| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
casual
Od: casual
|
Pridané:
2.5.2007 8:52
tu bude neskutocny FLAME ... uz sa tesim....no podme...linux a mac a win a bla bla bla dookola to iste.
|
| |
scrapheap
Od: scrapheap
|
Pridané:
2.5.2007 9:17
Pred par rokmi som skusal niektoru distribuciu linuxu a nepodarilo sa mi tam rozchodit vela hardveru. Teraz pocujem o ubuntu z kazdej strany tak som vyskusal live cd a nakoniec som si ho aj nainstaloval. Je to pekny OS plny dobreho softu ale zas mam problem s niektorym hardwarom. Napr. sa mi nedari vobec rozchodit wifi kartu. Nepovazujem sa za uplnu lamu ale podla mna taketo problemy beznych userov urcite odradia. Predpokladam ze ked to uz dell na tie compy predinstaluje tak to bude vsetko fungovat tak by som asi nevahal a taky pocitac si kupil. Samozrejme to zavysi aj od ceny oproti compu s win.
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
2.5.2007 9:38
Samozrejme, horsie ale bude, ak si uzivatel dokupi nejaky hardware a ten mu tam nepojde. Ale v sucasnosti ma podobne problemi aj Vista, takze Ubuntu ma sancu, kym sa Vista vzchopi.
|
| |
me_again
Od: me_again
|
Pridané:
2.5.2007 12:56
mat tak tvoje problemi....tak ma ta 4ka zo slovencyni netrapy vsak ano...(pre tych menej chapavych, ktorych je tu dost, tie chyby v mojom prispevku su intencne...)
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
2.5.2007 16:45
Keby si mal moje problemi, gramatika by bolo to posledne, co by ta trapilo. ;)
|
| |
NuSuey
Od: NuSuey
|
Pridané:
2.5.2007 9:41
suhlasim. pred zopar rokmy som mal moznost nainstalovat si Red Hat (nejake cislo). istotne to nieje to iste co uz v dnesnej dobe ponukaju ***ubuntu distribucie. ja momentalne pouzivam Fluxbuntu distribuciu (takze light&fast verzia ubuntu) a som totalne spokojny. sice s tym wifi mas pravdu. istotne sa to da sfunkcnit ale je najlepsie ak narazis na cloveka s rovnakym hw / notebookom / wifinou. tak sa stalo aj u brata, ze mu wifi na Linux Mint (tiez nejake ***ubuntu) neslo. videlo siet ale nevedelo pripojit sa nan. verim tomu ze keby chcel tak sa mu aj to podari fixnut. ale nechcel :) stacilo mu pripojenie cez kabel. takze o tomto je hlavne linux respektive aj prave spominany ubuntu .. o tom .. ci clovek chce alebo nie. ak chces nieco - najdes si riesenie.. ale trosku sa potrapis.. preto linux nieje pre KLIKACICH UZIVATELOV
|
| |
warior
Od: warior
|
Pridané:
2.5.2007 11:33
Mne presne robilo to iste :) aj robi do teraz a prave v tejto chvili sa stym snazim nieco urobit... Videl som siet ale nemohol som sa pripojit... :(
|
| |
amigo
Od: amigo
|
Pridané:
2.5.2007 23:20
ja mam doma tiez wifi mal som naistalovanu SUSE 10.2 a nemal som stym ziadny poblem slapalo to lepsie ako pod win XP a aj ping bol ovela nizsi.Tiez pouzivam SLAX LiveCD a nastavim si siet kedykolvek chcem.
|
| |
amigo
Od: amigo
|
Pridané:
2.5.2007 23:24
btw: wifi mam nejaku TP-Link 11b/g
|
| |
miiicho
Od: miiicho
|
Pridané:
2.5.2007 16:11
Ja som pouzival Debiana. S wifi je to dost problemove vsade - nemas driver smola.
Ale na linux existuje ndiswrapper, ktory umoznuje pouzit wifi driver pre winxp na linuxe, a funguje viac nez dobre. Skus vyskusat.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
3.5.2007 10:38
wifi ak ma windows driver, tak nainstaluj ndiswraper - zaklikni v synaptic package manager
napis potom ndiswrapper nazov_suboru_driveru.inf
a je to
|
| |
MortarMan
Od: MortarMan
|
Pridané:
2.5.2007 11:23
ubuntu je velky konkurent Visty... mam tento OS v pc , bezi velmi dobre , a graficke efekty mozes mat na urovni Vista aero.. chodte na metacafe.com a najdite si video UBUNTU & BERYL vs VISTA's AERO
odporucam , len niektore veci sa treba naucit ako funguju
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
2.5.2007 20:56
Kvalitny OS nezavisi od vyzoru.Moze mat Linux aj XXX veci na vyzor aj tak je oproti Win nula
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
3.5.2007 10:46
no hej, je tam nula virusov, nula spyware, nulovy monopol a stoji nula korun :)
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
2.5.2007 11:54
tak to je super,ze DELL bude davat aj linux..inak podla mna beryl od ubuntu je ovela krajsi a mozno aj lepsi ako nejake AERO od visty..:)
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
2.5.2007 15:10
beryl nie je od ubuntu ;) mam dualboot najnovsi ubuntu a vistu. Ubuntu je dobry system, ale je to len na browsovanie, emaily, openoffice ide pomalsie ako pod windows, nic ine tam neviem spravit. Podarilo sa mi rozbehat aj nvidia drajver a aj ked mam rychlu grafiku Geforce6800, tak resizeovanie Firefoxu v 1920x1200 islo dost pomaly a zralo mi 100% CPU pri zapnutom akcelerovanom desktope...
O 5-10 rokov to bude isto lepsie...zatial to mam len na hranie
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
3.5.2007 10:47
zatial. ja som mal vistu na hranie. skapala, tak som sa na nu vykaslal. dost mizerny OS
|
| |
miiicho
Od: miiicho
|
Pridané:
2.5.2007 16:13
a urcite ubuntu nepotrebuje 1gb pamate :)
|
| |
jablkovy ocot
Od: jablkovy ocot
|
Pridané:
2.5.2007 13:53
niekto by si mal ale dat pozor aby si bezny pouzivatel nemyslel ze linux je len ubuntu a ked prichadza od windows moze sa mu to lahko stat, takze dufam ze ten predaj resp cele to pekne halo okolo ubuntu bude sprevadzane aspon nejakou mensou informacnou kampanou na stranke dellu. ubuntu vdaci obrovskou mierou za svoj uspech debianu a celemu open source svetu, preto dufam, ze cely tento zazrak nebude len o ubuntu. shuttleworth skoro vzdy dakuje debianu a komunite za uspech ubuntu, ale co spravia klikaci uzivatelia zo sveta windows? :] (btw na desktope v sucasnosti nepoznam nic spolahlivejsie ako ubuntu :P).
tiez mi zacne vadit kopa ubuntakov, co sa budu pytat hlupe otazky a preto budu dostavat hlupe odpovede.. naozaj je rozsirenost pre linux to najlepsie?(niekedy o tom dost pochybujem :))
|
| |
marceel
Od: marceel
|
Pridané:
2.5.2007 16:17
mal som ubuntu aj kubuntu aj xubuntu ale teraz frcim na arch linux a pracuje sa mi na nom omnoho lepsie.
|
| |
mcbaran
Od: mcbaran
|
Pridané:
2.5.2007 16:22
ale myslím si že ak niekto bude kupovať notebook tak ho kupuje pre prácu a nie na hranie(sám som sa presvedčil že to nie je nič moc) a tak sa tam Linux hodí takže si myslím že dopyt bude v poriadku
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
2.5.2007 16:25
preco prave ubuntu? gnome je trosku viac vzdialeny od windows a nevidim dovod, preco by tam mali dat ubuntu a nie kubuntu. KDE by sa podla mna uchytilo viacej. predsa je prijemnejsie mat na desktope nieco viac zname :) i ked je pravda, ze navyknut si na gnome nie je prilis tazke :) aj ked linux pouzivam rok, tak mam radsej KDE. s KDE som zacinal, mal aj gnome, ale som pri KDE ostal...
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
2.5.2007 17:53
No podla mna by bolo lepsie dat tam nekau Ultimate verziu lebo v tom klasickom ubuntu toho az tak vela nieje.. a pochybujem ze niekomu sa bude chciet s tym hrat a stahovat si veci aby mu ficali MP3.. a tym padom to clovejk zavrhne a necha tak...
Druha vec je cena... je dost mozne ze ta bude rovnaka ako pri Windowse, ak nie vacsia... lebo MS nejako dotuje firmy za podporu svojho OS
|
| |
Ubuntu rulez
Od: Ubuntu rulez
|
Pridané:
2.5.2007 18:39
Vyskusal viacero distribucii a ako zaciatocnikovy mi najviac vyhovovalo UBUNTU. Od vtedy pouzivam len ten OS a dokonca sa mi podarilo rozbehta modem MICROCOM ad 2622 a setko faxci v pohode. A BERYL to je uz len perlicka, aero od visity nestiha ani vyizualne ani co sa tyka optimalizacie pretoze na ubuntu to faxci ako nic. Takze... VRELE ODPORUCAM !
|
| |
cookie
Od: cookie
|
Pridané:
3.5.2007 10:18
pripajam aj svoje odporucanie, beryl vs aero, jasna volba
|
| |
nuz pravdu povediac
Od: nuz pravdu povediac
|
Pridané:
3.5.2007 11:32
uz som rozbehal net v ubuntu...hehe.... aj beryl mam ale neviem ako to fici zatial.... to si misim este nastudovat.. a naistalovat ovladace na ati.....to je daymare..... aj ked nejake ovladace tam musia byt ked grafika funguje..no nie.. ty podomnou jasne ze opera je aj pre ubuntu vcera som si ju tam naistaloval.... muhahahahaaaa.... este by mi niekto mohol poradit ako vo virtualbox spustit winxp aby som nemusel stale restartovat pc..... iiiihaaaaaaaa ..... chcem si zahrat solitaire ... xixi
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
3.5.2007 15:49
Ba dokonca sa ti ho podarilo rozbehat... ccc to by som nepovedal, su s nim problemi, ale rozbehat ho vie kazdy, za hodinku... Beryl je pekny ale nic moc, Aero je pekne ale nic moc....
|
| |
ssuuddoo
Od: ssuuddoo
|
Pridané:
9.7.2007 12:08
cavik, mozes mi napisat postup, akym si rozbehal microcom 2622, bo mne sa to nepodarilo (na prvy pokus). :D
ssuuddoo at gmail.com
diky
|
| |
Miroslav Bakoš
Od: Miroslav Bakoš
|
Pridané:
3.5.2007 8:07
podla mna opera pojde aj pod ubuntu!
:-))))))))))))))))))))))))
|
| |
ssuuddoo
Od: ssuuddoo
|
Pridané:
9.7.2007 12:09
jasan, ze opera ide aj pod ubuntu,
a mne ide ryxlejsie ako isla pod oknami a je ovela stabilnejsie, aj ked pouzivam najnovsiu beta verziu (pod oknami zvykla padat)
:D
|