
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Intel začal certifikovať DDR3 pamäte
DSL.sk, 2.5.2007
|
|
Spoločnosť Intel certifikovala prvé DDR3 pamäte pre svoje čipsety s kódovým označením Bearlake, ktoré sa objavia na trhu s podporou nových DDR3 pamätí v treťom štvrťroku.
Prvými certifikovanými DRR3 pamäťami sa stali 1 GB a 2 GB moduly a 1 Gbit čipy od Hynix.
Certifikované 1 GB aj 2 GB moduly môžu pracovať na 800 MHz alebo 1 066 MHz, na nižšej frekvencii s časovaním 5-5-5 alebo 6-6-6, na 1 066 MHz s časovaním 7-7-7.
Výhodou DDR3 oproti DDR2 má byť teoreticky až o 40% nižšia spotreba, použitým napätím je 1.5 V namiesto 1.8 V. Prvé certifikované moduly majú podľa tlačovej správy Hynixu spotrebu oproti súčasným DDR2 nižšiu o 25%.
U DDR3 štandardu sú podporované rýchlosti 800 až 1 600 MHz oproti 400 až 1 066 MHz u DDR2.
Zvýšené CAS časovanie DDR3 pamätí je kompenzované vyššími frekvenciami a 8-bitovým prefetch bufferom, celkový výkon DDR3 tak má byť vyšší ako u DDR2.
Hynix začne čipy vyrábať v treťom štvrťroku 80 nm procesom, na konci roka plánuje prejsť na 66 nm.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
2.5.2007 10:31
Ako riesenie kym neintegruju pamatovy radic do CPU je to vyborna sprava. Inak by som rad videl vplyv na vykon danej zostavy pri pouziti DDR2 vs DDR3 pamati.
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 15:55
Ak by si robil, testy v 3D marku, tak by boli minimalne, ak konkretny test na pamete TIPUJEM ze by to velky rozdiel nebol, ked ddr2 bezia bezne na 800mhz a tonevravym o tom ze kazdy druhy ich ma taktute... nad 900... ale to je moj nazor
|
| |
EliT
Od: EliT
|
Pridané:
2.5.2007 10:37
jj to by som si pozrel aj ja.
|
| |
prd
Od: prd
|
Pridané:
2.5.2007 16:31
ja som rad zo svojou Kingstonkou 512MB 400MHz CL2.5. Myslim si ze lepsie pamäte od nej niesu kvoli tomu casovaniu 2.5 ktore sa da znizit dokonca az na CL2
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 15:58
OMG heh.. toto ma pobavilo, Suhlasim, Kingstoni a prave tvoja je vyborna, sam este stale mam, 256, s casovanim pri ddr400 na 2.5 3.3.8, a pri ddr 333 na 2.3.3.6... ale to ze si ju dal na CAS 2 tomu nemozem uverit, :D:D:D ale ne srandu si robim kazda pamet bezi v pohode nepretaktovana s CAS 2... len to nieje jej vyrobny CAS a preto uvadzaju ze su na 2.5, niektore to zanasaju dobre ten CAS 2, a niektore zase nie, ale pobezi ti takmer kazda...
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
2.5.2007 16:46
je fajn ze budu mat nizsiu spotrebu, ale vie mi niekto povedat, kolko zere napriklad 1GB 800mhz ram?
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 15:59
To ti neviem povedat, ale pusta sa do nic 1.8 az 2 V a niektory to zenu na maximum az 2.2... skus si to nejak vypocitat. :D
|
| |
uplink
Od: uplink
|
Pridané:
2.5.2007 18:48
imo je pre nas beznych userov spotreba ramiek zanedbatelna, ked ma kazdy druhy user v pocitaci papkaca v podobne nejakeho dvojjadroveho tatosa a nejakej VGAcky, co ma imo niekolko 10x vyssiu spotrebu ako ramky, ale urcite sa to odzrkadli v globalnom vyuziti novych dosiek s podporou DDR3, aj ked by ma zaujimali nejake benchmarky, aj ked len synteticke.
|
Pridať komentár
|
|
|
|