| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
5.5.2007 11:41
www.beryl-project.com - konkurent AERO
|
| |
cookie
Od: cookie
|
Pridané:
5.5.2007 11:43
hehe si ma predbehol o 2 sekundy
[ MortarMan, 2007-05-05 11:41:13 ]
[ cookie, 2007-05-05 11:41:15 ]
|
| |
m][sko
Od: m][sko
|
Pridané:
6.5.2007 15:38
Skus si dat vypisovat nieco v terminaly so zapnutym Desktop Effects alebo Beryl, vytazenie CPU ide na 80%. Ked odstrania toto tak to bude genialne.
|
| |
MortarMam
Od: MortarMam
|
Pridané:
6.5.2007 18:31
to míš pravdu---tuto maličkost si zafixuješ ked si kupiš dvojprocesorove jadro ci dvojjadrovy procesor ci co to je...
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
5.5.2007 12:18
to nieje konkurencia. konkurencia je ked sa to da porovnat. Aero vyrazne zaostava a ma o dost vyssie naroky.
|
| |
haha
Od: haha
|
Pridané:
5.5.2007 12:22
beryl je sunka:) a tony to vie
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
5.5.2007 13:15
Preco je beryl sunka ? A aky Tony ? Naco pises o sunke teraz na nu mam chut
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
5.5.2007 15:47
Beryl je zbytočná vyčačkanosť, a Aero je zbytočná vyčačkanosť
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
6.5.2007 10:03
hmm...ty máš najradšej textový mód...len do toho terminálnik!
|
| |
Klix
Od: Klix
|
Pridané:
5.5.2007 21:49
Asi si Beryl nikdy nevidel, ak tvrdis, ze je to sunka. Robil som s Aero par krat, s Berylom robim stale. Beryl je krajsi, je tam milion nastaveni, ako sa ma chovat a ako ma vyzerat - a co je najhlavnesie - ma mnohonasobne nizsiu hw narocnost ako Aero. A to nevravim o tom, ze ak sa mi nahodou beryl zosype, tak mam normalne dalej KDE/GNOME.
|
| |
xdsl
Od: xdsl
|
Pridané:
6.5.2007 9:59
Ale!
Aero sa ti lentak nezosype - beryl si obcas padne.
V Aerp ide video - beryl ma problemy.
|
| |
xxxx
Od: xxxx
|
Pridané:
5.5.2007 14:45
aKo si instalujem ten beryl?? na tej stranke su len temy alebo take daco... netreba nato este aj program?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
5.5.2007 15:47
Cez pridat programy v menu aplikacie
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
6.5.2007 18:14
sudo apt-get install beryl :P
|
| |
: )
Od: : )
|
Pridané:
6.5.2007 21:40
ubuntak jeden :)
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
6.5.2007 13:35
Chodte s tym vasim Berilom viete kde, ja win neposudzujem podla vyzoru, a Linux okrem vyzoru mozno naviac s nicim inym nema.A len tak medzi nami mne sa Vista dezignovo viac paci ako vas slavny Beril.Narozdiel od Berilu ma Vista elegantny a moderny styl.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
6.5.2007 18:40
teraz sa chovam ako spambot , odpustite mi :o))
tu su ukazky berylu... to tvoj višťák nedokáže
http:// www.ubuntuvideo.com/ubuntu_beryl _vs_windows_vistas_aero
na linuxe rozbehnes najnovsie hry len musis mat na to gule http://www.ubuntuvid eo.com/dual_screen_ut2007_ on_ubuntu_6_06_dapper_drake
na zaver pesnicka http:// www.ubuntuvideo.com/david_ster ry_ubuntus_da_bomb
dole pod videom si precitajte text =)
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
6.5.2007 20:58
Ty debil ja yebem na to co vie tvoj debilny beril, ja na robotu s pc ho nevyuzijem tie berilske cacky backy ty decko.
Ten beril mi pribada uplne zbytocny a velmi gicovi.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
8.5.2007 10:48
Niekomu to pomoze..Tebe to pripadat moze , ale niekomu to padne dobre.Napriklad ked nechcem mat XYZ okien na lište , ale na každom desktope určite veci.A je v tom poriadok
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
8.5.2007 10:56
počul si o Emerald theme manager ? Beryl môže mať štýl , aký chceš , dokonca si môžeš nastavovať na koľko percent su urťité časti dekoracie okna priesvitne aku maju farbu , velkosti , smer a velkost a farbu tienov a typy lišty a tak ďalej a tak dalej..
|
| |
Klayy
Od: Klayy
|
Pridané:
8.8.2007 0:18
ten zerie aspon u mna rovnako vela
a clanok je o vydrzi baterie...
tak co davas?
|
| |
cookie
Od: cookie
|
Pridané:
5.5.2007 11:41
beryl rulezz
|
| |
pjotor
Od: pjotor
|
Pridané:
5.5.2007 12:05
6,5 hodiny vydrze na mojom MacBook -u graficka akceleracia je v OS X uz pritomna od roku 2000. Vychadza mi z toho jedine skusal som Vistu je to sice pekny system ale pomaly a naopak OS X sa mi zda byt ovela rychlejsi a kvalita kodu je ovela vyssia . 6,5 hodiny s grafickou akceleraciou GUI hovory za seba
|
| |
a3a3a3
Od: a3a3a3
|
Pridané:
5.5.2007 12:21
heh, 6.5 si podla mna pekne prehnal, mam ho aj ja a najviac mi vydrzal 4.5 a to som sa fakt snazil.
|
| |
woww
Od: woww
|
Pridané:
5.5.2007 13:57
co? 6,5 hodiny? to si si aky battery pack kupil? druhy kufrik nosis? xixiixix, ale dobre, tlac maca, tlac, nech nestoji zbytocne raz tolko co normlane pc, ja mam toshibku nb a som spoko, dve hodky na baterku mi staci, kua dva 2ghz veci mi tam slapu, ta musi to daco papat, hehe
|
| |
xdsl
Od: xdsl
|
Pridané:
6.5.2007 10:01
Vysoko kvalitny prispevok. Vazne toto je velka kvalita co si dokazal pozliepat.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
6.5.2007 11:29
mam zasadnu otazku: existuje na osX photoshop, 3DstudioMAX, autocad07, editor OFFICE dokumentov... samozrejme vsetko musi byt zohnatelne cez google a crack musim najst do 5minut.
v opacnom pripade nema umna osX najmensiu sancu a urcite nebudem jediny
|
| |
...
Od: ...
|
Pridané:
6.5.2007 21:43
si obycajny SW pirat.
|
| |
obycajny
Od: obycajny
|
Pridané:
6.5.2007 23:15
mam pocit ze vacsina ludi je obycajnych
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 12:37
aero vo viste je efetne a zaroven uzitocne a zrychlujuce pracu....zatialco beryl je iba efektny a tazkopadny..a pokial viem, beryl ma vyssie hw naroky ako aero....a k clanku: mam nb s vistou a aerom a pri XP mi nikdy tak dlho baterka nevydrzala ako pri viste aj s aerom....
|
| |
nnnn
Od: nnnn
|
Pridané:
5.5.2007 12:40
a volam sa bill gates
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 12:52
rad vas stretavam....ako to bolo s tou 98ckou....
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 12:55
prekvapuje ta ze niekto skusim windows aj linux a vratil sa k windowsu??looser....
|
| |
tomas
Od: tomas
|
Pridané:
8.8.2007 15:49
to bude asi tym, ze nevie v linuxe pracovat a nie vzhladom
|
| |
hej?
Od: hej?
|
Pridané:
5.5.2007 13:01
a on vie po SK ? :)
|
| |
mdl
Od: mdl
|
Pridané:
5.5.2007 12:58
to ma zaujima.. ako aero zrychluje pracu?
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 13:14
ty si este asi aero nevidel..ze??minimalne su to priehladne okna, Start+Tab - na hociktore okno kliknes hned ti vyskoci dopredu ako aktivne, iba holdnes mys na toolbare mys a ukaze ti aktualny obsah okna..ako anotacia to nie je zle..skusit by si to mohol....
|
| |
mdl
Od: mdl
|
Pridané:
7.5.2007 10:08
aha, som si myslel, ze je to nieco pokrokovejsie.. ked to tak ospevuju. aj ked v porovnani pouz. rozhranim v xp to asi je :)
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
5.5.2007 13:47
aero zrychluje tak, ze sa musis viac snazit a robit rychlejsie , kym sa ti nevybije baterka na NB ;)
|
| |
Montano
Od: Montano
|
Pridané:
5.5.2007 15:47
rofl
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
6.5.2007 23:16
lol, uvaha...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
5.5.2007 19:35
Aero je ovela rychlejsi ako klasicka 256 farebna tema, ale napr. Vista tema bez Aero je rychlejsia ako s Aero, co je zaujimave, kedze by nemala vyuzivat 3D akceleraciu ako s Aero, ale pravdepodobne stale vyuziva grafiku, mozno na vykreslenie 2D.
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
5.5.2007 13:04
poviem ti to takto.. Visu som neskusal.. neskor sa dozvies preco.. mam Berly a ked zapnem secko tak mi to torcha trha.. ale ked vypnem Bloor a ten dazd tak mi to ide uplne v pohode neseka ani nic ine..a o tej tazkopadnosti. no nevjem ale mne sa to paci.. ci uz graficky ale aj efektivne, ked si nepotrebne veci hodim na inu plochu a s tym co robim sa hram na druhej, plus tlacidkom F9 viem spravit zazraky v prehladnosti :)
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 13:19
suhlasim..linux ma obrovsku vyhodu v pracovnych plochach..ale tou tazkopadnostou som myslel to, ze ak system uz zvladne vytvorit kocku z otvorenych okien atd. aj tak sa to prehladnostou nevyrovna 3D nahladu okien (comu zrejme mala ta kocka konkurovat)..a trasuce sa okna zase zdaleka nezefektivnuju pracu tak ako priehladne okna....ale ano..pracu to urcite zefektivnuje, sprehladnuje a sprijemnuje....
|
| |
_user
Od: _user
|
Pridané:
5.5.2007 14:38
keby si to niekedy skusil tak netrieskas kraviny...v XGL/Beryl sa pohodlne podrzanim [ALT]+ rolovanim koliecka na mysi, nastavit priehladnost akakolvek na stupnici 0-100%...navyse sa da roh okna pekne odrolovat ako papier a vidim co je pod tym...to v MS zabudli ukradnut.
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 15:39
KKT ak by si mal niekedy tu cest s Berylom tak tak by si vedel ze je plne konfigurovatelny co o Aero nemozem povedat. Inac pouzivam Compiz/Beryl/Ubuntu Feisty (ano som klikajuci exWin user) na desktope AMD 3200+, Ati 1600, 1GB RAM a spusteny OS(v 3d rozhrani)+nejake mp3 v xmms playeri+dvix 300 v xine mi spotrebovava 260-300MB RAM pri nulovom SWAPE.
Kolko RAM Ti po starte zerie "hola" VISTA?
A aky velky je swapovaci subor?
A kolko GB zabera instalacia Visty na HDD ????
btw. rozchodil som BF2 na Linuxe cez Cedegu (CS,UT2004,WOW,hram uz davnejsie)
|
| |
peto
Od: peto
|
Pridané:
6.5.2007 13:47
Dalsi trapos ktory porovnava dokonaly OS ako je Win so shit os ako je LInux.Trapko sa spametaj, linux nevie ani polovicu co vie win.Je smiesny linux pretoze aj na hry musi pouzivat emulatory, to je k smiechu.
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
6.5.2007 23:22
nie kazdy ma cas ani naladu zhanat emulatory pokazde ked si chce zapnut nejaky poriadny program...
su ludia ktory ked im dojde mail potrebuju ho otvorit HNED v tom spravnom programe ktory pouziva tristvrte sveta...
a ked si chcu zahrat nejaku hru ktoru za tyzden odinstaluju nepotrebuju ktomu este dalsie 2miniprogrami a neviemco...
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
6.5.2007 23:32
ja sa netajim tym ze v robote pouzivam WinXP
ale doma NIE
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
6.5.2007 13:44
Co sa tu chvalite s jednou debilnou kockou co si mozem stiahnut aj do Visty ci XP.Len treba hladat pod menom Yodm3D a mas to aj v xp.Rozdiel medz pouzoivatelom win a Linuxom je viete aky?No taky ze pouzivatel Win sa zaobide aj bez Linuxu ale pouzivatel Linuxu sa nezaobide be Win.Kazdy zarity Linuxar ktory pouziva svoje PC na rozne veci ma na svojom HDD aj Win lebo bez neho by sa nezaobisiel, ale hlavne ze tu nadava na win.Nemyslym tym ludi co Linux maju ako povolanie.
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
5.5.2007 13:49
jjjjj
a microsoft mi dal Vistu zdarma :D :D to si zabudol povedat ;)
Tvoj prispevok je jedna suvisla sprostost pretoze ak tvrdis ze vista s aerom ti zvisila vydrz notebook tak potom je jasne ze ludska blbost nema koniec :D :D
|
| |
forcer
Od: forcer
|
Pridané:
5.5.2007 14:21
pokial TY vies.. to je argument hodny bitky..
skus si nainstalovat vistu na notebooku s intel extreme 2 GPU
a 1.2Ghz pentium M a porovnaj to s berylom.. kapka rozdiel.
vista je moloch.
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 15:52
pokial ja viem znamena, ze som asi obidve skusal TY hrdina..ze??no ty si si tam vistu asi moc neposkusal na tvojom extreme pc....apropo..neverim ze by ti slusne nesla s 1GBram....
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
6.5.2007 21:39
neklam ty si beryl ani nevidel nieto skusal lebo by si netrepal take blbosti. Ono vies, treba si k berylu ak nieco precitat ty lamer :D :D
|
| |
lifo
Od: lifo
|
Pridané:
5.5.2007 14:34
no zrejme vies zle beryl vyzaduje len zlomok toho co vyzaduje aero.
|
| |
m6r3k
Od: m6r3k
|
Pridané:
5.5.2007 22:45
tak si asi prvy pripoad co poznam ze beryl ma vyssie naroky lebo beryl ide aj an takych sunkach co xp cko nejde
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
8.5.2007 10:51
So zapnutym berylom mam ja na feisty fawn využitie RAM 160-200Mb...Na windows XP mam tolko , co mam vypnutu polku vizualnych efektov
|
| |
sedlaci
Od: sedlaci
|
Pridané:
5.5.2007 15:09
Ja na PC pracujem a nepotrebujem pre to ziadne Aero ani Beryla...je to skor pre tych co chcu mat v PC dalsi otrasny gyc...
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 15:54
v podstate suhlasim, v robote pozaduju od mna vykon a preto na srandicky typu Vista nemame cas, ja mam v praci otvorene vo WinXP max. 1-2 okna cely prac. cas, ale doma mam windows pekne zamurovane v stene a na desktope Ubuntu :-D
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 16:01
vies ona nezozere pri starte 300MB sama len tak..ako rychlo ti teda pracuje ten tvoj system bez swapovacieho suboru??indexuje si spakovane odkazy do level 1 pamate procika??
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 16:12
tak rychlo ze ak do toho stavu spustim CSko emulovane cez wine, mozem este spustit Age of Empires 2. Prepinam mezi nimi plynule + browsovanie netu atd. Ale tym padom samozrejme zaplnujem SWAP
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 16:19
and??na otazku ako rychlo ti pracuje system bez swapovacieho suboru nie je spravna odpoved "blablablabla Ale tym padom samozrejme zaplnujem SWAP"....skus to prehodnotit...juchuchu..to si vo viste vypnem indexovanie a tiez mi pojde na 512MB bez swapu..a ked pustim narocnejsiu aplikaciu tak zacnem samozrejme zaplnovat swap....
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 16:26
juchuchu "teenODBORNIK"
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 16:29
odbornik pise k veci..nie od veci....
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
6.5.2007 13:51
:D ja sa valam od smiechu ked som toto videl .Wau ty vies spustit dve storocne hry ako cs a age fo empires.Sláva s macher.
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
6.5.2007 16:51
Ty si asi väcsi macher, ale asi nevies ze o par prispevkov vyssie som spominal ze som EXWIN user, bezim na Feisty. Okrem ineho rad experimentujem a chystam sa na Gentoo, casu nemam nazvys ale compy beriem ako hobby. CS a AoE2 su stariny ale jednoducho pre mna DA BEST!!! tiez sa snazim rozchodit aj ine hry cez wine ci Cedegu ale sam iste vies ze nie vsetko je ruzove. Uz len kratko spomeniem vypis tych ktore mi bezia bez prob. upozornujem ze niesom gamer ale LinuxFan! (HL/CS,Nfs U2/MW,Baltlefield2,)a samozrejme Q3A,UT2004,DooM3 ktore su aj oficialne portovane na linux.
|
| |
dressler
Od: dressler
|
Pridané:
6.5.2007 21:42
Peto
ty si prosto chuj to je cele co mozme povedat..skusal si nieco vobec rozbehnut v linuxe? :D :D Ty si to asi ani nevedel nainstalovat tak si si povedal ze je to kokotina a tym si to zabalil :D :D
|
| |
m.es
Od: m.es
|
Pridané:
5.5.2007 18:02
preco nepouzivas ms-dos? vies preco prichadzaju taketo technologie?Z toho isteho dovodu,preco nezapalujeme ohen kresadlom, ...
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 15:48
mam 1.6 turiona s ati 200M vista s aerom mi ide ako hodinky a beryla mi ani zapnut nechcelo....skoda ze ma to aero vyssie poziadavky..ja viem beryl asi potrebuje 1MB L2 alebo 128bitovy procik..inak by som mohol splnat vsetko....
dressler: povedal som, ze s vistou sa mi zvysila vydrz oproti xp..mozno som naopak pustil stopky alebo tak..neviem..alebo mi tam niekto dal novu baterku..
inak v beryle je tolko zbytocnosti, ze aero sa moze hanbit..
a netvrdte mi, ze ta kocka je prehladnejsia ako 3D okna..
inak aero zrejme nebolo vytvorene aby niecomu konkurovalo, ale ako sprijemnenie, zjednodusenie a zefektovnenie pracovneho prostredia....
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 16:08
Tu kocku mozes lahko prepnut do rezimu nekonecneho pasu, tj. plochy posuvas vlavo alebo vpravo, inac nemusi to byt len kocka ale aj trojboky hranol, sestboky alebo hociaky n-boky hranol a to uz by bolo neprehladne :-) A k tej x200 - nainstaloval si spravne drivr (fglrx) od ATI?
tu je navod:
http://wiki.ubuntu.cz/ Ovlada%C4%8De_grafick%C3%BDch_karet
".cz/ Ovlada" bez medzery
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 16:14
to je super..asi by som si dal polkruh....som sa cudoval co mi tam nejdu najnovsie ovladace od nvidie....a to je tam nejaky rozdiel v ati a nvidia??a ati 200M nie je od nvidie??diky
|
| |
binary
Od: binary
|
Pridané:
5.5.2007 16:19
mile stretnutie s RYPAKOM ako TY vzdy potesi,
tak sa s JehoVistou majte krasne...
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
5.5.2007 16:23
1.neviem kto zacal prvy rypat....
2.skoda ze neodpovedas na moje prispevky komplexnejsie, mozno by sme viedli komplexnejsiu debatu o celej problematike, resp. skoda ze odpovedas....
|
| |
wrr
Od: wrr
|
Pridané:
5.5.2007 17:29
najprv by sme chceli vidiet ten 128 bitovy procak...
|
| |
roflmao
Od: roflmao
|
Pridané:
5.5.2007 19:17
Ten beryl potrebuje "len" OpenGL kompatibilnu kartu na rozdiel od tvojho aera co bez directx9 si nepipne. Skus si vo viste pustit to tvoje aero bez ovladacov, lol, takto som sa este nezasmial.
Priehladnost okien? Ano, ale vsetko pod nimi je rozmazane, fakt podarene..efektivne, akoze wtf, MS to zas zle okopiroval. Aj XP dokaze bezat dlho na baterky, lenze je zabugovany a museli zakazat uspornejsie rezimy, lebo po prebudeni to po chvili zamrzne, v linuxe pohoda, vo viste asi tiez, mozno preto ti to ide dlhsie, niektori vyrobcovia sa s tym potrapili a tak to nemrzne, ak niekto vie o nejakom bugfixe nech da vediet a mozno ti tam len nebezia vsetky aplikacie ako pod XP a tak tam nic nerobis a potom machrujes ze to vydrzi dlhsie a mozno si vymyslas..
Keby Mac nestal 2x tolko co normalne PC tak by po windows ani pes nestekol, staci si pozret stare videa na youtube co vedel mac, ked na PC bezal len DOS (specialne si najdite reklamu ballmera na prve windows, rofl).
|
| |
kane77
Od: kane77
|
Pridané:
6.5.2007 0:01
ja tiez pouzivam compiz (hovorim tiez, lebo uz vlastne budu compiz a beryl pokracovat pospolu...) ale musim podotknut ze to rozmazanie pod priehladnym oknom nie je bug ale feature (lahsie sa da citat to co je v popredi...).
"Gumene" okna pre mna nie su az take podstatne (sa mozete akurat vytiahnut pred kamaratmi), ale napriklad veci ako priehladne okna alebo task swithcer su cool... a celkom sa tesim ze sa beryl a compiz daju dokopy (viac vyvojarov=rychlejsi vyvoj a snad este kvalitnejsi produkt...)
some bugs really are features,
and some features really are bugs...
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
6.5.2007 0:12
skus teda na ati karte spustit v LINUXE BERYL bez ovadacov....to sa zasmejes ked uz mas taky nudny zivot a musis si pustat aero bez ovladacov aby si sa zasmial....
no tak potom asi XP nebezi dlho z baterky ked je zabugovany co ty na to....a ked som mal vistu ako jediny operacny system tak som tam asi musel mat vsetky aplikacie co v XP....a ano..vymyslel som si to..preto pisu ludia do tohoto fora, lebo sem pisu hovadiny..ked bude prispevok o mesiaci tak napisem ze aj tam som bol..aj s MOJIM aerom....
a mozno este keby mal mac u nas taku podporu ako v usa..tak by mohol byt uspesnejsi..ale nema....
a mozno keby si po sebe precitas prispevok tak by si nenapisal ze XP bezi dlhsie z baterky ale vlastne nebezi lebo je zabugovany....
|
| |
roflmao
Od: roflmao
|
Pridané:
6.5.2007 15:37
Ty si mimo chlapec, ale nevadi, ohladom ovladacov - niekto ti stoji na kabli, neva, casom odstupi, ohladom XP - vies XP sa da nastavit vseliako, existuje taky nastroj, ze regedit, staci pohladat po nete. A ano, stojim si za tym, ze XP DOKAZE bezat dlho na baterky, ale koli chybam v ovladacoch a OS nebezi, na vacsinu problemov su bugfixy, to je take tazke pochopit? To je akoby si sa hadal, ze graf karta so starymi ovladacmi ma maly vykon oproti nejakej s najnovsimi a preto je ta prva zla ked pritom existuju aj pre nu novsie ovladace. Napr. znama chyba s USB2, chyba s ACPI hlbsimi rezimami setrenia procesora po prebudeni (hovorim, mozno je na to bugfix, nehladal som). Je rozdiel ked OS nieco vobec nepodporuje a ked ano ale musis to koli chybam zakazat aby ti to nemrzlo. Dufam, ze uz to chapes.
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
6.5.2007 17:41
takze na zaciatok: regedit je nastroj priamo vo windowse, na nete by som nasiel akurat tak program s gui ktory s nim pracuje..co ti nejaky kamarat spominal regedit ale si si presne nepamatal..co..
|
| |
jjjj
Od: jjjj
|
Pridané:
6.5.2007 17:41
a TY to nechapes..sa uvedom co si napisal..XP moze dlho bezat z baterky ale nebezi, lebo je zabugovany..WTF??tak bud bezi alebo nie..ale ocividne nie lebo je zabugovany....lopticka by z 10 metrov padala dlhsie, ale nepada, lebo gravitacia..sa uvedom..XP by podla teba bezal dlhsie keby nema nainstalovany ani jeden komponent a tym padom ziadne bugy z ovladacov..ale kedze moj nb ma obrazovku, klavesnicu, zvuk, touchpad, nejaky ten disk ci co, tak asi nebude bezat dlhsie..sa rozhodni a napis mi konecne rizhodnutie (uz si ho nepriamo napisal)..bude V REALITE (nie teoreticky keby neboli bugy..) bezat XP dlhsie z batreky ako nezabugovany os alebo nie??a ci su na to bugfixy ty nemas sajnu, lebo si ani nehladal, tak ani nemas sajnu, ci XP na nejakom compe na svete bezi dlhsie ako eg. vista..nebezi..lebo su bugy..dufam ze uz to chapes..co si napisal..
|
| |
roflmao
Od: roflmao
|
Pridané:
6.5.2007 19:04
ROFL. Mne bezi, tebe nie, lebo si to nevies nastavit, ale ide o to iste XP, ja nemam zdrojaky XP, zeby som si to nejako upravil, chapes? Tak co, bezi, alebo nie? (so spravnymi nastaveniami o pol hodinu dlhsie, ale po prebudeni zo standby zamrzne, ale ak nedam standby, 100% stabilita, pouzivam hibernate). Odkedy sem chodia deti uz to neni co to byvalo, chodte spat na zive sakra. K ostatnym veciam sa nebudem vyjadrovat, aj tak to nema vyznam, ked si presvedceny o tej tvojej BETA verzii OS (a to ze niekto BETA prehlasi za ostru na tom nic nezmeni), ja potrebujem spolahlivost a stabilitu a tu mi XP so SP2 je schopne zarucit urcite lepsie ako praxou neodskusana vista.
|
| |
STANO
Od: STANO
|
Pridané:
6.5.2007 0:17
"Keby Mac nestal 2x tolko co normalne PC tak by po windows ani pes nestekol"
Ano? stekly by ste na mac. Prečo? Lebo keby sa mac používal tak ako widla.... Len to by chcelo trošku objektivity. Presne to iste sa dá povedať aj na linux verzus widla. Prestante sa konecne pretekať o tom ktorý je naj. Ani jeden nie je dokonalý, každý sys ma svoje pro a proti. Keby bol linux alebo celkovo operaky založené na systeme unix používane tak ako widla to by sa nadávalo na záplaty, diery systemu a podobne ako zvyknete. Nechcem počuť hluposti že unix je použivany armádou ma menej chýb a podobne. Tak isto reakcie ten kradne od toho a ten zasa kopíruje toto od toho. zamyslite sa nad vecou z väčšej perspektívy, nie zadubene zastavať svoju hlúposť.
Operačný systém robia ludia tak je prirodzene že chyby bude mať.
|
| |
STANO
Od: STANO
|
Pridané:
6.5.2007 0:21
P.S.
Používam widlu aj linux. V každom som si našiel niečo svoje, každý jeden z nich je jedinečný a je dobrý v niečom inom.
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
6.5.2007 13:58
Presne. aj ja mam aj linux aj win.A oba su na nieco dobre.Vistu pouzivam vecsinou na vsetko, dokonca sa hodlam do vianoc kupit orig lebo ma velmi prekvapil.Linux pouzivam na experimentovanie, to je moje hobby rad experimentujem s novimi vecami.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
8.5.2007 10:39
Tak zacni experimentovat so slovenskou gramatikou , odporucam zacat s pisanim Y/I
|
| |
roflmao
Od: roflmao
|
Pridané:
6.5.2007 15:24
Neviem preco by som si kupoval nejake PC keby som mohol mat Mac za rovnaku cenu a sli by mi tam aj windowsy aj OS X, bol by tichy a pekne vyzeral. A to este nehovorim o tom ako take PC vyzera vo vnutri a ako vyzera mac. Nechapem, ze mac pride s vacsinou veci ako prvy a to maju dost dlhy release cyklus. A to nie som ziaden zaryty applista, mac pouzivam len sem-tam, ziaden nevlastnim.
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
8.5.2007 11:35
Pc nemá mozog , on sa ti nezapne , keď nechce... Treba to mať správne nastavené...Zapnúť ti to nechcelo , lebo si nevedel ako to zapnúť! choď na ubuntu IRC a tam ti poradia...
|
| |
mdl
Od: mdl
|
Pridané:
7.5.2007 10:41
pekne efekty este nerobia komp pouzitelnejsi.. (plati aj pre beryl/kompiz)
s vistou a aerom som este nerobil, tak sa chcem spytat:
funguje uz lepsie drag&drop? lebo v xp je to bieda.
okna sa uz pekne priliepaju k okrajom?
daju sa napr max/min vertikalne alebo horiz?
da sa pre danu aplikaciu presne nastavit ako ma vyzerat jej okno?
pozna to viac ploch?
viem sa prihlasit na ten isty stroj sucasne viac krat (napr ako iny user + rychle prepinanie)?
daju sa tam uz konecne nejak normalne nastavovat klavesove skratky a notifikacie (globalne/aplikacne)?
vie to mouse gestures pre lubovolnu aplikaciu?
viem mu napr povedat: stiahni mi toto, napal mi to a potom sa vypni?
|
| |
mdl
Od: mdl
|
Pridané:
7.5.2007 10:56
a este.. ked musim restartnut, obnovia sa mi potom vsetky pospustane aplikacie aspon priblizne tak ako som ich nechal? - toto ma dost irituje v xp.
|
| |
rety
Od: rety
|
Pridané:
20.8.2007 16:35
no moji mily linux je robeny na inom principe ako je vista...LINUX BY MAL BYT JEdnoducho efektivnejsi a lepsi lenze spravili jednu chybu prisli pozde preto im neostava nic ine ako davat linux zadara...keby spravili program ktory vie pouzivat windowsacke sra*ky tak by linux bol jednoducho lepsi...VISta ma zbytocne velke hw naroky uplne nanic a vyuziva grafiku na veci ktore by grafiku pouzivat nemali...je dokazane ze na notebooku sa rychlejsie vybioja bateria tak neviem co sa tu hadate..a okrem toho na prezentacii spominali hlavne velmi dlho novy wmp 11 co si da do pocitacu hocikto...dospeli sme k zaveru LINUX by mal byt lepsi teoreticky ale prisiel pozde VISTA je nadstavba xp-cka a o chvilku sa bude dat robit vsetko co na viste aj na xp-cku...Priehladnost okien neni nic nove prepinanie okien v 3d som videl aj na xp akos om tu cital niekto s tym mal velky problem..otazka ci linux alebo vistu je jednoznacna uvidime ked bude vista vypracovana po 25 servicepackoch ..zatial ostava xp v popredi
|