neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Intel znižuje spotrebu štvorjadrového procesora na 95 W

DSL.sk, 30.4.2007


Intel pripravuje vydanie nového steppingu svojho štvorjadrového procesora Q6600, ktorý bude mať oproti súčasnej verzii zníženú maximálnu udávanú spotrebu zo 105 W na 95 W.

Stepping nesie označenie G-0 a nahradí súčasné procesory so steppingom B-3, informuje TG Daily.

Prvé vzorky procesora budú k dispozícii v prvej polovici mája, na trh sa začnú dodávať od polovice júla.

Intel uviedol Q6600 v januári. Taktovaný je na 2.4 GHz, zložený je z dvoch čipov s dvojjadrovou Core mikroarchitektúrou s 2 x 4 MB L2 cache pamäte a určený je pre socket LGA775 s 1 066 MHz FSB.

Uvádzacia cena vôbec prvého desktopového štvorjadrového procesora určeného pre mainstreamový trh bola 851 dolárov.

Pri prvom znižovaní cien nových procesorov založených na architektúre jadra Core minulý týždeň Intel znížil cenu na prijateľných 530 dolárov, v prepočte 13 035 Sk. Potvrdili sa tak neoficiálne informácie zo začiatku roka, podľa ktorých navyše má cena procesora Q6600 klesnúť v treťom štvrťroku len na 266 dolárov, v prepočte 6 550 Sk.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

tak tomu vravim skvela cena procesora..:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano ale az koncom roka, vtedy to bude naozaj prijatelna cena
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale tak aspon ze sme vyhrali 5:1
Odpovedať Hodnotiť:
 

jjj, a dufame ze vyhrame aj s kanadov v stredu :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

kanadu dáme dole však sú to len sráči
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tomu ani nie je treba ziaden komentar len radost
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár