neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
DSL Internet v stredu v noci s výpadkami

DSL.sk, 23.4.2007


Spoločnosť Slovak Telekom informovala o plánovanom prerušení DSL prístupu do Internetu, ktoré sa vyskytne v stredu 25. apríla v nočných a skorých ranných hodinách.

Celkovo by malo prísť v stredu od 0:01 do 6:00 k maximálne štyrom prerušeniam s dĺžkou trvania cca 15 minút.

Dôvodom sú práce na serveroch pre služby na báze technológie ADSL.

Výpadky sa budú týkať všetkých užívateľov DSL liniek vo verejnej telefónnej sieti vrátane užívateľov využívajúcich pripojenie k Internetu od iného poskytovateľa pripojenia.

Podľa vyjadrenia spoločnosti pre server DSL.sk práce súvisia aj s nedávnym zvyšovaním rýchlostí DSL 1. apríla o 512 Kb/s.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

tak vam treba....... :))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

v noci mi je to jedno...spiiiim
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nj, tvoj skvely poskytovatel internetu vypadky vopred neohlasuje, takze sa nemozes pripravit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no jo..a ten tvoj najsamlepsi provider ma az tak vybornu podporu, ze vlastny zamestnaci call centra nevedia co maju robit a radit...a ked sme uz pritom..dokedy ete budu zivit ten slavny kablik medeny nad pahrebou vyuseni a dokedy budu si za neho uctovat vyssie poplatky ako za to zle a nekvalitne chello ako tak rad pindas..a preto ten tvoj slavny provider ti neponukne za triple paly..ale to len to sproste UPC rtobi..no nech sa hanbia a nech "zije" t-com a nech ta dalej zdiera..sak ked si blby tak si plat viacej...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V zivote som nepotreboval volat do call centra :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

co to je call centruuuuuuuuuuuuuum?
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. Ale však T-Com ponúka Triple-Play. nj, si trochu zaostalejši, čo sa týka IT.
2. Jasné, UPC je dobré. Ale načo, keď je to len v tej po****** Blave.
Nechápem prečo všetci provideri, kt. poskytujú poriadne pripojenie (optika, ...) sú len v Blave. Je tam už asi viac ako 10 poskytovatelou FTTH, a stále tam idú ďalší. Neoplatilo by sa poskytovatelom ísť skôr do miest ako Košice, Prešov, Poprad, ... kde nie sú (alebo je ich len pár) optické linky.
Však v tom momente by tisícky ludí hneď vymenilo svoj internet za nejakú optickú linku (Chello, Orange, Antik,...)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no skus si kuknut cenu;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo si kar a tomu nerozumies v ba mas najvacsiu koncentraciu ludi co su ochotni za tu sluzbu platit keby ten provider dosiel do hornej dolnej takze tam kde byvas by si to kupil jeden mozno dvaja ludia co by mu nepohrylo ani pociatocne naklady na zavedenie takze sa nauc rozmyslat zlaty moj
Odpovedať Hodnotiť:
 

no chello ma tiez zaujimavy pristup k niektorym veciam... das si oficialne pripojenie pre 3 kompy a hadaj co dostanes? modem :o) switch aj dodatocne kable si mozes ist sam kupit... kvalitka nie? ;o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

preto pouzivam vlastny router a platim iba za "jedno pripojenie";)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na to ze mam net od T-Comu uz 2 roky a je to druhy vypadok...celkom dobra statistika :-) Bravooo T-Com.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vypadok bol aj s piatka na sobotu od 00.01 do 8.00
Odpovedať Hodnotiť:
 

sory z piatka
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak, tiez som zistil, ked som v sobotu rano vstal. a je ze to len u mna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nebol ani vypadok DSL. Ty co ostali pripojeni, alebo nevypli svoj router, tak im net isiel. Vypadol Overovaci server, takze sa nedalo prihlasit. ADSL samo o sebe bezalo. Ale ten overovaci server dost casto vypadava, az sa mi to zda cudne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mas pravdu, Authority server im pada casto...Ale ked som im volal, tak vzdy to na rovinu povedali a ospravedlnili sa.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne net nesiel ani v sobotu do 11:00
Odpovedať Hodnotiť:
 

pojebane DSL
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach jaj zasa mudry prispevok...kolko mas rokov? alebo si sa naucil nove slovo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja by som to skor nazval "poplatane" DSL.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved je to aj jedine, co je od nich dobre... A vypadky su malo, no ked sa podaria, su dlho... Rozlucil som sa s nimi (koli nezmyselnej cenovej politike - plat telefon atd hoci ho nepotrebujes)- sice je mi trochu luto downloadu "na plne pecky", no moj WiFi provider ho ma casto tiez a UP ma vacsinou dvakrat rychlejsi - za podstatne nizsiu cenu ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

to by az take zle nebolo, radsej keby nam softwarovo neznizovali rychlosti. :-(
Odpovedať Hodnotiť:
 

T/com ma celkom slusny net.. len skoda ze neponukaju linky s vacsim uploadom...
Odpovedať Hodnotiť:
 

adsl od T-COM uz mam 2 roky a verte ci neverte este nikdy mi nevypadlo .Aspon vtedy ked som bol pripojebny .. Aj ked stoji trochu viac kvalita je perfektna .:Teraz my zvysili na 1536 kbps ale vzdy ked meram mam cez 1800 kbps ..tak ze veskera spokojnost s t-com ..A mozete pisat ze chelo je lepsie .Ked raz vo svojej lokalite chelo nemam ..Tak si ho nemam ako dat ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekne si to napisal. Mam ten isty problem, byvam v oblasti, kde ine pokrytie, ako DSL neni, cize ineho providera po kabli mat nemozem. A wifi nechcem, takze tiez mam obmedzene moznosti. Len na DSL ma mrzi jdna vec, tie ich uploady, su s moc male. Ved to sa neda ani poriadne uploadovat s tou 256kbps. Moc to skrtia, zaujmalo by ma preco...Chello ma vyhodu, ze si mozes priplatit za vyssi upload, nech to zavedie aj t-com a ja si rad zaplatim viac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

> pripojebny

to zartujes, alebo je to ozaj preklep :)
V kazdom pripade, sebakritika sa ceni :-D

Ozaj s ADSL od ST mam dobre skusenosti. Ak si spravis monitoring, tak zistis, ze vypadkov je hodne viac, ale su kratkodobe a v noci a tak si to nevsimnes.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak, mas uplnu pravdu. My co sme mimo dosah signalov inych providerov mame skratka smolu. Ale osobne si myslim, ze DSL s deklarovanou rychlostou 1536 kbps (u mna skutocna rychlost tiez okolo 1.8 MBpS) od T-Comu v neobmedzenej podobe casovej a datovej je kvlaitna sluzba a stoji za to ju mat. Ja som spokojny aj ked upload je iba 256 kbps. Hold neda sa vsetko, aspon nateraz. Pozeral som si moznosti aj od inych poskytovatelov, ale mozem zodpovedne povedat, ze tato sluzba od T-Comu je momentalne asi najlepsia na trhu v oblastiach s obmedzenym prijmom signalov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja sa obavam, ze budu upravovat tie rychlosti, ktorym to ide rychlejsie ako by malo, ako mne, furt si nameram pripojenie cez 2mb a mam mat 1536
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmm kvalita prosiiim ta v japonsku a cine stahuju uz GB a vy tahate s DSl smiesnych 200 kbps tak to ej teda kvalitka a za taku cenu ... ja mam wifi taham 2 Mbit a platim o polku menej a padne mi to raz do mesiaca tak co je lepsie .. :D budte trochu kriticki
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked budes mat na wifi dynamicku IP tak sa potom ozvy
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem ako on, ale ja mam na wifi dynamicku IP :) WiMAX Telecom
Odpovedať Hodnotiť:
 

a zabudol si povedat, ze wimax ma iba datovo obmedzene programy, ziadne flat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

spravne 5 GB na mesiac, cez vikendy download do osalenia
Odpovedať Hodnotiť:
 

Adamko v ríši divov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

optika od pomaranca je lepsia ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

pardon NAJlepsia
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej dynamicka IP je dobra ale obetovat stahovanie 2 mbit za 200 kbps tak to urcite nie ... a co ty vies za chvilu mozno uz aj wifi bude mat dnyamicku IP :D :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapce, ty si asi trubik... co ma pridelovanie ipcky spolocne s wifi? ja pridelujem na svojej sieti vsetko dynamicky s overenim mien a hesiel... nejde o wifi, ide o sietovu technologiu a topologiu... ale to su pre teba asi len dalsie nove cudzie slova... milujem ZNALCOV...
Odpovedať Hodnotiť:
 

adam v skole nesedel...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam mat 1536kbps v poho mi to po vecsine bezi a dnes uz od rana taha 9kbps....chapete??? 9?!!! jezis to vie nasrat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne to taha stale na 10-50 kb/s Chapes??? Stahujem vzdy 1-6kB/s ak my vobec zapne a ty sa stazujes??? Teraz sa mozes stazovat. To vie zas nasrat mna. Nie zeby si bol s tym co mas ale chcel by si viac. Po*e*a*y Orange...
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam mat tiez 1536 a ide mi to tak ako tebe dpc. dnes prvykrat, nechapem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nieje to nahodou sposobene zavedenim FAIR POLICY?
Mne to spravil SLOVANET a to po preneseni 15GB mi
znizia rychlost na 23kb/s. Hroza. Som zrusil zmluvu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sa ti podarilo zrusit zmluvu pocas viazanosti? Ak ano, podel sa s nami ako sa ti to podarilo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som nemal ziadnu viazanost. Napisal
som ziadost, poslal emailom a do 2 dni
mi prisla odpoved, ze suhlasia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pmg ludia .... T-COmu som verny nieco cez dva roky a nikdy mi nepadlo ale to myslim naozaj. . . platim kolo 750SK som uplne datovo aj casovo neobmedzeny ... ryxlost vzdy nieco nad 2100kbps.... len ten upload by mohli zvysit . . . . T-Com 4ever.... moj nazor. . . .
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak ,moj nazor tiez
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som zo zapadakova (trevisovˇ) porvider je anitk, mam rychlosť 7,5 Mbit!!, fup je 5 gb na dva dni tak ticho :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to by som povedal ze je somarina lebo naco ti je taka rychlost ked stiahnes menej ako ja na dsl flat od t-com hoc ti tych 2.5 G co mas na den stiahne rychlejsie tak potom uz sam smolu , zavisi ale od toho ako net vyuzivas ze ci ti ide o to stiahnut nieco velke a rychlo alebo stiahnut toho vela velkeho
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kolko ludi tolko chuti.... Osobne mam T-com nepada to casto, ale stane sa. No ale pokazi sa aj Jaguar tak co? myslim, ze kazdy z Vas by v pohode zobral net od Orange 30/15 Gbit, len by ma zaujimalo co by ste robili s tym FUP 100 GB co tam zavesili. Mat taku linku, tak ma vypnu za 2 dni, uploadnut 100 Gb s takou linkou je malina a asi viete o com hovorim. Otazka by potom znela, ci niesom vac omedzeny ako teraz....No tuto uvahu uz necham na kazdeho zvlast.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vypadol len login server.
blah cize kto nerestartoval router tomu slo v pohode
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako je to so zrychlovanim chella? lebo aj to ma teraz problemy a AK rapidne nezdvihnu rychlost tak prejdem ku konkurencii telka ma pri nich uz nedrzi, tak im, ako snad mnohi, dam zbohom!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

mam 1500 od nextry a ide to vzdy nad 1700 a zadny vypadok i ked ho mam len polroka ale zatal nic ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ozaj s ADSL od ST mam dobre skusenosti. Ak si spravis monitoring, tak zistis, ze vypadkov je hodne viac, ale su kratkodobe a v noci a tak si to nevsimnes.

BTW: ST dava maximum cca 120% podpisanej rychlosti a ked je od nich vsetko, tak malokedy idu pod 85% slub. rychlosti.
Zvacsa vacsie flat programy v lok. PP, PO, KE.

UPC:: Tym to ide na 70 az 90% slubovanej rychlosti. Okrem toho vypadky su zvacsa v noci za rok 7*(2az5) hodin - bohuzial, aj ked su planovane, neoznamia to. Technici z hotline vsak maju slusny pristup k online monitoringu, takze sa (na rozdiel od ST) aspon clovek dozvie, preco to nejde a kedy to zhruba pojde.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stará Ľubovňa - zaznamenaný prvý 15 minútový výpadok ...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár