| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
minio
Od: minio
|
Pridané:
7.5.2007 12:21
to myslia, ze mieria aj na PDA ? To by ma veelmi potesilo ale neviem ci som to pochopil spravne
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
7.5.2007 13:05
moooc zvedavy. budem rd ked hej. a bude sranda, ked to budu pouzivat aj do mobilov namiesto MS Win Mobile, ci ako sa to chce ten dalsi monopol volat
stastie ze nokia sa s MS neskamaratila. a motorola zacala linux pouzivat.
|
| |
Mark
Od: Mark
|
Pridané:
7.5.2007 14:06
Co sa mna tyka tak je to na skodu Nokie, pretoze ten Symbian ja uz mat nechcem. V pripade ze ma uzivatel na desktope Linux tak by to na Pad bolo idealne. Lenze ludia su rozny a kazdy ma ine potreby, a ja iny OS na mobilnom zariadeni ako od MS nechcem. Na destope aj na notebooku pouzivam a budem pouzivat Windows a koli kvalitnej a bezproblemovej sychronizacii je toto jedina moznost a som s nou spokojny. Na druhu stranu vitam dalsi OS pre mobilne zariadenia pretoze to povedie k vzajomnej sutazi a skvalitnenia uz aj tak kvalitneho Windows Mobile.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
7.5.2007 17:00
nuz niekto rad MS, niekto nie. Najma ich monopolne praktiky, kvalitu a bezpecnost produktov, arogantnost voci zakaznikom.
|
| |
loko
Od: loko
|
Pridané:
7.5.2007 17:46
mne uz lezies na nervy ty! ty si zainteresovany chudak
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
8.5.2007 0:35
argumenty dosli, tak osocujes?
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
7.5.2007 18:17
ludia pomoc , potrebujem mountnut pod ubuntu 7.04 ftpcko jedno co mam na starosti, vo wine to spravim jednoducho v total commanderi :
Siet > pripojit siet. jednotku > vyberiem pismenko a zadam priecinok v tvare "\\zenskemeno.foogle.sk\admin" a este musim dat "pripajat sa pomocou ineho uzivatelskeho mena" kde opat vyplnim "meno pouzivatela: admin" a "heslo: dam heslo"....
potom uz po starte winu staci ze v commanderi kliknem na pismenko disku co som zadal ako pismenko pre pripajany siet disk a uz mi ho mountne...
No a teraz presne taky postup pre debilov - ako recept - potrebujem pod ubuntu ...
|
| |
m][sko
Od: m][sko
|
Pridané:
7.5.2007 21:28
no vo windoze ziadne mountovanie ftp neexistuje :)
a to co pouzivasa je totalna blbost. skus si odtial pustit napr. film.
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
8.5.2007 0:41
vsetko facha = filmy, DVD, kludne nabijem do alkoholu nejaky image a zinstalnem hru bez stahovania, ale ty sa asi vyznas lepsie takze mas samozrejme pravdu.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
8.5.2007 0:36
priinstaluj gftp z repozitara. to zvladne aj cvicena opica
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
8.5.2007 0:46
dik za tip, a prepac mi ze nepoznam nazvy vsetkych programov pod linux a aj naco sluzia, ale vidim ze ty si riadny karenko ako sa pise vyssie, skoda reci a tu opicu si odpust nabuduce, dik.
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
8.5.2007 0:56
tony tak vidim ze opica si tu jedine ty, ked nezvladas pisany text sa divim ze vobec mas tu odvahu odpisovat ludom a este sa hrat na mudreho. K veci : keby som zhanal obycajneho ftp klienta vystacim si aj s tym co je v krusaderovi, ale ty zjavne nechapes co ja potrebujem tak sa radsej PLZ neozyvaj, alebo sa nauc citat, to zvladne aj opica ale ty zjavne nie:
"gFTP is a multithreaded FTP client. This version of it runs under X and was written using GLib/GTK+."
|
| |
Odjeb
Od: Odjeb
|
Pridané:
8.5.2007 19:18
To bol odjeb :DDD
|
| |
MMo
Od: MMo
|
Pridané:
8.5.2007 1:05
pod windowsom si mapujes disk , nejde o ziadny ftp
pod linuxom budes potrebovat smbmount
vyskusat si to mozes aj cez smbclient
smbclient -L server -U userko
smbmount ak nemas je binarka z balika smbfs,
skus 'apt-get install smbfs'
smbmount //server/win_zdielany_adr /mnt/win -o username=user,password=hesielko
|
| |
MMo
Od: MMo
|
Pridané:
8.5.2007 1:12
este aby si vedel to co ty robis nie je ziadny FTP !
Siet > pripojit siet. jednotku > vyberiem pismenko a zadam priecinok v tvare "\\zenskemeno.foogle.sk\admin" a este musim dat "pripajat sa pomocou ineho uzivatelskeho mena" kde opat vyplnim "meno pouzivatela: admin" a "heslo: dam heslo"....
toto co si tak komplikovnae popisal sa robi vo vindoze takto jednoducho :-)
net use PISMENKO: \\zenskemeno.foogle.sk\admin heslo /USER:iny_uzivatel
ak chces vedied ake vindovz disky mas skade namapovane, tak si to zobrazis takto:
net use
trosku jednoduchsie ako v linuxe ale aj tak je linux lepsi :-)
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
8.5.2007 1:41
to je vsetko fasa ale bud som sa zle vyjadril alebo si ma zle pochopil, alebo aj aj .
Je jeden kompik na ktorom je spravene FTPcko, na to ftpcko sa da normalne napajat ako anonymous...
A ja to "ftp" - teda ten kompik, presnejsie iba jeden disk z neho potrebujem ako sietovy disk - tak ho mam ako sietovy pod XPckom [ ako som popisoval ] a tak isto ho chcem aj pod ubuntu - teda aby sa spraval ako disk [ otvarat subory, editovat a pod ] a nie ako ftp z ktoreho mozem len tahat.. .
A ziadny win shared directory - ten komp na ktorom je to FTPko - teda ten disk ktory chcem ako sietovy pod ubuntu - bezi na debiane tusim
|
| |
MMo
Od: MMo
|
Pridané:
8.5.2007 1:56
No tak som asi zle pochopil, ale toto co si napisal:
Siet > pripojit siet. jednotku > vyberiem pismenko a zadam priecinok v tvare "\\zenskemeno.foogle.sk\admin" a este musim dat "pripajat sa pomocou ineho uzivatelskeho mena" kde opat vyplnim "meno pouzivatela: admin" a "heslo: dam heslo"....
nesvedci o FTP, lebo TC v Menu Siet mas dve moznosti:
1) Pripojit Sietovu Jenodtku - Windows zdeilanie na servri/pc
2) Pripojit sa na FTP Server
Noo podla toho co si napisal ide skor o prvu moznost.
Ja neviem ale od kedy vie vindovs namapovat FTP disk ako hoc aky iny ??? ak ja uz potom neviem :-)
Lebo ak pouzijes prvu moznost, zije ti to aj po skonceni TC, cize ide o systemovu zalezitost. Ak vsak pouzijes druhu moznost, disk mas viditelny len v TC a aj to len pocas behu TC ale vindovs ho nevidi.
Takze bud si pouzil nieco co si nanapisal ... alebo nechapem :-)
|
| |
MMo
Od: MMo
|
Pridané:
8.5.2007 2:01
Jeden detial: Ak pouzijes prvu moznot, otvori sa ti vin systemove okno "Pripojenie Sietovej Jednotky" ktore ti pripoji LEN vyzdielany disk z nejakeho ineho vindovsu ci vinservra alebo zo samby ...
Mohol si max kliknut na "Vytvorit ukladaci priestor online alebo sa pripojit na sietovy server" ... toto som nikdy nepouzival, tak neviem, ale pletie sa tam nejaky FTP.
|
| |
zemetras
Od: zemetras
|
Pridané:
8.5.2007 15:02
nemusis ma chytat za slovicka hned s tym mapovanim, a ten disk je systemova zalezitost ako si pisal nie iba v TC ale cez sambu tusim ho mam ako siet disk... Srat nato daj uz s windovsom pokoj ja to iste potrebujem rozbehat pod ubuntu chapes ?
|
| |
MMo
Od: MMo
|
Pridané:
8.5.2007 1:21
joj a aby sa ti to montovalo hned pri starte systemu, tak musis pridat do /etc/fstab ... jeden dlasi riadok
//server/win_zdielany_adr /mnt/win ntfs username=user,password=hesielko,nls=utf8,umask=007 0 1
a potom by ti to malo ist ... ale najprv vyskusaj rucne montovanie a az ked to ide tam potom rob toto
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
7.5.2007 18:34
dufam ze to bude fungovat aj pod tymto projektom http://www.openmoko.org/
|
| |
Borec
Od: Borec
|
Pridané:
9.5.2007 14:33
jeblina = psichicky narusena zena, zena jebnuta. Aby bolo k veci
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
10.5.2007 10:43
odjeb si tam z toho chleba :-)
|