neprihlásený Sobota, 27. júna 2026, dnes má meniny Ladislav, Ladislava
Poodhalená služba Live Folders, online disk od MS

DSL.sk, 14.5.2007


Na konci minulého týždňa sa medzi službami Windows Live spoločnosti Microsoft na niekoľko dní objavila nová služba Live Folders, online úložisko dát.

Služba Live Folders, v súčasnosti už nedostupná, bola k dispozícii na adrese folders.live.com a poskytovala 500 MB respektíve na niektorých účtoch 250 MB diskového priestoru pre uloženie a prístup k súborom cez webové rozhranie.

Súbory je možné ukladať do troch typov priečinkov, privátnych, zdieľaných a verejných. K privátnym má po autentifikácii Windows Live ID prístup iba užívateľ, k verejným má prístup ľubovoľný návštevník a k zdieľaným zadefinované Windows Live ID účty, pričom práva na prístup je možné nastaviť detailne na účet.

Každý súbor alebo adresár má zároveň jednoznačnú URL pre prístup, ktorú je napríklad možné zasielať iným užívateľom. Viacero screenshotov z používania služby je možné nájsť tu.

Predpokladá sa, že Live Folders bude prvou verziou služby Live Drive, keďže v minulý týždeň dostupnej službe nebola zatiaľ prítomná funkčnosť mapovania online priečinkov na virtuálny disk vo Windows.

Ako predstavitelia Microsoftu potvrdili ešte minulý rok, spoločnosť pripravuje produkt s názvom Live Drive, ktorý by mal byť online úložiskom dát výrazne integrovaným do Windows v podobe virtuálneho disku.

Podobnú službu pripravuje pod predpokladaným označením Gdrive aj Google, v súčasnosti túto služba už interne využívajú zamestnanci Google.

Google Gdrive podľa informácií získaných najmä z helpu uniknutej verzie programu namapuje Gdrive online disk na plnohodnotný virtuálny Windows disk. K dispozícii je aj Linux verzia.

Dáta sú transparentne cachované na lokálnom disku, takže po nacachovaní všetkých dát, s ktorými aktuálne užívateľ pracuje, bude k nim prístup rovnako rýchly ako k lokálnym dátam. Zmeny sa samozrejme budú automaticky synchronizovať s online účtom.

So súbormi je možné pracovať aj po odpojení z Internetu, zmeny sa automaticky zosynchronizujú pri ďalšom pripojení.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Este zabudli dodat, ze to nebude zadara...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no ja sa skor tesim na gdrive, microsoft moze sice spravit nieco kvalitne, ale po poslednom vyhlaseni ze bude ziadat patentove poplatky koly linuxu, tak uz nie len Live Folders uz len s principu
Odpovedať Hodnotiť:
 

No prave som cital clanok o Patentoch v linuxe a Microsoftom, chcel by som vediet ak niekto vie kedy zacal vývoj Google a kedy MS..
Odpovedať Hodnotiť:
 

mate tam chybu...
v súčasnosti túto službA - v súčasnosti túto službU...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár