neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Microsoft okresáva virtualizáciu v Longhorne

DSL.sk, 11.5.2007


Spoločnosť Microsoft oznámila zmeny vo funkčnosti svojho virtualizačného riešenia, ktoré sa bude inštalovať ako komponent Windows Longhorn serveru.

Virtualizácia vyvíjaná s kódovým označením Viridian je hypervisorom bežiacim priamo na hardvéri podobne ako VMware ESX server. Predpokladá sa, že s presadením virtualizácie bude zabudovaná aj priamo v klientských verziách Windows.

Celkovo boli oznámené zatiaľ tri funkcie, ktoré sa nebudú nachádzať v prvej verzii Viridianu.

Virtuálne PC nebude možné za behu presúvať medzi fyzickými PC.

Počas behu VM nebude možné pridávať dodatočné zdroje ako disky, nové sieťové rozhrania, viac pamäte alebo logických procesorov.

Treťou zmenou je obmedzenie podpory na servery s maximálne 16 jadrami.

Všetky tri zmeny sa tak týkajú najmä najnáročnejších serverových nasadení s potrebou 100% dostupnosti, pri nasadení na pracovnej stanici nepríde k reálnemu obmedzeniu funkčnosti.

Podľa aktuálneho oznámenia beta verzia Viridianu bude vydaná zároveň s dokončením Windows Server Longhorn v druhom polroku 2007 a finálna verzia bude sprístupnená do 180 dní od vydania Longhornu.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

tak toto som bud nepochopil alebo ma ta informacia vobec nesere ..
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

asi pouzivas linux, tak preco by ta to malo, ze MS zasa naslubovalo a nesplnilo
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

hej pouzivam aj .. virtuallizaciu nejako nedokazem ocenit, ked pustim OS tak ho potrebujem vyuzivat naplno.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ono na serveroch sa napr pouziva na to aby si mal viac serverov na jednom.
btw, dalsie info o MS: http://www.n3.sk/microsoft/
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Viridian je hypervisorom bežiacim priamo na hardvéri podobne ako VMware ESX server

to akoze chcu povedat ze Viridian a ESX virtualizuju ale poziju realny hardware (aj grafiku ??) lebo to by som vyuzil a a vmware workstation sice simuluje aj 128MB grafiky ale stale je to spomalene

je to pravda ?? existuje virtualizacny soft kt spusta OS a vyuziva fyzicky hardware mojho PC rovnako ako keby OS bol naistalovany priamo na PC


Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

> existuje virtualizacny soft kt spusta OS a vyuziva fyzicky hardware mojho PC rovnako ako keby OS bol naistalovany priamo na PC ?

Ano, vola sa Xen, na Linuxe bezne pouzivany (wiki.xensource.com/xenwiki/CoolConfigurations), firma XenSource myslim dokonca s Microsoftom spolupracuje, mozno toto je vysledok.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

myslim ze na tych najnamakanejsich servroch nebudu pouzivat wshits.. neriesim
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

na kazdom normalnom servery sa nepouzivaju MS produkty. Na vynimkach je to vidiet

http://n3.sk/microsoft/SmeSk.png
http://www.n3.sk/microsoft/zive00.png
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

no proste LOL :))))))))))
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Ja uz som nekde pisal ze si KOKOT... a jasne lebo amateri ktory sa nevyznajupouziju linux...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Z nadávok je poznať inteligenciu...
Skôr si myslím, že ludia čo sa vyznajú použijú linux a okresajú si jadro pre svoju portebu.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár