| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
:o)
Od: :o)
|
Pridané:
3.5.2007 12:53
:D uz sa tesim, to budu lahucke notebooky
|
| |
marco
Od: marco
|
Pridané:
3.5.2007 13:05
no to teda hej, bezny notebookovy HDD ma nieco okolo 100g... tento ak bude mat 30... fakt to poznas na notebooku
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
3.5.2007 18:19
vypadne z vacku ani nebudes vedet
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
4.5.2007 13:26
NTB, ci SSD??
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
3.5.2007 13:02
> bude na konci roka 2009 až 24 miliónov obsahovať hybridný pevný disk (HHD), čisto flashový SSD disk alebo technológiu flash cache Robson od Intelu
> Do dvoch rokov bude používať flash 60% notebookov
No, ak to postavime takto=doslovne, uz dnes 70% NTB pouziva flash - "USB kluce".
Ak "logicky", tak flash disk je 100% SSD, nie HHD.
IMHO za rok 2010 bude 80+% novych NTB vybavenych cimsi ako SSD al. nastupca tejto technologie.
|
| |
PH
Od: PH
|
Pridané:
3.5.2007 13:05
iSuppli považuje za storage s flash technológiou, celkom logicky, tri v článku vymenované technológie.
Obávam sa, že nebude. Cena flashu má byť, mali sme o tom článok, v 2010 stále trojnásobná oproti 1.8" HDD v prepočte na 1 GB kapacity, oproti väčším diskom ešte väčší rozdiel.
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
3.5.2007 18:00
> Obávam sa, že nebude. Cena flashu má byť, mali sme o tom článok, v 2010 stále trojnásobná oproti 1.8" HDD v prepočte na 1 GB kapacity, oproti väčším diskom ešte väčší rozdiel.
1. nikto nevie, kolko aka bude cena cohokolvek v IT o 3 roky :)
2. mnoho ludi si radsej zvoli 40GB SSD ako 160GB HDD a tym padom sa rozdiel ceny zmazava (dokonca by 80GB SSD mal byt lacnejsi (80*3=240) ako 500GB HDD).
Mnohi pouzivaju NTB ako DTP replacement - ti budu (zvacsa volit) HDD, HHD a rozne Robson a spol.
A ti ostatni si zvolia 20/40/80GB SSD - kt. staci na OS< kopec aplikacii aj nejaky ten film a hudbu.
pri rovnakej cene (a vyrazne nizsej kapacite)::
+ rychlost bootovania
+ zivotnost
+ bezpecnost
+ vydrz na baterky (leb SSH zerie vyrazne menej ako HDD)
+ vydrz na baterky (lebo netreba tolko chladit + teplo im skodi)
+ hluk (nehuci)
+ hluk (lebo netreba tolko chladit)
+ sialene rychly pristup k malym suborom
+ NTB moze/nemusi byt mensi
No, ved uvidime :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 19:36
K tvojmu Druhemu bodu... Ja by som si radsej kupil 160 GB disk... ako 40 GB ssd... Ale NBook je nieco ine tam by som bral tu 80ku ssd
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
4.5.2007 13:22
ved ja pisem o NTB :)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.5.2007 19:38
ano ano ale na desktop by som urcite bral 160 ked ne 320 alebo 400 ak by uz boli...
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
4.5.2007 13:30
OPRAVA::
> Obávam sa, že nebude. Cena flashu má byť, mali sme o tom článok, v 2010 stále trojnásobná oproti 1.8\\\" HDD v prepočte na 1 GB kapacity, oproti väčším diskom ešte väčší rozdiel.
1. Nikto nevie, kolko aka bude cena cohokolvek v IT o 3 roky :)
Resp., kto ma dost presne odhady, tu dnes neprispieva. Teda s vynimkou mna :-D
2. Mnoho ludi si radsej zvoli 40GB SSD ako 160GB HDD a tym padom sa rozdiel ceny zmazava (dokonca by 80GB SSD mal byt lacnejsi (80*3=240) ako 500GB HDD).
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
4.5.2007 13:33
Mnohi pouzivaju NTB ako DTP replacement - ti budu (zvacsa volit) HDD, HHD a rozne Robson a spol.
A ti ostatni si zvolia 20/40/80GB SSD - kt. staci na OS, kopec aplikacii a aj nejaky ten film a hudbu.
Vyhody SSD oproti HDD pri rovnakej cene (a vyrazne nizsej kapacite)::
+ rychlost bootovania
+ zivotnost
+ bezpecnost
+ vydrz na baterky (lebo SSD spotrebuje vyrazne menej Wh ako HDD - cca 3% pri beznom pouzivani)
+ vydrz na baterky (lebo netreba tolko chladit + teplo im skodi)
+ nema setriace a zaspavacie mody (=rychla reakcia VZDY) ^ "to nestoji stavu"
+ hluk (SSD je nepocutelny)
+ hluk (lebo netreba chladit navyse aj (7200RPM) \\\"velke\\\" teleso)
+ sialene rychly pristup k malym suborom
+ NTB moze/nemusi byt mensi
No, ved uvidime :)
|
| |
Kleofaš
Od: Kleofaš
|
Pridané:
3.5.2007 16:30
taketo clanky s vestenim buducnosti ma nezaujimaju, a co ak zajtra jedne an zem meteor, a nebude kto mat pouzivat tie SSD disky
|
| |
Kleofaš dnes hulil
Od: Kleofaš dnes hulil
|
Pridané:
3.5.2007 16:31
kurva chcel som napisat jebne
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 16:31
a este aj NA a nie an
|
| |
Bozz the original
Od: Bozz the original
|
Pridané:
3.5.2007 18:47
nepíš pod mojim nickom !
Ludia si ten Flash budu kupovat aj napriek cene to len chudaci budu mat chrchlavy 5400 otackovy HDD. Errata chudaci v rozvojovych krajinach budu mat flash ako prvy v tom 100USD booku ;o)
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
3.5.2007 18:04
a klero-fasista, ci nie :)
=====
Hej, ale clovek vyzera mudro, ked moze povedat - pozrite toto som tvrdil pred 3mi rokmi a vsetci zapierali.
Mna tak 1 vyhodil takmer zo skusky, ked som v 1998 tvrdil, ze za 2-3 roky bude Java v mobiloch bezna. On: To nie mozne, lebo nie je vyuzitie, nie je vykon a vobec :-D
Momentalne povysil na prodekana. Ale ja uz zarabam v nasobkoch viac.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 19:33
Ty si volajaky cudny aj s tvojimi cudnymi prispevkami...
|
| |
Jan Kunder
Od: Jan Kunder
|
Pridané:
4.5.2007 13:26
Povedz PRESNE, co je cudne?
Keby som velmi chcel - snad ten posledny, na kt. reagujes, by sa dal oznacit ako "cudny".
Ale tie ostatne su odhady/spekulacie, nazory.
Mozu/nemusia sa zhodovat s tvojimi; mozu byt spravne/chybne - ale cudne sa mi nezdaju.
Dokonca s nimi moji znami z IT casto suhlasia.
(alebo ti, co na ne reaguju - zvacsa vylepsia, obcas oponuju) - klasika diskusia.
Samozrejme, mas pravo, aby sa Ti zdali cudne a aj to napisat. Len mne sa zda cudne, ze sa Ti to zda cudne a preto sa pytam, co je na tom cudne, kedze sa Ti cudujem. Chapes, nie? :-D
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
4.5.2007 19:41
Mne sa zda cudne akym spodobom ich podavas, a tvoris tu vetu, tu stylistiku... ale myslienky mas dobre, vidno ze mas nejake skusenosti, len mi to nejak nesedi...
|
| |
Brano Mojsej
Od: Brano Mojsej
|
Pridané:
4.5.2007 14:52
Podla mna ma pravdu.
|