
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Wii najpredávanejšou novou konzolou
DSL.sk, 23.4.2007
|
|
Najpredávanejšou hernou konzolou spomedzi troch súperiacich konzolí novej generácie, Wii, Xbox 360 a PS 3, sa v marci v USA opäť stala Wii od Nintenda.
V marci bolo objektívne možné porovnávať predajnosť iba v USA a Japonsku, keďže PS3 bola uvedená v regiónoch s PAL televíznym štandardom vrátane Európy až 23. marca.
Podľa údajov NPD Group, ktoré zverejnil server Cnet, Wii sa v marci predalo 259 tisíc kusov.
Xbox 360 skončil druhý so 199 tisíc kusmi a PS3 tretia len so 130 tisíc kusmi.
V predchádzajúcich zverejnených štatistikách za január bol náskok pre Wii ešte vyšší, keď Wii sa predalo 436 000, Xboxu 360 sa predalo 294 000 a PS3 244 000 kusov.
Celkovo najpredávanejšou konzolou v marci sa ale stala mobilná Nintendo DS s až 508 000 predanými kusmi. V tejto kategórii bola druhá Sony PlayStation Portable so 180 000 kusmi.
Titul najpredávanejšej klasickej konzoly si napriek niekoľkomesačnej dostupnosti PS3 stále uchováva PlayStation 2, ktorej sa predalo v marci 280 000 kusov.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
yo3hi
Od: yo3hi
|
Pridané:
23.4.2007 8:06
wii je pecka
|
| |
Peto
Od: Peto
|
Pridané:
23.4.2007 9:32
a co je to vlastne to wii?to citam prvykrat...
|
| |
peto2
Od: peto2
|
Pridané:
23.4.2007 14:40
ty si asi zaspal dobu vsak? hehe
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
23.4.2007 17:43
No asi tak :) wii je zlata :) aj ked to ma dost supacku grafiku oproti PS3 ci XBOX ale všeobecne sa jej hry pokladaju za viac zabavne a to rozhoduje :) a k tomu este tie ovladace do ruky.. :) proste je to nieco nove... + privetiva cena
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
23.4.2007 17:53
kvalita od firmy henkel
|
| |
akula
Od: akula
|
Pridané:
23.4.2007 17:53
skoda ze si zaspal tie spravy ako kvoli sa z dvovodu chyvnych remienkov porozbiali okna, vazy adt. :-)
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
24.4.2007 11:39
slovencina rodny jazyk moj
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
23.4.2007 21:28
ja to poznam aj som to hral u kamosa ktory mal najprv wii a az potom x360 a teraz ma wii v skrini hodene ako kus hov_a a na x360 ma fanaticku zbierku hier ovladace bezdrat sluchadla a kadeco ine vratane hd dvd mechaniky wifi 5x20gb hdd s demoverziami filmami show a videoklipov takze u kazdeho ide o nieco ine u mna len pc viem ako setrit za peniaze tych drahych hier staci len desat hier mas kartu ktora ti urcite poda ovela ovela vyssi vykon ako konzolacke gpu
|
| |
XAPOH
Od: XAPOH
|
Pridané:
25.4.2007 18:11
Kamos je asi dost chudobny co? :)
|
Pridať komentár
|
|
|
|