neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
V Indii 2 Mb/s Internet pre každého zdarma

DSL.sk, 30.4.2007


Vláda Indie plánuje poskytnúť všetkým svojim občanom širokopásmový Internet o rýchlosti 2 Mb/s zdarma.

Malo by sa tak stať podľa návrhu vlády v roku 2009, informovali India Times.

Internet zdarma bude poskytovaný prostredníctvom štátnych telekomunikačných operátorov BSNL a MTNL a hradený bude prevažne z fondu Universal Service Obligation Fund, do ktorého povinne piatimi percentami obratu prispievajú všetci poskytovatelia Internetu.

Cieľom projektu je akcelerovať ekonomickú aktivitu v krajine.

V rámci projektu bude vybudovaná rozsiahla optická sieť, zavedenie povinnosti alebo motivovania všetkých poskytovateľov Internetu pripojiť sa do výmenného uzla NIXI, v ktorom je v súčasnosti pripojených len 27 zo 135 registrovaných ISP, a snaha o zlacnenie medzinárodnej konektivity.

Medzinárodná konektivita v Indii je v súčasnosti na dvoj až päťnásobných cenách v porovnaní s cenami v Západnej Európe a USA pre kontrolu podmorských káblov spájajúcich Indiu so svetom niekoľkými spoločnosťami. Indická vláda plánuje reguláciou a už v súčasnosti schválenou legislatívou zabezpečiť, aby prístup k medzinárodnej konektivite získali za rovnakých podmienok všetci poskytovatelia Internetu.

Projekt by mal zároveň vytvoriť minimálne štátnymi BSNL a MTNL možnosti pre lacné hostovanie web stránok, keďže v súčasnosti je veľká časť indických web stránok umiestnená v zahraničí, čo výrazne predražuje priemernú cenu dátovej prevádzky indických užívateľov Internetu.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

na slovensku 1.5MB internet tak drahy ze si ho nemoze večina slov dovolit čo je smutne
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to nas je len nieco cez 5 milionov :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

blbecek ??? ty nemas v bukse 500,-Sk ??? neslop a nefajci a budes mat na net...poznam x ludi ktory slopu a fajcia ale drzkuju ze nemaju lowe...zacni robit a na 1,5 Mb net budes mat
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL ze 500,- :D ja za 1.5Mbit DSL cvakam okolo 1100,-
Odpovedať Hodnotiť:
 

LOL ze 1100,- :D , ja za 2Mb platim cca do 600,-
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja mám 12mbit za 540,-
Odpovedať Hodnotiť:
 

4,5mbit zadara
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha mam fuckturu v rukach a tam stoji 1297,- sDPH(povodne aDSL FLAThome 1024/teraz 1536Mbit) samozrejme vratane volacieho programu ktory vobec nepouzivam...
ale v jeseni mi chvala bohu konci viazanost
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas viazanost na sluzbu nie na cenu, prejdi na nove tarify, to Ti dovolia, len netreba sediet za kompom ale zavolat si na ST si myslim...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no a ja mam 8Mbit za 550 mesacne :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

5 Mbit - 400 Sk :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam 1,5mbit zadarmo
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam optiku az do domu. A moja rychlost je 64 Mbit. Len treba pracovat v tej spravnej firme ako boss :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mám 20kB/s za 550 Sk
to je sila čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam 23cm a nepotrebujem internet, porno mi pride az do postele...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja mam 1600 a idem na LPG za 20 SK ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

13mbit za 300 mesacne :D. ideme sa prechcavat? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

100 Terabit za 1 Sk/ročne
Odpovedať Hodnotiť:
 



Rýchlosť Vašeho pripojenia je 15738.8 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 1967.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
Platím 250 Sk/mes ale je to z dotáciou
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 21910.6 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 2738.8 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 4568978916.2 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 571122364.5 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rýchlosť Vašeho pripojenia je taka rychla, ze ju nas Speedmeter nedokaze urcit, prosim skuste meranie tak o 20 rokov kedy budeme schopni merat sluzby takehoto rozsahu. Dakujeme
Odpovedať Hodnotiť:
 

podme
Rychlost připojení k internetu: 17,866 Mbit/s
za 125CZ
Odpovedať Hodnotiť:
 

32Mb/s za 50sk na rok ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

3mbit 200sk/mesacne + docikam 2 metre
Odpovedať Hodnotiť:
 

ok pani a teraz kto z vas ma internet doma sam, nie zdielany nie na intraku proste ze si plati za pripojku a za sluzbu???
nie totiz kazdy ma moznost mat net zdielany
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja a platim skoro 1100... program pripojka + telefon... 1650 mesacne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Optika orange 30 Mbit/s + digital tv za 1338 sk/mes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam 1,5 MBps za 250Sk/mes.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ja som mal net, kde bolo 4,5Mbit za 500,-Sk a to v klasickom slovenskom mensom meste. Kedze som sa prestahoval na okrajovu cast, tak som si dal DSL. Ide o to, ze kto hlada, najde. A inak suhlasim s tymi cigaretami.
Odpovedať Hodnotiť:
 

4MB za 400 sk mesacne :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu, mas moje symfonie, lebo nechapem fakt takych, co kvoli o sto korun na mesiac lacnejsiehmu netu dokazu trusit nadavky, ale ze si den predtym kupil flasu vina s frajerkou v drahej restike, to uz nevravi... proste ak nema prioritu internet, nech nenadava. A ja aj fajcim, aj pijem, aj mam net, som stastny to clovek. Dokonca aj s frajerkou si flasu vina kupime, len to chce jedno: Pracovat, nie polku dna presediet za kompom. Houk.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ty si myslis ze luia potrebuju 1.5MB net? uplne v pohode staci 1.5Mb -- 2Mb.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, nestaci. Tebe mozno ano, ale vela ludom nie. 10 mbit je este malo, i ked by som to rad mal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to smutne, ale ani oni to nebudu mat zadarmo.Viete co stoji provoz tej linky?Verte tomu,zaplatia si to, a to kazdy,aj ked to nebude pouzivat.Nic nieje zadarmo, budu to platit z dani.

Odpovedať Hodnotiť:
 

tak 1,5MB/s je fakt drahy ale 1,5Mb/s si myslim ze je celkom cenovo dostupny-tych 500-600Sk je v pohode
Odpovedať Hodnotiť:
 

dalsia basta zombie pocitacov.. to sa zas zvysi mnozstvo spamu, uz len toto nam bolo treba

a par znudenych individui sa zas prida k tej zberbe script-kiddies
Odpovedať Hodnotiť:
 

:) basta zombie pc v indii? dobry si zlaty moj
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj ja chcéééééééééééééééééééééééééééém. zadarmo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by sme museli mať štátnych telekomunikačných poskytovateťov ako v Indii. Našťastie už nemáme. Komunikačný socializmus tak u nás skončíl skôr ako sa nietorí tu píšuci autori narodili.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta prva veta clanku zvadza ,ze cela india bude mat 2Mbps , a nie ze kazdy ind. 2Mbps pre cca 1 miliardu ludi:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

zije ich tam mrte vela,ale kolko ich ma PC? 3560?? :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak pani, india je it velmoc, obrovske prijmy tvoria najma rozne softwerove firmy, ktore za poslednych 10 rokov tak narastli, ze v sucasnosti indicke firmy vlastnia aj mnohe "americke" v silicon valley.. takze asi tom tam take zle nebude..
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby tam nedosli ti amici zo silicone valley tak este teraz zapaluju ohen kremenmi!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dohromady všetci indiáni dostanú jednu 2Mbit linku?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked uz tak Indovia... a kazdy dostane svoju linku, alebo to budu riesit agregaciou, ale urcite nie cela_india:1 :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bola ironia :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to s tou agregaciou viem, ale ti indiani... hmmm...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze vacsina Indov ma problem so zhananim stravy do buduceho dna, takze nejaky Internet zadarmo im moze byt ukradnuty.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebol by som si az tak isty, jasne ze kable nenatahaju, niekde do dzungli, mauglimu a jeho rodine sherchanovi, po palmach...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja tiez platim dost za net a preto aj stahujem co sa len da aby sa mi to vratilo hehe fuck vyj..ny svet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam 8mb/8mb 500sk :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

TY KOKOS to bude preinvestovanych miliard. to nemohli aj u nas zrobit? 2Mb pre kazdeho co ma PC to je dost fair. A preda sa aj mnozstvo antivirakov.
a asi to nemohli urobit pretoze India ma viac penazi... funguju tam cechy a manufaktura hlavan vec ze dili bude mat nehorazne vela pripojok...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne net taha 4KBps obcas aj 6KBps a staci mi to.

LOOOOL :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

ekonomika indie rastie
Ma miliardu obyvatelov, das internet kazdemu a riadny doraz na vzdelavanie a o 30 rokov mas druhu juznu koreu.. akurat 20x vacsiu a ekonomicky silnejsiu.
Najviac sa my paci ako kazdy hovori o indii ako by tam bol kazdy rolnik a klacal pred kravou. Tak isto si predstavuju v UK alebo USA slovaka, ze mame ledva zachod...
Teraz sa investuju take obrovske peniaze v indii ze mozeme len snivat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

more mne ani stranky poriadne neotvara, ked taham ta ide 2 kilo a ked odmeram na dsl ta mi vyhodi 8 kbps...pekne co..a za to cvakam 5 kil mesacne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som na tom podobne

Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to hanba že z krajín EU sme na chvoste v pripojení domácností na Internet a nemyslím si že všetci Slováci len pijú a fajčia. Taký Angličan sa ide ožrať, fajčí možno ani nerobí ale 4 MB má za pár šupov. Nemyslím si že by sme sa teraz mali všetci oberať o tých pár pív mesačne len aby sme mali ten predražený DSL. Je to hanba vlády ktorú sme si zvolili.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Velmi pekne si to povedal! Chlapici, co sa vyssie vyjadruju na temu 'nefajci', 'nepi', 'menej jedz' a podobne, stratili dostojnost :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

internet je u nas predrazeny. ja ma 128kb/128kb
Odpovedať Hodnotiť:
 

INET a cena je u nás v pohode si myslím,len s tou prácou a platmi je to horšie a velmi to záleží od lokalít.Keby som tu DSL nezdielal,tiež by tu malo ludkov malo NET ale vravím,kto velmi chce za 1000-ku má teraz DSL (1536/256)a bez TLF a FLAT,kto si vie to zdielať,tak v pohodke za 200-ky aj keď sú piati a sú vysmiaty.Kto nie,no nadáva.Dakedy sa zarábalo 3000Sk a za Dial-UP 44Kbit/s..boli účty 1500Sk a dakedy aj viac..dnes si to ano nikto nevie predstaviť.Proste je to ako s platmi...dakde sa zarába viac,dakde menej a keď nechcem NET za toloko peňazí tak neberem,keď nechcem pracu za tolko peňazí neberem.Keď však NET alebo pracu nutne potrebujem,je jedno čo stojí..alebo za pracu kolko peňazí dostanem.Socík sme nechceli,že každému rovnako tak sa teraz netreba nad týmto vzrušovať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem ci si viete predstavit ked pocet uzivatelov stupne narazovo o niekolko milionov. A ked zacnu seci stahovat kktiny tak to zahlti secky DNSka a vsetky uzly, potom padne cely internet a budeme v dobe kamennej
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pravdupovediac, obdivujem tych ludi co sa tu snazia o nejaky normalny prispevok. Lebo fakt skoro kazdy sa alebo chvali, alebo nadava alebo chce flamewar. Akoze to mi pripada ako nezmyselne ohovaranie v krcme ale nic pre to neurobia. A zo skusenosti viem, ze netreba ani vela a pohnu sa lady. Ale chyba je v ludoch... Druhu pravdu povediac, bol som zhrozeny a v s soku, ak som sa dozvedel, ze kolko na Slovensku zaraba vacsina ludi. Ale vacsina fakt mina na alkohol a urcite nie prospesne a zdrave veci. A furt je vsade nafajcene atd... Ale uz ludi nelutujem, lebo som zistil, ze kto chce, tak nema ziaden problem si zarobit. Staci iba chciet a nieco preto urobit.

Odpovedať Hodnotiť:
 

A co sa tyka internetu, tak ho potrebujem, zarobim a kludne spokojne platim za neho nieco malo cez 1000,- . Ale nestazujem sa vobec. Ja sa iba stazujem ze nikto nema cas a ze ludia su hlupy. Ale co sa tyka seba, tak nic. Akoto uz uz niekto podla mna spravne poznamenal, je to o prioritach. Ludom chyba stastie. Lebo stale myslime na to, co nemame. Ale kedy myslime a tesime sa z toho, co mame???

Ale fakt, malo kto vyuziva internet pre rozvoj niecoho...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja net vyuzivam pre rozvoj sexualnych schopnosti tvojej mamy
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty kar hlupy....
Odpovedať Hodnotiť:
 

čistý tupec
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale vtipny ^^
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je vtipne???
Akurat je vidiet aky je to zaostaly kripl...
Odpovedať Hodnotiť:
 

16Mbit - 540,- mes :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja net nemam...ja pisem postovym holubom
Odpovedať Hodnotiť:
 

No 2Mb/s hádam im to bude stačiť, ked to moze stačiť aj slovákom. Len či si vlastne uvedomuju čo je to vobec Megabajt?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tu každý píše že má neviem koľko Mbit/s ale nikto nepíše že od koho má . Prečo nepíšete aj toto aby mal aj iný toľko Mbit/s . Ja mám na zmluve 1 Mbit/s ale ešte nikdy mi nešiel za toľko , dokonca mi ide len okolo 300 - 400 kbit/s a večer ani toľko . A keď to poviem poskitovateľovi povie mi že "agragácia" . A mám Wi-fi . DSL nemôžem pripojiť lebo není .
Na toto mi píšte dačo . Toto je internet na Slovensku .
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam 4096/4096 za 250 unlimited optika, nepijem a nefajcim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Snivaj sladko snivaj :D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh ked tu toto citam......hmm sa cudujem ze tu to vobec existuje......
Odpovedať Hodnotiť:
 

haha ja mam 32kb/s za 800sk mesacne :D:D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rýchlosť Vašeho pripojenia je 29158.8 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 3644.9 KB/sec (Kilobytov za sekundu). a to za 357 Sk od WWW.RUP.SK
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár