
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Samsung zahájil výrobu 2 GB flash čipov
DSL.sk, 2.5.2007
|
|
Spoločnosť Samsung oznámila zahájenie výroby vôbec prvého 16 Gbit, 2 GB, NAND flash čipu na svete.
Nový čip o dvojnásobnej kapacite oproti doteraz najväčším 1 GB čipom umožnil nový 51 nm výrobný proces, konkurencia využíva 60 nm respektíve zavádza 55 nm.
Čip je typu multi-level cell (MLC) s viacerými uloženými bitmi na jednu bunku, jeho výroba je o 60% efektívnejšia ako u 60 nm procesu.
51 nm proces umožnil zdvojnásobiť veľkosť stránky NAND čipu, z 2 KB na 4 KB. Tým prišlo oproti 60 nm MLC flash čipom takmer k zdvojnásobeniu rýchlostí, na 30 MB/s a 8 MB/s pre čítanie a zápis namiesto 17 MB/s a 4.4 MB/s.
60 nm single-level cell NAND technológia umožňuje len o niečo vyššie rýchlosti, 33 MB/s a 13 MB/s, samozrejme pri oveľa nižšej hustote informácií.
Nový čip využíva štandardné 4-bitové ECC opravné kódy, potrebné zmeny vo firmvéroch by tak mali byť minimálne a napríklad kapacita pamäťových kariet by sa čoskoro vďaka novému čipu mala zvýšiť na maximálnych 16 GB.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
2.5.2007 8:01
Este keby tak urobili nieco prevratne v oblasti cipov pre operacne pamate, co by sposobilo rapidny pad cien...
|
| |
kiikino
Od: kiikino
|
Pridané:
2.5.2007 8:10
u nás v galante ich určite budú vyrábať
|
| |
Nerte
Od: Nerte
|
Pridané:
2.5.2007 10:09
Nema u nas Samsung vyrabat len LCD panely?
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
2.5.2007 23:13
aj ty si z GA? :D
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
2.5.2007 11:37
Aj ja si myslim,ze v Galante maju vyrabat iba LCD panely ak som spravne cital..
|
| |
me_again
Od: me_again
|
Pridané:
2.5.2007 12:49
vazeny, keby tak samsung na slovensku a po slovensky nieco zahajoval, tak sme pekne v P.... GET A DICTIONARY
napr: http://www.forma.sk/onlines/slex/index.asp
sloveso zahájiť je síce spisovné, no nie je synonymné so slovesami začať, otvoriť. Líši sa od nich svojím vecným významom. Preto sa v uvedenom kontexte používa nevhodne, vo význame otvoriť/otvárať schôdzku je vlastne nespisovné. Sloveso zahájiť je totiž synonymné so slovesami zahradiť, zatarasiť, zakázať a za spisovné sa považuje iba v tomto význame. Možno ho teda použiť v spojeniach zahájiť (ohradiť) lúku, zahájiť (zatarasiť, prehradiť) cestu, ktoré hodnotíme ako korektné. Treba však dodať, že aj v týchto spojeniach sa sloveso zahájiť už pociťuje ako zastarané, a preto sa dnes dáva prednosť synonymným výrazom zahradiť, prehradiť (záhradu plotom), zatarasiť (cestu).
|
| |
hmm
Od: hmm
|
Pridané:
2.5.2007 15:26
na com ficis mladence, aj ja bych si dal :-)
|
| |
$amo
Od: $amo
|
Pridané:
2.5.2007 20:02
Ta ty si ale tup!! Si slepý? Na tej stránke, ktorú máš v tvojom príspevku sú 2 významy toho slova -
1. je zastaralý, to je ten, o ktorom píšeš
2. je správny - začať, otvoriť
tak o čom tu ty píšeš?? nechápem ťa
|
| |
me_again
Od: me_again
|
Pridané:
2.5.2007 21:33
to sprav. tam znamena ze sa SPRAVNE ma pouzivat: začať, otvoriť......
http://slovnik.juls.savba.sk/
ak by si to teda nepochopil, tak snad toto napomoze...
|
| |
me_again
Od: me_again
|
Pridané:
2.5.2007 12:50
vazeny, keby tak samsung na slovensku a po slovensky nieco zahajoval, tak sme pekne v P.... GET A DICTIONARY
napr: http://www.forma.sk/onlines/slex/index.asp
sloveso zahájiť je síce spisovné, no nie je synonymné so slovesami začať, otvoriť. Líši sa od nich svojím vecným významom. Preto sa v uvedenom kontexte používa nevhodne, vo význame otvoriť/otvárať schôdzku je vlastne nespisovné. Sloveso zahájiť je totiž synonymné so slovesami zahradiť, zatarasiť, zakázať a za spisovné sa považuje iba v tomto význame. Možno ho teda použiť v spojeniach zahájiť (ohradiť) lúku, zahájiť (zatarasiť, prehradiť) cestu, ktoré hodnotíme ako korektné. Treba však dodať, že aj v týchto spojeniach sa sloveso zahájiť už pociťuje ako zastarané, a preto sa dnes dáva prednosť synonymným výrazom zahradiť, prehradiť (záhradu plotom), zatarasiť (cestu).
|
| |
morgun
Od: morgun
|
Pridané:
2.5.2007 15:59
Vedel by niekto pre porovnanie napisat akymi rychlostami sa presuvaju data na DDR2 povedzme na 800MHz? a kolko cipov je priblizne na jednej ramke. Ja tu uplnou nahodou jednu mam a mam ich tam 8 tak 8x30MB je celkom slusna rychlost Diky moc
|
| |
syfondt
Od: syfondt
|
Pridané:
2.5.2007 18:05
Ty tu miesas hrusky s jablkami. V clanku sa pise o FLASH cipoch a nie ramkach. FLASH pamat = USB klucik (polopate vysvetlene). Nabuduce trochu pozornejsie citaj!
|
| |
morgun
Od: morgun
|
Pridané:
2.5.2007 22:14
Si objavil Ameriku som len chcel na porovnanie vediet ich rychlosti. Predpokladam, ze ramka je stale o dost rychlejsia, ale chcel som vediet o kolko. a ako je na to disk s flash pamätou HHD... Skus naopak ty pozorne citat
|
| |
morgun
Od: morgun
|
Pridané:
2.5.2007 16:01
a ked uz budete pisat niekto by mohol spravit porovnanie aj s SSD,HHD diskami mozno potom bude zjavne, preco sa toto este nepouziva namiesto HDD dik
|
Pridať komentár
|
|
|
|