neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Microsoft vydá sedem záplat, aspoň štyri kritické

DSL.sk, 7.5.2007


Spoločnosť Microsoft podľa svojho oznámenia vydá v utorok 8. mája celkom sedem bezpečnostných záplat, z ktorých minimálne štyri budú opravovať chyby stupňa závažnosti kritická.

Dve záplaty budú opravovať bezpečnostné chyby v operačných systémoch Windows, minimálne jedna z nich bude kritická.

Tri záplaty budú opravovať bezpečnostné chyby v produktoch Microsoft Office, opäť sa medzi nimi bude nachádzať minimálne jedna kritická.

Jedna záplata opravujúca aspoň jednu kritickú chybu bude vydaná pre Microsoft Exchange, a jedna, rovnako kritická, pre BizTalk a CAPICOM.

Ako každý mesiac aj v máji Microsoft vydá novú verziu svojho nástroja Windows Malicious Software Removal Tool pre odstraňovanie najzávažnejšieho a najčastejšie sa vyskytujúceho škodlivého kódu.

Okrem bezpečnostných záplat bude vydaná jedna ďalšia záplata pre Windows a šesť ďalších záplat pre ostatné produkty Microsoftu.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Čo dodať celý Microsoft
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ked ti vyjde zaplata pre FF tak nefrfles.. jaaaj boze trapne... mohli to radsej nechat derave a tvarit sa ze vsetko je OK..

.. to sem bezne chodia deti prispievat z hodiny informatiky na ZS?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco ty si tiez zo ZS? Jedine co je na MS updatoch zle je ze po nainstalovani update a naslednej volbe RESTART LATER vyskakuje debilny popup, potom ked je PC v necinnosti sa sam restartuje. Neraz mi tak zdochol ftp-server. To ma sere, a sere ma aj to, ze musim davat update prilis casto na moj vkus. Toto vsak plati len na 32-bitove XP-cko. U 64x je to lepsie. Tam som celkom spokojny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nemas to ty tak nastavene, aby sa resetoval automaticky (raz som to kdesi nasiel v nastaveniach)? lebo mne to rozhodne nerobi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ee, nemam....skus tiez...podla mna to ten debil ma default v registroch ze po hodine necinnosti spravi reset.....na 32 aj 64 bitoch to robi samo od seba....na 100% urcite viem....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi tak.

Nechapem, vydaju zaplatu a ludia nadavaju? Vy ste uz fakt vadni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no... mna osobne ani tak netankuje ze vydavaju zaplatu, ako skor to, kolko tych zaplat vydavaju naraz... nech mi netvrdia ze naraz odhalili 7 chyb a naraz k nim vytvorili zaplatu??? alebo skor odhalili niekolko chyb, mozno aj spravili zaplatu ale s jej vydanim si pockali, kym bude tych zaplat viac? takze aby sa nepovedalo tak nevydavaju zaplaty kazdy tyzden, hned po objaveni chyby, ale radsej nechaju svoj OS dlhsie ohrozeny...
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne thak.. mas uplnu prawdu... ved aj na linux vydavaju zaplaty ale tham to funguje thak ze sa chyba najde opravi a je zaplata a nikto na nic necaka...
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby si vedel, tak MS maju stanoveny termin..zaplaty vychadzaju kazdy druhy utorok v mesiaci..
vynimocne vychadzaju iba ak opravuju velmi zavaznu chybu..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved prave o tom hovorim...co ak druhu stredu v mesiaci objavia omerne zavaznu chhby? teraz budeme cely mesaic cakat na zaplatu???
Odpovedať Hodnotiť:
 

pride niekedy doba, ze MS vyda vyhlasenie: nase OS su bezpecne a nie je potrebne instalovat zaplaty?
Za taky OS rad zaplatim. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano pride ten cas - hovori sa mu koniec supportu...:D Pre XP je to niekde okolo 2010. Potom teda kludne mozes kupit, vermi update uz nebude. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si fakt truhlik. Vysvetli mi, ako moze niekto spravit OS, ktory bude 3 alebo 4 roky bezpecny bez akejkolvek zaplaty... ty si magor... akokeby ostatne OS nemali updaty... akokeby tooly ako napr. Spybot nemali updaty...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kym su updaty zatial je dobre, aspon viem, ze sa pracuje neustale na chybach...:D Co mi skor chyba je update nielen na chyby ale na programy windows so zlepsenim funkcii, pre zakaznikov co OS kupili napriklad nejake tie themes navyse, nove funkcie, templates pre MovieMaker a tak. To bol priklad, nie ze sa zas niekto do toho obuje, ze co to pisem zas za koko..ny. Je kopa veci co by mohlo byt pre legalnych uzivatelov lepsie, naco je potom overenie pravosti, nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no pracuje sa na chybach. ale ked sa chyba najde a odstrani vzniknu dalsie 2 alebo 3. Tak to nema cenu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no thak to mozes akurat thak snivat dalej... aky by z toho mal billy zisk??? ziaden thakze neprichadza do uvahy
Odpovedať Hodnotiť:
 

tie zlepsenia su dostupne v Ultimate edicii Windows Vista ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to aj pre vistu? ci len pre xp?
Odpovedať Hodnotiť:
 

No uz je 8.5. a zaplaty nikde. A ja som si uz pripravil ihlu a nit, len nie je cim platat :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

no aj mne je to divne 8.5 a ja som nic nenasiel
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár