v tom co väcsinou v plienkach je pred pouzitim aj pocas pouzivania a je na to co tam ostane po pouziti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to v plienkach, ale ked to pride na trh tak to bude dost velka vec..., mne by sa to momentalne dost hodilo aj s nizkym kontrastom

Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si v plienkach!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty si trapny
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

niekde sa predsa musi zacat... pozrite sa celkovo na svet pocitacov, ako zacal.. a kde je teraz
Odpovedať Hodnotiť:
 

A nepouzivajte moj nick!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hehe, ja potrat morskej sasanky, dobre Vam hovorim!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

som teply :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a okrem toho, ze som teply som aj gey... :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

a aj homosexuál a mam malý pe..s
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto nema pouzivat moj nick?
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto ma klonuje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

teply, gay s malym penisom a mozog mam v dolnej casti tela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsetci ste trapnyx on si vybral nick a vy traposi ho teraz pouzivate :-|

Odpovedať Hodnotiť:
 

vies co hovoris?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ja som homosexula
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez som Bozz
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ešte raz niekto o mne niečo napiše tak ... KO
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ... ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozem Vas
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

NO veru treba isť spať. Ale chýba mi tu, že OPERA je naj :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bozz je naj!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

a vsetci "Bozz"-ovia su trapne male deti... btw toto je diskusia o e-papieri a nie o Bozz-ovi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto som?!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Maly buzik, ktory krici ked ta chytim tak ta zjem a mozno i daco viac ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemoholi by ste uz konecne na tento server zaviest registraciu do diskusie? Ved to nema ziadnu uroven, alebo aspon zablokujte ten jebly nick Bozz.Akoze super clanky davate ale admin asi spi na vajcox ked nieje schopny vytvorit blbu registraciu.Ak by ste konecne zaviadli registraciu tak mozno by sa diskutovalo aj ku teme.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pichi ani ja som koli tomu nedal nic ku teme, proste parada.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mohlo by sa to vyriesit keby som si nasiel nick co poviete? nejaky originalnejsi, a nie taky co vystihuje IQ absolventa specialnej skoly...
Odpovedať Hodnotiť:
 

sa idete posrat s dakym kretenskym nickom
care mod set to 0
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár