neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Stránky Google predbehli v návštevnosti Microsoft

DSL.sk, 3.5.2007


V marci prvýkrát v histórií od začiatku merania v januári 2006 navštívilo stránky spoločnosti Google viac užívateľov ako stránky patriace Microsoftu, tvrdia štatistiky spoločnosti comScore.

Kým vo februári ešte viedli stránky Microsoftu s 507.3 miliónmi návštevníkov oproti 503.0 miliónov návštevníkov na stránkach Google, v marci Google predbehol Microsoft o 1 milión návštevníkov.

Celkovo stránky patriace spoločnosti Google navštívilo 528 miliónov návštevníkov, stránky Microsoftu 527 miliónov.

O výsledkoch za marec informovali noviny San Francisco Chronicle, spoločnosť comScore zatiaľ na svojich stránkach zverejnila výsledky len za február.

Medzi najpopulárnejšie služby Google patrí samozrejme vyhľadávač, od konca minulého roka YouTube a Gmail.

Medzi najnavštevovanejšie stránky Microsoftu patria samotné stránky spoločnosti a najmä aktualizačné online služby a download centrum a samozrejme MSN a v súčasnosti Windows Live.

Priemerný čas strávený za mesiac na stránkach Google je ale výrazne nižší ako na stránkach Microsoftu, v marci to bolo 4.6 minúty oproti 12.8 minútam.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Ak sa rata do stranok microsoftu aj windows.update, tak sa niet comu divit :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne ako pises, zrejme sa aj WEB UPDATE rata, inak tam nie je co najst. To co hladas, tak tam povacsinu ani nenajdes...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"inak tam nie je co najst"

LMAO
Odpovedať Hodnotiť:
 

Práve o tom je ten počet navštívení stránok Microsoftu.. čo iné by som asi hľadal, ak nie zase ďalšiu záplatu, alebo update niečoho, prípadne tak maximálne nový MediaPlayer.. ale aj to už nie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekne vela stastia google
Odpovedať Hodnotiť:
 

netesil by som sa, google sa stava monopol a to tiez nie je dobre... mal ostat pri google, gmail a par sluzieb to by stacilo...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenze nie si nijakym sposobom nuteny vyuzivat sluzby google (alebo ano?). Ja okrem mailu/vyhladavaca/map/Earth nic nevyuzivam.

Dalsi dokaz diametralne odlisneho pristupu: MSN (teraz maskovany ako Win Live) protokol bol chraneny aj tak, ze server si pytal hash sumy nejakych systemovych suborov ci co (vygoogli si to :) ... naproti tomu Gtalk je otvoreny Jabber prevadzkovany na serveroch google.

Chcem tym povedat ze aj keby mal google monopol nebude nijak zlozite od neho odist, takze si nebude dovolovat to co MS.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ze clovek stravi viac na strankach MS ako na google ma jasny dovod... no schvalne, skuste nieco narychlo najst na microsoft.com, kolko to bude trvat...

Jedine stranky co poznam maju este horsiu organizaciu - stranky fakult STU. Tie sa prezeraju stylom google-> search... site:*.stuba.sk :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Suhlasim, s oboma nazormi. Ak ja nieco potrebujem najst na stranke MS, napr. download WMP a pod, tak to dam hladat cez google. Pokial ide o STU, chodil som tam a je to naozaj vyzva najst tam, co clovek potrebuje, zisiel by sa im tam nejaky informatik, co by prerobil tie podomacky pozliepane stranky. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

už to vydim ze o nejaky as bude mrvosoft znovu na prvom mieste vsak si nemoze dovolit z novou vistou to aby nebola bezpečna a aby musel ms tvorit updaty teraz je to o predaji chvalit sa sm bude aj hov... takze nejaky cas budu updaty len verejne odhalenych chyb a to len pre dobre meno oproti tomu google je uz niekolko rokou 1dničkou a pritom nie som zamestnancom googlu a okonca ho ani nejak elmi nepouzivam
Odpovedať Hodnotiť:
 

pises jak madar...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vista sa updatuje bez potreby navstevy stranky MS a pouzitia IE, takze potom uz statistiky nebudu take skreslene ako su teraz. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

inak posledne dni ma google a hlavne jeho gmail pekne serie, prave vtedy ked som nutne cakal na dolezity e-mail (bolo to vcera) vypadol asi na hodinu!!!
som zvedavy keby som si ho tak platil
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby vsetky veci vypadavali tak casto, ako Google, tak by to bolo super. Ja od Googlu pouzivam dost veci, zatial som ani s jednou nemal problem, a je to vsetko gratis. Microsoft inkasuje neskutocne prachy a vsetko maju derave jak emental. Pomaly im budes platit aj za pravo mat pocitac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stranky MS si navsevovane bud nespokojnymi majitelmi ktori hladaju nejake zaplaty, alebo windows update, alebo ako preddefinovane IE...takze to znamena ze kazdy kto si nevje prestavit IE tam pride po kazdom prihlaseni.. Google je to iste.. kazdy kto ma firefox a podobne veci sa tam automaticky naloguje. Pravda je vsak taka ze pokial IE ma vacsina uzivatelov (aj ked nevjem preco) tak strany Googlu su navstevovanejsie.... no co z toho vypliva? Ze google ja najlepsi :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

sak zakedy neplatim za google je to OK!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár