neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
AMD uvedie namiesto Athlona nové označenie

DSL.sk, 3.5.2007


Spoločnosť AMD prestane používať s príchodom nového jadra K10 u svojej vyššej rady procesorov pre desktop označenia Athlon a prinesie nové označenie.

Podľa servera Dailytech to má byť Phenom, odvodený od slova "phenomenal".

K dispozícii budú celkom tri produktové rady, Phenom X2 pre dvojjadrové procesory s jadrom Agena, Phenom X4 pre štvorjadrové procesory a Phenom FX pre najvýkonnejšiu radu desktopových procesorov.

Označenie Athlon si ponechá pre strednú až nižšiu triedu procesorov a Sempron pre najnižšiu triedu.

AMD zároveň údajne plánuje zmeniť systém modelového označenia procesorov, skladať sa bude z dvojpísmenovej skratky a štvorciferného kódu.

Napríklad Athlon 64 X2 4000+ 45W 1MB L2 Brisbane má byť premenovaný na BE-2400.

Zmeny sa očakávajú s príchodom procesorov postavených na novom jadre K10, ku ktorému by malo prísť v treťom štvrťroku.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok


Diskusia:
                               
 

Toto som uz kdesi cital asi pred tyzdnom.
no flame.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj uz su v <>
Odpovedať Hodnotiť:
 

no konecne by mali prestat oznacovat ich procesory podla toho akemu procesoru od intelu sa to "akoze rovna" a vymysliet si svoje typove oznacenia, to ze akemu procesoru sa to rovna a kolko clovek za to da si kazdy pc technik najde sam na internete z nezavislych testov
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nieje, oznacenie, za "AKEMU CPU OD INTELU SA TO ROVNA" to je zancenie ktore porovnava PRESNY JEDEN TIP procesoru ktoremu sa to rovna... a v tom je KURVA rozdiel...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Phanom? sprosty nazov, ATHLON 64 4ewer
Odpovedať Hodnotiť:
 

Phenom - po prve
A po druhe uz sa zislo nejake to nove oznacenie kedze budu tie procaky robene na uplne inom principe ako tie Athlony.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne len nejde do hlavy aku to ma logiku
"Athlon 64 X2 4000+ 45W 1MB L2 Brisbane má byť premenovaný na BE-2400"
ta veta
Odpovedať Hodnotiť:
 

sorry nemyslim vetu, ale nazov toho noveho znacenia, s tym starym.... popripade s parametrami cpu
Odpovedať Hodnotiť:
 

daj si 64 krat 24000+45:2 a maš 2400
Odpovedať Hodnotiť:
 

tas to nemyslis vazne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nebude to tym,ze ide o BrisbanE a jeho taktovacia frekwencia je 2400MHz?:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tiez ma to napadlo
Odpovedať Hodnotiť:
 

no to mas mozno pravdu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No dufam ze konecne sa uz AMD prebudi. Vo mne ten nazov vyvolava slovo fenomenálny ale uvidim. Necham sa prekvapit...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja len nechapem preco vacsina ludi tak podcenuje AMD... no tak su chvilu slabsi, no a? intel bol ako dlho dvojka? pridu nove technologie a zase bude AMD leader. A nazvy? to je snad uplne jedno ako sa to vola, ide o vykon.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár