neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Cigareta vyradila Internet2

DSL.sk, 3.5.2007


Požiar, ktorý spôsobila podľa dostupných informácií cigareta pohodená bezdomovcom, vyradil v stredu časť experimentálnej siete Internet2.

Internet2, ktorý zatiaľ slúži najmä na testovanie experimentálnych technológií a prepojenie univerzít a výskumných inštitúcií, nie je redundantný a tak prepojenie medzi Chicagom a New Yorkom zostalo vyradené viacero hodín až do manuálneho prestavenia trasy cez náhradné spojenie.

K požiaru prišlo pod mostom Longfellow Bridge v Bostone, podľa odhadu spoločnosti Level3 spojazdnenie malo pôvodne trvať až 2 dni, nakoniec sa ale podarilo zabezpečiť náhradnú optickú trasu do štyroch hodín.

Vyradená trasa medzi Chicagom a New Yorkom bola použitá aj pri nedávno ohlásenom rekorde v rýchlosti prenosu dát cez Internet protokolom TCP, pri ktorom boli dáta prenášané rýchlosťou 9.08 Gb/s na vzdialenosť 32 372 km s upraveným linuxovým TCP stackom protokolom IPv6.

O rekorde sme informovali podrobne v tomto článku.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Sorry no....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Načo si ma fajčil?
Odpovedať Hodnotiť:
 

co na mne kurite?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Prečo ma ničíte?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo sa tu točíte?
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco si zo mna usierate?
Odpovedať Hodnotiť:
 

neserte ma uz
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked so taky maly, ja sa mozem na to vy....
Odpovedať Hodnotiť:
 

to kto si dovolil?
Odpovedať Hodnotiť:
 

prepac, hned ta odpojim
Odpovedať Hodnotiť:
 

a sme v pi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sakra, oni ma obesili...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a musel si to tak pokazit... tento koment nema chyby a ty to tak pokazis... kurva...
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslim ze si to ty, kto to pokazil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja som lietadlo
Odpovedať Hodnotiť:
 

A mňa si zabudol užiť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si kokot!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo si mala byť užitá a druhej nie o pól štvrtej


Odpovedať Hodnotiť:
 

stoj! lebo ta dobehnem?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dalej sa uz neda ist????????

ze vraj bezdomovec zapalil cigaretou internet2 hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaaaaa tomu by neuverili ani Florian, ani Lesana, ani Lesia?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak uz som to opravil :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

čoho?
Odpovedať Hodnotiť:
 

opravar pokazenych diskusii. Bozz to pokazil a ja som to opravil ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

bozz zato nemoze, riesi si tu komplexy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

que?
Odpovedať Hodnotiť:
 

neriesit wsecko
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty myslis Bozz-a alebo Bozz-a toho co sa hraje na Bozz-a ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

32 z vas ste v pi..
Odpovedať Hodnotiť:
 

32. si ty..
Odpovedať Hodnotiť:
 

31 z vas ste v pici... este usim ist na postu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo sa tu rozpínate?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty drž papulu, si myšlíš že si nekonečný?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco sa rozpinate?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čože? Je ti smutno?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo je nam tesno
Odpovedať Hodnotiť:
 

a nad nami visí otec s bakuľou. Vypadá ako dáky chuj.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevidim Ta, prave vajco, lebo ten kkt stoji medzi nami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

držte pysky, lebo Vás opľujem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bezo mna neoplujes nikoho
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si ale <~>, načo si sa mu ukazovala, ten medzi nami nás opľul. Chuj jeden.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hahaha. Nemas byt hlupe lave vajco.
Inak, asi trochu leti dolava, lebo mna neoplul.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To preto ze ja som vzdy nižšie
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej vajcia zavolajte tu <I> nech nas pride pozriet, vy sa mozete porospravat s lavým a pravým pyskom, a ja s mojou vernou kamoškou klitoriskou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len sa nevychvaľuj, kedy si bol u mňa na návšteve naposledy? Už je to tak straaašne dávno. Ale susede o poschodie nižšie chodíš každý deň. Nebuď kkt a príd aj ku nám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len sa nevychvaľuj, kedy si bol u mňa na návšteve naposledy? Už je to tak straaašne dávno. Ale susede o poschodie nižšie chodíš každý deň. Nebuď kkt a príd aj ku nám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len sa nevychvaľuj, kedy si bol u mňa na návšteve naposledy? Už je to tak straaašne dávno. Ale susede o poschodie nižšie chodíš každý deň. Nebuď kkt a príd aj ku nám.
Odpovedať Hodnotiť:
 

terorista!! sabotoval si internetovu siet! pojdes z pod mosta na pole!
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco ste ma zapalili ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco si nestlacil odpovedat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco sme taki retardovani?
Odpovedať Hodnotiť:
 

..nie vsetci, iba vynimky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano, ja som vinymka.
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D ty si dobry.. kurva tato diskusia je jedna z najkratsich.. ale najdlchsie som sa na nej smial
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vynimka potvrdzuje pravidlo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neries, nema to cenu. (Inac ja som ta Zemeguľa, ale nic ine)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Preco piseme vsetko v otazkach?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nepozname odpovede...ako ked sa pozres dole a spitujes sa preco s tebou ten zivot tak vybabral....
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vykrikovat s vykricnikmi tu vari nebudeme? (Zase otazka ;-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fakt???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mohol by uz niekto aj odpovedat?
Odpovedať Hodnotiť:
 

odpovedat na co?
Odpovedať Hodnotiť:
 

To sa pytas mna?
Odpovedať Hodnotiť:
 

koho?
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto co kedy robi komu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis teraz seba?
Odpovedať Hodnotiť:
 

v sobotu poobede???
Odpovedať Hodnotiť:
 

poobede nemozem, doodbedu nemoze byt?
Odpovedať Hodnotiť:
 

vecer ide opera?
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis Dvorskeho?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je ten fuzaty?
Odpovedať Hodnotiť:
 

MAlý FUzatý KOpytník
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslite KOpytník, toho 6 noheho bezstavovca?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, on myslel trojnohú užovku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nieje všetko bliští čo sa zlato
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je všetko zlato, čo sa vyští.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie je všetko blato, čo sa piští
Odpovedať Hodnotiť:
 

MAlyTUcniKOkot
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je omyl, tú dávajú na veľkú noc doobeda tesne po televíznych novinách.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyzen bezdomovca - zachranis internet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Super som sapobavil taketo prispevky by mohli davat aj castejsie:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

takych komentarov je tu viac
http://www.dsl.sk/article.php?article=3052

Odpovedať Hodnotiť:
 

Prave premyslam, ci ma na DSL bavi viacej citat clanky alebo komentare. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

napodobne :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

no to je titulok ala Bleskovky.sk /novy cas/
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty si odkial prisiel?
Odpovedať Hodnotiť:
 

z rodneho Popradu kde si seriem na bradu
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ty si z Popradu, tak jebaj na tu bradu... lebo ty urcite niesi z Popradu, lebo iba ja si seriem na bradu... pretože som z popradu
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze aj 1/8 z tych 1162 GB/s by mi stacilo :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://s6.bitefight.org/c.php?uid=28023
Odpovedať Hodnotiť:
 

sranda tieto komentáre :DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

ake komentare?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo vravíš, urážaš ma?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mal by som? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved počkaj, ja ta raz chitim, alebo nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty nechytíš ani moju myšiu babku, ty suchá, vykastrovaná, sprdkavená, bezvaječná zdochlina.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pod a daj si ma... to nic ze lezim na pasci, to si nevsimaj
Odpovedať Hodnotiť:
 

A to akože tu už nikto nič negarantuje?
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
MEGA MAXI LOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevrav, kto nas uráža?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Had a Mačka nás urážajú.
Svine jedny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kde vidis svinu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ku**a preco si ma nevsimate???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lebo zajtra sa už nebudeš volať svina, ale 12x jaternica a 20x klobáska.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Poprosím 3 páry jaterničky, a 35 deka tej klobasky... ďakujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale ja som ešte stále svinka, čo urážáš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

HUPS... už niesi, tak už mu navalte tie jaterničky a 35 deka klobasky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Yes my lord.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co ste sa vsetci spriahli proti dsl.sk ? :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

pošli túto správu 15im ludom z tvojho contact listu a dostaneš zajtra zadarmo chleba...potom môžeš zdvihnút ruky nad hlavu a povedat si : som jebnutý, lebo verím takým kokotinám ako je retazová pošta:-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

verím takým kokotinám ako je reťazová pošta...
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ty veríš?
Odpovedať Hodnotiť:
 

verím, a kto ešte okrem nas verí?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja verím len v boha
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sú ateista, díky bohu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

diky bohu??? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehovor že si nevidel Dedictví ... Šak Arnošt , ten s malým nosom povedal , Já su Ateista, díky bohu, to na tom má byt to vtipné ako celý film ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

;D presne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pocuvaj kámo , nevieš de to možem potahnút ? .. je to nekde na warfore alebo tak ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

http://svetnicky.webgarden.cz /cela-dvd/dedictvi-aneb-kurvahosigutntag-4.html

(bez medzery) tu je, ale celá DVD, to budeš ťahať celý deň. Rip som nenašiel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Díky moc, máš u mna Pivo =D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si smedný mních, alebo kozel? dam si , ale vyčapné a chladené lebo za chvilu ide hokej
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samý bordel, ojoj tu na západe aspon máme prehlad o Pivku , kam sa hrabe nejaký mních abo Kozel , Krušovice Mušketír , abo Granát staropramen .... alebo Plzen dvanástka ... a doporučujem v Prahe skočit do hospody/pivovaru u Medvídkú ... Okej , tak du na pivo , nech sa leje ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Verím v skorú smrť svojich falošných klonov na DSL.sk
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie iba sa tu stretol klub paranoikov...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vitaj predseda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vytaj podpredseda

Odpovedať Hodnotiť:
 

no moment a ja som čo? aspon čestný člen predsa?:-) či nie? :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aha pohyblivý terčík, už nechceš byť našim členom?
Odpovedať Hodnotiť:
 

internet!!! Aj ten mu zapalim!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ked ma naseru tak aj ten Internet2im podpalim :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jak tak citam tie komentare, tak si myslim ze clanok sa mal volat "Joint vyradil internet" :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

co je joint ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D lol..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Synak nevsimaj si ho,...
Je to zly pan, a s nim kazdy, kto pouziva slovo joint....ako cukrari
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi guys
Nowdays many women use surgery to enlarge their breasts.
But there is much safer way to enlarge breast tissue - <a href=http://www.bestbreastenhancementpill.com> all natural breast enhancer pill</a>.
Why is non-surgical breast enhancement less common used than a surgical one?
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne ako hovoris brat strojovy, automatom generovany...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si mysľíš že jáá som voľajaký, stroj, no to je omyľ ja som pravý slováčisko
Odpovedať Hodnotiť:
 

no LOL
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL ? LOLAK ? CI LOLKA SI TY ? toto nemam zapotreby...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Thanks for helping
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak by u nás odhadom oprava mala trvať asi 2 dni....naši by to stihli za týždeň.... možno..

Odpovedať Hodnotiť:
 

They have gotten rid of many of the redundant black lines surrounding windows, and replaced them with drop shadows and transparencies. What are your thoughts on this interface design?

Matt Gilbert
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty o com tocis kamo??????????
Odpovedať Hodnotiť:
 

Fajcenie skodi zdraviu... a teraz aj internetu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty škodš sam sebe
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ty škodíš jemu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Komu mysliš, ja neškodim nikomu okrem seba. a okrem toho kto vlastne si koho psychiater?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Môj. A keď chceš, vybavím aj tebe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dpc :D akoze ppc diskusia :D inak cakam na tretie pokracovanie serialu Internet2 :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cigaretou ? Internet 2 bude sieť pospájaná drevenými vodičmi...ALebo namiesto tekutych uhlikov nasadili riadne uhlie
Odpovedať Hodnotiť:
 

a uhlie im doslo..... ze?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej...
Odpovedať Hodnotiť:
 

fiiha, no musel to byt riadne podtaktovany bezdak...
podobneho bezdackeho blbca si mozete pozriet na: http://www.youtube.com/watch?v=LOgNugJ54kQ
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sak co tu citam tak asi 2prispevky maju nieco z clankom :D inak ciste haluzze
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár