neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Wii najpredávanejšou novou konzolou

DSL.sk, 23.4.2007


Najpredávanejšou hernou konzolou spomedzi troch súperiacich konzolí novej generácie, Wii, Xbox 360 a PS 3, sa v marci v USA opäť stala Wii od Nintenda.

V marci bolo objektívne možné porovnávať predajnosť iba v USA a Japonsku, keďže PS3 bola uvedená v regiónoch s PAL televíznym štandardom vrátane Európy až 23. marca.

Podľa údajov NPD Group, ktoré zverejnil server Cnet, Wii sa v marci predalo 259 tisíc kusov.

Xbox 360 skončil druhý so 199 tisíc kusmi a PS3 tretia len so 130 tisíc kusmi.

V predchádzajúcich zverejnených štatistikách za január bol náskok pre Wii ešte vyšší, keď Wii sa predalo 436 000, Xboxu 360 sa predalo 294 000 a PS3 244 000 kusov.

Celkovo najpredávanejšou konzolou v marci sa ale stala mobilná Nintendo DS s až 508 000 predanými kusmi. V tejto kategórii bola druhá Sony PlayStation Portable so 180 000 kusmi.

Titul najpredávanejšej klasickej konzoly si napriek niekoľkomesačnej dostupnosti PS3 stále uchováva PlayStation 2, ktorej sa predalo v marci 280 000 kusov.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

wii je pecka
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co je to vlastne to wii?to citam prvykrat...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si asi zaspal dobu vsak? hehe
Odpovedať Hodnotiť:
 

No asi tak :) wii je zlata :) aj ked to ma dost supacku grafiku oproti PS3 ci XBOX ale všeobecne sa jej hry pokladaju za viac zabavne a to rozhoduje :) a k tomu este tie ovladace do ruky.. :) proste je to nieco nove... + privetiva cena
Odpovedať Hodnotiť:
 

kvalita od firmy henkel
Odpovedať Hodnotiť:
 

skoda ze si zaspal tie spravy ako kvoli sa z dvovodu chyvnych remienkov porozbiali okna, vazy adt. :-)

Odpovedať Hodnotiť:
 

slovencina rodny jazyk moj
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja to poznam aj som to hral u kamosa ktory mal najprv wii a az potom x360 a teraz ma wii v skrini hodene ako kus hov_a a na x360 ma fanaticku zbierku hier ovladace bezdrat sluchadla a kadeco ine vratane hd dvd mechaniky wifi 5x20gb hdd s demoverziami filmami show a videoklipov takze u kazdeho ide o nieco ine u mna len pc viem ako setrit za peniaze tych drahych hier staci len desat hier mas kartu ktora ti urcite poda ovela ovela vyssi vykon ako konzolacke gpu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kamos je asi dost chudobny co? :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár