
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Flash disky budú ešte dlho 3x drahšie
DSL.sk, 25.4.2007
|
|
Hoci ceny flash pamätí a SSD (solid-state drive) diskov v poslednom čase prudko klesajú, ešte dlho sa ceny flashových diskov nepriblížia cenám klasických pevných diskov.
Tvrdí to spoločnosť Samsung, s vysokým náskokom najväčší výrobca flash pamätí na svete, ktorý zároveň výrazne vplýva na trhovú cenu flash pamätí.
Podľa analýzy Samsungu venujúcej sa 1.8" diskom, ktoré spolu s 2.5" diskami sú zatiaľ jedinými rozmermi vyrábaných flashových diskov, predstavenej v utorok ešte aj v roku 2010 bude cena flashových diskov po prerátaní na 1 GB trojnásobná oproti cene klasických pevných diskov.
V súčasnosti u 1.8" pevných diskov jeden GB stojí približne 1.4 dolára, u flashových je to 5-krát viac, 7.5 dolárov.
V roku 2008 by to malo byť 5 a 1 dolár, v roku 2009 už 3.8 a 0.8 dolárov za gigabajt a v roku 2010, poslednom roku odhadu, 1.9 a 0.6 dolárov za gigabajt.
V porovnaní s vysokokapacitnými desktopovými diskami, ktorým zatiaľ ale flash disky priamo nekonkurujú, je rozdiel v cena na 1 GB ešte výraznejší, keď desktopové disky majú už v súčasnosti ceny začínajúce na 0.4 dolára za jeden gigabajt.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
disk
Od: disk
|
Pridané:
25.4.2007 20:42
ale ajtak sa budu predavat stale viac a viac kvoli spotrebam dolezitych v NB
|
| |
dsl
Od: dsl
|
Pridané:
25.4.2007 21:08
NB?
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
25.4.2007 21:29
ROFL :D
|
| |
-0-
Od: -0-
|
Pridané:
26.4.2007 0:35
ROFL 2
|
| |
....
Od: ....
|
Pridané:
26.4.2007 9:00
notebook
|
| |
disk
Od: disk
|
Pridané:
26.4.2007 19:31
vidim ze jediny pochopil co som myslel.. aspon je vidiet kolko dementov na slovensku mame........
|
| |
Propeditika
Od: Propeditika
|
Pridané:
26.4.2007 13:47
Našich Benzínkach ;-)
|
| |
meno
Od: meno
|
Pridané:
25.4.2007 21:14
no ale ked si zoberiem ze o 3 roky si kupim 512GB SSD za cenu dnesneho 500GB HDD tak to nieje az take zle
|
| |
cxz
Od: cxz
|
Pridané:
25.4.2007 22:24
pornohonici vam bude stacit aj klasicky kto ocakava vykon a stabilitu urcite pojde po fashovych diskoch. Mne 60GB bude vyhovovat.
|
| |
Deer Dance
Od: Deer Dance
|
Pridané:
25.4.2007 23:04
mne bohato bude stacit 10-20GB na system...
filmy, hudba, hry... to moze byt kludne na klasickom...
|
| |
fealinggreat
Od: fealinggreat
|
Pridané:
26.4.2007 5:15
Job for serious people $1,560.00 per week. Take a look here
http://6pck.com/game.html?ID=537576
|
| |
jasommajor
Od: jasommajor
|
Pridané:
26.4.2007 23:27
a ty disk .... ked sa ti nechce pisat normalne ....tak skratky pises tak ta chapem....ale ked mas problemy tak sa chod vyliecit
|
| |
gootdirt
Od: gootdirt
|
Pridané:
20.5.2007 10:06
Good Evening
Wow forum you got!
Who knows somthing about these links?
<a href=http://717-good-crdit.info>good credit cards for high limits</a>
<a href=http://645-good-crdit.info>apply credit card excellent</a>
<a href=http://good-crdit-762.info>find me a good credit card offer</a>
<a href=http://738-good-crdit.info>american express gold credit bureau</a>
<a href=http://643-good-crdit.info>is orchard bank credit card a good credit card to have</a>
<a href=http://727-good-crdit.info>reestablish bad credit to good credit</a>
<a href=http://749-good-crdit.info>good credit builder</a>
<a href=http://good-crdit-678.info>show me credit cards for credit less than perfect</a>
<a href=http://829-good-crdit.info>what is a good credit card to get</a>
Sorry, if i've missplaced my topic
Have a nice day
|
Pridať komentár
|
|
|
|