neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Hacker našiel chybu a získal kontrolu nad Mac OS X za 9 hodín

DSL.sk, 21.4.2007


Súťaž o hacknutie aktuálnej verzie Mac OS X organizovaná na konferencii CanSecWest vo štvrtok a piatok spoznala nakoniec víťaza, keď len na účely súťaže bola objavená nová bezpečnostná chyba umožňujúca získanie kontroly nad PC s Mac OS X.

Pôvodné pravidlá súťaže organizovanej v rámci konferencie bezpečnostnou divíziou TippingPoint spoločnosti 3Com vyžadovali získanie kontroly nad Mac OS X pripojeného cez WiFi bez žiadneho spusteného užívateľského programu a žiadnej interakcie užívateľa.

Odmenou bol najnovší MacBook Pro, takéto hacknutie sa ale nepodarilo žiadnemu účastníkovi súťaže.

V piatok boli pozmenené pravidlá, dovoľújúc získať kontrolu aj zaslaním URL cez email a otvorením tejto stránky bez žiadnej ďalšej súčinnosti užívateľa.

Odmena bola navyše zvýšená o 10 000 dolárov.

Piatkové pravidlá splnil exploit od bezpečnostného experta Dino Dai Zoviho, ktorý po zmene pravidiel objavil novú chybu v prehliadači Safari a napísal exploit podľa dostupných informácií za 9 hodín, informuje server ZDnet.

Použitá chyba sa nachádza v parsovaní JavaScriptu a umožňuje spustenie útočníkom zvoleného kódu. Exploit otvoril na Mac OS X backdoor s prístupom k shellu.

Súťaž poukázala na fakt, že vážne bezpečnostné chyby sa nachádzajú aj v Mac OS X.

Podľa viacerých bezpečnostných expertov navyše Microsoft vynakladá oveľa viac úsilia a prostriedkov na zabezpečenie bezpečnosti Windows ako Apple v prípade Mac OS X, podstatnými rozdielmi sú ale lepší bezpečnostný model a celkový dizajn Mac OS X a najmä z dôvodu malého trhového podielu oveľa menší záujem hackerov.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

podla mna nie je problem hacknut ziadny OS, pokial nie je uzivatel uplne tupy a nespusta kazdu podvrhnutu hlupost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta veta co si napisal stoji za hovno... skontroluj si pravidla zdraveho rozumu :D alebo minimalne skontroluj NIE JE a JE...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no tiez sa musim priznat ze som ten tvoj prispevok cital viackrat a neviem presne co tym chces povedat
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslel som tym, ze kazdy OS je "hacknutelny", pokial je uzivatel resp admin lama. :-) Inak vtedy som bol trosku pripity, ked som to pisal
Odpovedať Hodnotiť:
 

pripity? o jednej poobede?
Odpovedať Hodnotiť:
 

dva dni v kuse, ked ta to tak velmi zaujima. :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne sa zda ze este si ked pises take kkciny
Odpovedať Hodnotiť:
 

čo sa ondiete, poďme ešte na jedno
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja suhlasim, prave vyrazam na "jedno" chladene
Odpovedať Hodnotiť:
 

prave som z jedneho prisiel :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

dokelu a to som si akurat spokojne kupil MacBook
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mozem ta ubezpecit ze si prave vyhodil peniaze za ktore si mohol mat ovela vykonnejsi notebook a zostalo by ti 10000 na hocico ine.

Nehovorim na zaklade tohto clanku, ten ma vobec neprekvapil...
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj s mac os x, ze?
btw zabudas, ze to bola sutaz. realita a prax je ina
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked si kupim BMW tiez mi povies, ze som si mal kupit Octaviu a zvysne peniaze si nechat? a na co prosim ta. Nie kazdy roky setri na acer:) a pri vybere pozera len na cenu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pod ostanými PC vidíš škodovku? Môže byť. Neprekvapí, ale ani nesklame :DD

Heh, ale pod Macom vidíš BMW?
Ja by som pod Macom skôr videl Peugeot. Zvonku krásny, zvnútra zhnitý...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekne, aspon vieme, ze aj MacOS pisu iba ludia:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved presne .. jasne ze WIN bude hekovat kazdy heker ked ho pouziva 90 percent ludi .. a nejaky MAX oS co maju traja ludia . ktoby sa o to zaujimal .. nemam rad tie reci macrosoft Shit deravy a tak . aJ mac OS je mozno ovela viac deravy lenze ziadny heker ho este neprekukol ... bo nema zaujem
Odpovedať Hodnotiť:
 

iste. 10% mac je malo, ze?
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna dost malo..
Odpovedať Hodnotiť:
 

no hej, ved su to iba miliony...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no hej, lebo okrem win uz je tu iba mac, ze...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Apelix, snazis sa hrat na znalca ale ani nemas sajnu co je to Mac OS X, ty MAX oS
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chcel som len povedat, ze aj OSX pouziva vela ludi len slovaci s tym velmi do styku neprichadzaju
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Inak si myslim, ze to je najlepsia ochrana. Predavat OS iba s urcitym hyper predrazenym hardwarom. Tam je vzdy istota, ze vela hackerov a on zaujimat nebude, pretoze si to ani nemoze dovoli kupit. :DDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol, si skus precitat co si napisal a zamysliet sa nad tym :D ale si ma pobavil zato :P :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

shit! 9hodin pisat veci. to by sa mi moc nechcelo... ale za 10 000$ a thinkpad! to sa oplati!!

Odpovedať Hodnotiť:
 

"ziskanie kontroly nad PC" - snad ziskanie kontroly nad Macom, ked uz :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

LoL
Odpovedať Hodnotiť:
 

to akoze Mac nie je Personal Computer?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no prave Apple sa snazi nabudit dojem ze mac nie je PC ale mac...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mac je potom zrejme NPC - NonPersonal Computer :D lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

to bude tym, ze termin PC zaviedol IBM - konkurencia applu
Odpovedať Hodnotiť:
 

OT: preco sklonujete Apple ? kebyze sa bavime o firme Jablko.. ale applu ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

pretoze v slovencine sa sklonuje... a dokonca v 6 padoch, davnejsie ich bolo az 7...
Preco sklonujes Microsoft ale apple nechces? Ked moze byt nieco od Microsoftu, preco by to nemohlo byt od applu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ by sme vychádzali zo slovenčinára, ktorého platí Orange, bolo by to od Appleu... na základe prospektov, ktoré som si minule v "Orangeu" všimol :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hehe :D v pomaranci :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

v slovencine sa sklonuje ? vsetko ? tak minule som videl teho Ad Actu a neznam preco mal take cudne meno, asi prisiel z NATA
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh lol ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

vole teda, ty o ktorej xodis spat ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

tha fcera som okolo 2:30 siel... kedy ako :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidím, že denne spávaš viac ako 10 hodín. To sa máš.
Teda pokiaľ pred spánkom navštíviš dsl.sk a zároveň keď sa zobudíš, hneď ideš na dsl.sk :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D prekukli ste ma :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hm.9 hodin .. tolko nevydrzim ani pri kompe(v podstate by som asi nic nevydrzal robit 9 hodin :D ) a nie este skusat oyebat matrix ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak ty si asi robotu nenajdes :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

co ush ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zamestnaj sa ako nájomný vrah. pár sekúnd roboty a zvyšok si možeš užívať (lieky).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zahraj si Hitmana bez savovania a som zvedavy ako daleko sa dostanes :) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a samozrejme ze musis mat best rank..
Odpovedať Hodnotiť:
 

No náhodou je to hustý výsledok. Najprv treba zmierniť pravidlá (bez spolupráce užívateľa to nejde...), no a k tomu ešte 9 hodín písania programu... Slušné. Najmä ak do týždňa bude záplata :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hacker? Cracker? Uvedomuje si niekto na svete rozdiely ? Preco je definicia ina ako pouzivanie tychto nazvov v realite?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie, to ze hacker je bezpecnostny expert a cracker je "hacker" dnes nikoho nezaujima. ;)

Dnes je vela nazvov a znakov mylne interpretovanych. Napr ja sa bavim na tom, ked vidim ako sa satanisti vytrcaju s krizikmi obratenymi dole hlavou a netusia, ze krizik dole hlavou je znak pokory, ktory zaviedol tusim Peter, preto sa necitil byt hodny byt ukrizovany ako Jezis. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekne vysvetlene, takisto hacker by sa vobec nemuselo pouzivat kedze prelamovanie ochran/bran/hesiel je po ang. crack (nemylit s drogou)....ale hacker je zauzivanejsie tak sa to logicky pouziva, a aj bude...nechapem ludi ktory vedia buzerovat 2ma slovickami
Odpovedať Hodnotiť:
 

a este si zabudol dodat ze skutocni satanisti neuctievaju ziadneho diabla ci satana..
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmmm krekre.... BEBE keksiky a ine veci.
no myslim ze je jedno ako ho nazves ale zamozrejme treba aj pouzivat spravne terminy. rozdelme si ich na dobrych hackerov a zlych hackerov... staci a mozno dobijal MAC hacker a nie cracker ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

bola objavená nová bezpečnostná chyba umožňujúca získanie kontroly nad PC s Mac OS X.

???

kto spojazdnil Mac OS X na PC-čkach ?? lebo presne to by som bral
prípadne aspoň cez nejakú vituálnu mašinu by som rad rozchodil Mac OS X, nevie niekto či sa to niekomu už podarilo ???
Odpovedať Hodnotiť:
 

nepíšte že Mac OS X pracuje iba s Mac hardwarom , to viem
ale chcem vedieť či sa nikeomu nepodarilo to obsaíť - takú sútaž by mali vymyslieť
!!!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

uz davno je to obijdene a na nete sa povaluje aj image pre VMWare, takze si stiahni ten image a k tomu zadarmo VMPlayer a mozes testovat ;) ... link ma nepytaj ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som si na skusku nahodil OSX 10.4.7 AMD/Intel na notebook islo to ovela rychlesie ako xp pro aj ked tomu chybali zakladne ovladace (grafika isla s defaultnymi; zvuk a ethernet nebol vobec). na nete najdes dost roznych verzii, staci pohladat
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vid moj komentar vyssie
Odpovedať Hodnotiť:
 

no vidite na Windows sa nadáva každému veľmi ľahko, ale ked niekto prejavi zaujem, Mac OS X je na tom z hľadiska bezpečnosti ešte aj horšie. Ešte pred par dnami tu všade čitam aky je mac os x užasny, toto je rana pod pas :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je sutaz, nie kazdodenna realita ako u win. proste zistili ze nic nieje dokonale
Odpovedať Hodnotiť:
 

pretoze inak by to nikoho ani nenapadlo!!! naco by preboha hackovali system ktory pouziva malo ludi
pre win sa vymyslaju hacky nonstop cele dni a mozno su v tom tiez velke prachy...pretoze to bude mat ucinok na znacnu cast populacie
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej, mac maju iba miliony uzivatelov. zanedbatelne
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak ma Mac 10 milionov uzivatelov tak Windows ma napriklad 90 milionov. Vies si predstavit aky ma dopad tento ciselny rozdiel pre hackerov/crackerov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano je rozdiel miliony(mac) a stovky milionov(win)...co myslis preco na mac je ovela menej aplikacii, preco sa na mac nerobia hry a pod? lebo je to iny trh, segment ktory je ovela mensi
Odpovedať Hodnotiť:
 

No moment... Ale hry sa predsa robia! Až na GTA 1 a 2 a Worms 1,2,3 ešte neviem o žiadnej významnejšej, čo nie je pre Mac.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No jasne... kazdy OS ma chyby, ale tvorcom vitusov sa neoplati hladat chyby v MAC OS, linuxe, lebo ich pouziva malo ludi. Za 10000$ by niekto urcite nasiel chybu aj v linuxe napr.
Odpovedať Hodnotiť:
 

za 10 000 by niekto našiel.. to znie akoby žiadnu nemal a to ich má isto kopec, len to je open source ( kto nájde chybu je nadšenec a zrejme na ňu upozorní, alebo ju aj sám opraví a uverejní, do pár dní je chyba preč, naviac sa ľahšie hľadá), a je veľmi málo rozšírený (majú ho zväčša ľudia, ktorí v ňom aspoň čo to vedia...),
Odpovedať Hodnotiť:
 

"to znie akoby žiadnu nemal a to ich má isto kopec"
to si ako myslel? ze akoby ziadnu nemal? ani amerika neexistovala kym ju nenasli?

Co sa tych zaplat tyka tak mas pravdu, po odhaleni chyby je zaplata takmer okamzite, co sa u niektorych OS povedat neda (najma ak na kriticku chybu vydaju zaplatu po mesiaci)

"a je veľmi málo rozšírený"
Je to druhy najpouzivanejsi OS
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tým chybám som to myslel tak, že ich má, len sa o nich nevraví, lebo ich ako sme sa zhodli celkom rýchlo opravia, bola to najmä reakcia na to, že za 10 000 by našli chybu aj v linuxe, to znelo akoby bol bezchybný, čo nie je..To že je druhý najpoužívanejší ešte neznamená, že je skutočne rozšírený, koniec koncov nie poradie v rebríčku ale trhový podiel rozhoduje o tom, aký je systém úspešný, linux je skôr na serveroch, ale na desktopoch dominuje windows...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak niekto povie ze za 10 litrov najde chybu na linuxe tak tym predsa nemoze mysliet ze tam ziadna nie je, to by potom povedal ze na linuxe nenajde chybu ani za 10 litrov... takze si najprv daj suvyslosti dohromady a potom pis... o tom ze na desktopoch dominuje Win, co sa mi tym snazis vyvratit? ako keby som niekedy bol proti tomuto tvdeniu :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

PITON napísal:,,Za 10000$ by niekto urcite nasiel chybu aj v linuxe napr.", teraz z toho vyberme kľúčové veci: 10k; niekto; by; chyba; aj linux; to určite znie, akoby to autor myslel štýlom, že treba až 10k, na to aby sa niekto posnažil aby tú chybu vôbec našiel, lebo inak je (linux)(takmer) bezchybný (jeho bezpečnosť je dokonalá)... keby to mylsle inak tak to ani nepíše, lebo je jasné, že každý OS má chyby, to je samozrejmosť.. :)alebo už vôbec nerozumiem slovenčine? s tým že na PC dominuje win ti chcem povedať, že linux nie je moc rozšírený ;) napriek tvojmu citovaniu mojej reakcie:,, "a je veľmi málo rozšírený"
Je to druhy najpouzivanejsi OS" opakujem, že to, že je druhý najrozšírejší neznamená, že je až takrozšírený :D toto je debata.. :D teraz neviem kto nechápe :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol, trosku sa zamotavame :D
k tym chybam, mohol to kludne mysliet aj tak ze linux je pre hackerov/crackerov neatraktivny z dovodu malo uzivatelov ale tych 10 litrov za to stoji :P to je tak, ked v slovencine mozes jednu vec napisat aj 10 sposobmi, alebo mozes napisat aj 10 roznych veci jednym sposobom a potom sa ludia nechapu :D
peace ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie mne sa viacej paci to ako kazdy pinda na win, ale len co dopise chujovinu do fora bezi do agemu kupi si najlacnejsi hw od msi a pak pinda ze mu nechodi xp alebo ze pada a je nestabilne... preco su ludia tak drbnuty, presne pre to je mac stabilny lebo bezi na svojom hw, kupte si vazeny znackovy hw a jaky bude fasa aj win xp, njama problema...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Expert" sa ozval...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co mas proti msi? ja pouzivam skoro vsetky veci od msi a masina ked je dobre zladena xodi bez problemu. A nexodi mi to rok, ale pccka skladam asi 7 rokov a nikdy problem
Odpovedať Hodnotiť:
 

MSI je shit, firma co to sem vlaci je shit, ... ako mozes ty superman napisat taku pi**vinu ze \\\"pouzivam skoro vsetky veci od MSI a ked je masina dobre zladena xodi bez problemov\\\"
ty si drbko radostny ked ti to chodi bez problemov, je to naozaj fajn ze musim LADIT vyrobky jednej fy lebo su navzajom nekompatibilne, strc si svojich 7 rokov spat odkial si ich pustil, ja som robil s compami ty si este drzal slabikar v ruke amaters.

co tu zas riesim ? ked je niekto taky fucker ze potrebuje usetrit liter na poriadnu dosku a pak nad \\\"Zladovanim\\\" stravi 3 dni /no ja robit 3 dni za liter nebudem/ tak je bud pekna truba alebo nahovno obchodnik, ja nemam problem predat kvalitnu masinu, ty asi ano, tak skladaj dalsich sedem rokov a potom si uvedomis aky si bol ch*j ze stale nic nemas lebo niekomu setris lowe a ty mas tazkych 5% zisk...
Odpovedať Hodnotiť:
 

na to aby si si isiel kupit znackove tenisky potrebujes predat 2 pocitace pritom ti co predavaju tenisky maju na nich 1200% zisk a rozhodne nemusia poskytovat taky servis ako ty 2 roky...


alebo este inak ti to poviem ak si nepochopil, priviaz si na kladivo spagat a slahni ho do co najvacsej vysky a pak spagat potiahni, ked ta drbne po hlave mozno sa ti rozsvieti !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Myslim, ze kazdy rozumny citatel z tvojho prispevku usudi ze si dieta bohatych rodicov a to slovo dieta myslim doslovne. Tolko blbosti hluposti co si posplietal...
Ak uz sa mam dotknut nejakej temy ohladne MSI, tak mam od nich BlueTooth moduly a veru ziadny problem, nakolko s inymi firmami nejake problemy boli. Mam od nich WiFi router a ziadny problem.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Hahah...uz vidim autora tohto uboheho prispevku...Tesko PC a je frajer.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dufam ze si reagoval na kopossofta
Odpovedať Hodnotiť:
 

wave to hlavne nie MANUALNE !!! si lolek
Odpovedať Hodnotiť:
 

dufaj dalej, ak napises do "snivajte s nami", mozno ti to aj splnia :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na vianoce dostaneš darček od ECS. Tešíš sa?
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D Krajsie vianove maju deti v Kirgistane, tam co ludia na vianoce dostanu sa da bud zjesť alebo použiť
Odpovedať Hodnotiť:
 

co je to ECS ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Elitegroup, za lacný peniaz môžeš mať "parádne delo" a nervy v kýbli.

http://www.ecs.com.tw/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Teda chcel som povedať, že MSI je oproti ECS padlý anjel s krídlami. Síce nelieta, ale je to anjel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

si šťastnejší ked to nevies :)
ECS je firmicka ktora nas zasobuje lacnymi zakladnymi doskami ktora sa preslavila svojimi doskami, ktore ti nejdu alebo nejdu od vyroby alebo idu len na suciastky :D
Jedine co sa mi na ECS paci je ich web stranka
Odpovedať Hodnotiť:
 

:DD
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked su vsetci uzivatelia Mac na SR v spravani taki ako ty, tak odporucam este na nejaku dobu zakazat predaj. Alebo zeby to svedcilo o tom aka skupina ludi tento OS pouziva?
Odpovedať Hodnotiť:
 

chalan pouziva XP, tipujem ze iny OS ani nevidel :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co by si mu poradil pouzivat ty
Odpovedať Hodnotiť:
 

to sa akoze preco pytas mna? mne je jedno co pouziva, je to jeho vec... ked chce tak kludne aj CP/M
Odpovedať Hodnotiť:
 

asi si ma nepoxopil, ale to obla skor recnicka otazka .. co ti az tak vadi na windowsox ?

Odpovedať Hodnotiť:
 

nehovorim ze mi nieco vadi... Mark si myslel ze pouziva Mac, lenze on sam pisal ze ma XP... a z jeho prispevkov sudim ze je to nezrele decko ktore nevidelo nie len ze ine OS, ale ani <|> nikdy v zivote :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

joooooooo :DDDDDDDDDDDDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

stiahnite si PEAR PC a môžte inštalovať MAC OSX na PCčku.....pravdaže,ak vyhovuje váš hardware....
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten Mac OS je teda bezpečný :), http://docs.info.apple.com/ article.html?artnum=305214 , http://docs.info.apple.com/ article.html?artnum=305391 , toto by mali byť linky na info o security updates 2007-003 a -004 ( sú ešte 2 menšie 001 a 002, najmä si pozrite čo opravujú), teda sú to 4 také vážnejšie updaty za 4 mesiace, a vraj, že bude oprava o týždeň. Naviac si v ňom nájdete chybu na počkanie, to že to potrebuje spoluprácu užívateľa nie je ospravedlnenie... tak neviem kto tu ešte verí mýtu o bezpečnosti mac OS...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trapas na vysokej úrovni...
Odpovedať Hodnotiť:
 

rozdiel je predsalen v pocte virusov ;-)
macOSX s poctom 0
a windows?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tá nula je potom kladné číslo ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no nakoniec sa mýlim.. to čo som našiel sú len veľmi neškodné veci.. tak teda tam tá nula je fakt nula..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hi,

I am sorry, I don't know if this is the right thread to post this messagae.

I wanted to know if buying generic viagra online is legal. I get around 100's of spam dailty about generic viagra, generic cialis, caverta, pillshoprx etc. and is there a way to find out that the site selling these products are genuine or not<a href=http://www.pillshoprx.com>.</a>

Thanx

<b>Simon Cowell</b>
Odpovedať Hodnotiť:
 

klasicka slovenska diskusia, boze ludia ved troska budte pozitivne ladeny. nepindajte na OS ale radsej vyzdvihnite kvality doticneho "hackera"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Put the hands up in the air, yeah!
Odpovedať Hodnotiť:
 

wow, pravda, pravda

... ani som si neuvedomil


Odpovedať Hodnotiť:
 

A co to ma zo Slovakmi boze? V cesku, madarsku, polsku, rakusku a dalsich krajinach by sa diskusia na niektorych serveroch niesla v podobnom smere. Navyse nezabudaj ze Slovaci ako taki maju internet velmi kratucku dobu a niektori sa stale len pripajaju. Vsetko chce svoj cas a rozsirenie internetu v konecnom dosledku len pomoze tomu co vravis, a to ze namiesto pindania do Windowsu, Macu, Linuxu budu ludia uvazovat troska inac.

Zo zvyskom prispevku suhlasim ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

doticneho --- toho, ktoreho sa o dotyka = dotycneho
Odpovedať Hodnotiť:
 

zoz ačiatku sa to nedalo hacknúť...musel sa ten vir podvrhnúť takže...
Odpovedať Hodnotiť:
 

...takze ked klikne jeden zo 100 ludi na link, tak je v p*deli :) a neverim, ze sa nenajde nikto kto by nan klikol. aj ja obcas nechtiac kliknem aj kde nechcem z nepozornosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

len tak mimochodom.... na MAC existuje virus..... kamos mal taky, ze sa kurzor mysi zmenil na "vtaka" :D tak ja len tak... aby ste tu nepisali ze 0 virusov... bo kazdy vie ze to je somarina....

pekny den :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

kamos ta asi zaviroval... zmenil si kurzor ten vtak je tam bezny v macoch...
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D LoL :D
trosku OT ale inac zboznujem ako ludia dokazu povazovat za virus srandovne programiky, trebars taky co ti rozstriela plochu na monitore... a ze jaky virus som mal potom hovoria :D LoL
dnesna pocitacova negramotnost nema hranic, asi tak ako vesmir :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

nebud velmi mudry.... lebo toto bol program, ktory BOL VIRUS... to ze menil kurzor je vedlajsi efekt... tak nerob zo seba najmudrejsieho a nezdrbavaj kazdeho lebo nevies o com hovoris.... ked si taky degenerovany ako pises, tak vyzeras asi len ako zhluk krvaveho masa a nie ako clovek....

PAKO TRAPNY.... sak sa uvedom.... dakto tu daco napise a uz ho zdrbavaju.... co ta matka nekojila?
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby ze sa mi xce hladat ti poslem aj screen s tym vtakom ... a sa trosku ukludni rookie take keci ako matka ta nekojila a tvoj oco je to a matka tamto ... to vies... aj ja som take veci rozpraval (na zakladnejm skole)

napisal som obycajny slusny prispevok a ty sa tu nervacis... z nas dvoch som tu asi ja ten co bol dobre kojeny :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

akoze na druhej strane chapem ze sa citis uplne trapne jak ta kamos odrbkal a snazis sa to zakryt nervami a nadavkami ale to tu fakt nepatri

Odpovedať Hodnotiť:
 

on sa snazil nadavat na mna nie na teba :P ale iba ma utvrdil v tom ze je taky "inteligent 12 rocny" ako som is myslel ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie som si uplne isty... ale vidis - mal by si mi podakovat ze som sa ta zastal ;) i ked len pred deckom ale ..:D aspon daco
Odpovedať Hodnotiť:
 

f poho, dik ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem cisi celkom uvedomujete ze chyba bola najme v tom prehliadaci safari a nie v samotnom OS, ktora mu pomohla ziskat kontrolu
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Súťaž poukázala na fakt, že vážne bezpečnostné chyby sa nachádzajú aj v Mac OS X. "

A ktovie koľko je ich v Linuxe.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V MAC aj Linuxe su chyby, VSETCI POUZIVAJME SW OD MS hip hip huraaaaa nech zije MS, jeho konkurenti maju tiez chyby yeah...
Odpovedať Hodnotiť:
 

DA.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No na MACu som este nerobil ale ako som tu uz velakrat prezentoval Linux je linux... je pravda ze ma aj on vela chyb ale tieto sa opravene za par hodin-dni od ich najdenia... kdezto vo Wine musime cakaz aj mesiac

Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem co do toho teraz linux a Win tahas... My sa bavime o hruskach a ty nam ides vnucovat banany s tym ze su lepsie nez jablka :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

neuhorkuj tu !

:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nehuhorkujem, kapustujem :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

kapustna hlava !!! :)

kedi idzeme kradnuc bandurki ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

išče nesu, ale u nas skorej kendericu budzeme mac, furt tu kendericu mame :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta ty skadzik ši chlope... čuj tu mi višvetľi co to je tota kenderica, bo ja gluptak zo šariša neznam take
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta u nas na vychodze je kenderica toto co u štredku slovenska tomu kukurica hutoreja :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hehe ta še mi zda že mi dvojo sme tu toto co v angľicku bi temu povedzeľi offtopic
Odpovedať Hodnotiť:
 

hh, tiš sebe dumam :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

... obcas aj roky, Linux nie je pre kazdeho.
Odpovedať Hodnotiť:
 

logika:
vo win sú chyby a zneužívajú sa a platíte za super ocrhanu antivirom...- platíte za ne
v linuxe sú chyby ale nezneužívajú sa - neplatíte za ne..
čo radšej?
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je jak vyberat si medzi slotom a durayom
Odpovedať Hodnotiť:
 

politiku by som sem netahal... politici su jak holuby, vsetko doseru ale strielat ich je zakazane...
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol ! :D rspct !
Odpovedať Hodnotiť:
 

Take a look at the website I recently found, amazing prices on all events listed. I'll definitely
use their services in the future.

http://spanish-tickets.com

Cheers,
John
Odpovedať Hodnotiť:
 

pri win by to mozno bolo 9min :D xixi ale ved je to jedno ,kazdy ma to co mu najviac vyhovuje ,a vsetko robia ludia vzdy sa najde niekto co to bude vediet prelomit .
Odpovedať Hodnotiť:
 

Klobuk dole pred hakerom. Vykonal kus poctivej roboty.Nieco zacat a skusat a zistit ze pokus nevysiel a potom dalsi a dalsi az sa to podari. Ja som moc na take veci neni.Dakedy som sa hraval ako blazon na PC a teraz stary fas hram 20 min a nervy mi tecu nad tymi mladikmi ako im to paradne ide.Vystrcim hlavu a mam gulku v papuli.Tak to vypnem a serem a idem sa hrat radsej kocky s malym. Gratulujem hakerovy este raz.Dobra praca. P.S : som MAC user :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href=http://sex-party.awurto.info>sex party</a>
<a href=http://beast-sex.awurto.info>beast sex</a>
<a href=http://free-porn.awurto.info>free porn</a>
<a href=http://futurama-porn.awurto.info>futurama porn</a>
<a href=http://lesbian-orgy.awurto.info>lesbian orgy</a>
<a href=http://homemade-porn.awurto.info>homemade porn</a>
<a href=http://adult-sex.awurto.info>adult sex</a>
<a href=http://mature-woman.awurto.info>mature woman</a>
<a href=http://dress-sexy.awurto.info>dress sexy</a>
<a href=http://lesbian-strap.awurto.info>lesbian strap</a>
<a href=http://ass-extreme.awurto.info>ass extreme</a>
<a href=http://hardcore-lesbian.awurto.info>hardcore lesbian</a>
Odpovedať Hodnotiť:
 


<a href=http://black-porn-star.awurto.info>black porn star</a>
<a href=http://porn-sex.awurto.info>porn sex</a>
<a href=http://madonna-sex.awurto.info>madonna sex</a>
<a href=http://anal-gay.awurto.info>anal gay</a>
<a href=http://mature-young.awurto.info>mature young</a>
<a href=http://hand-job-mature.awurto.info>hand job mature</a>
<a href=http://sex-scene.awurto.info>sex scene</a>
<a href=http://asian-lesbian.awurto.info>asian lesbian</a>
<a href=http://hentai-lesbian.awurto.info>hentai lesbian</a>
<a href=http://ass-black.awurto.info>ass black</a>
<a href=http://sexy-thong.awurto.info>sexy thong</a>



Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href=http://ps3-news.awurto.info>ps3 news</a>
<a href=http://austrian-airline.awurto.info>austrian airline</a>
<a href=http://mayor.awurto.info>mayor</a>
<a href=http://chinese-art.awurto.info>chinese art</a>
<a href=http://dance-dragon.awurto.info>dance dragon</a>
<a href=http://mark-anthony.awurto.info>mark anthony</a>
<a href=http://game-site-web.awurto.info>game site web</a>
<a href=http://amateur-cam.awurto.info>amateur cam</a>
<a href=http://african-woman.awurto.info>african woman</a>
<a href=http://hero-torrent.awurto.info>hero torrent</a>
<a href=http://american-samoa.awurto.info>american samoa</a>

Odpovedať Hodnotiť:
 

<a href=http://cheap-favor-wedding.awurto.info>cheap favor wedding</a>
<a href=http://barlow-girl.awurto.info>barlow girl</a>
<a href=http://bernal-gael-garcia.awurto.info>bernal gael garcia</a>
<a href=http://anna-paquin.awurto.info>anna paquin</a>
<a href=http://spray-paint.awurto.info>spray paint</a>
<a href=http://pontiac-grand-prix.awurto.info>pontiac grand prix</a>
<a href=http://puritan-pride.awurto.info>puritan pride</a>
<a href=http://brulee-creme-recipe.awurto.info>brulee creme recipe</a>
<a href=http://craig-morgan.awurto.info>craig morgan</a>
<a href=http://acura-newark.awurto.info>acura newark</a>
<a href=http://big-book.awurto.info>big book</a>



.
Odpovedať Hodnotiť:
 


<a href=http://black-porn-star.awurto.info>black porn star</a>
<a href=http://porn-sex.awurto.info>porn sex</a>
<a href=http://madonna-sex.awurto.info>madonna sex</a>
<a href=http://anal-gay.awurto.info>anal gay</a>
<a href=http://mature-young.awurto.info>mature young</a>
<a href=http://hand-job-mature.awurto.info>hand job mature</a>
<a href=http://sex-scene.awurto.info>sex scene</a>
<a href=http://asian-lesbian.awurto.info>asian lesbian</a>
<a href=http://hentai-lesbian.awurto.info>hentai lesbian</a>
<a href=http://ass-black.awurto.info>ass black</a>
<a href=http://sexy-thong.awurto.info>sexy thong</a>






Odpovedať Hodnotiť:
 


<a href=http://celebrity-fake.awurto.info>celebrity fake</a>
<a href=http://filme-porn.awurto.info>filme porn</a>
<a href=http://amateur-couple.awurto.info>amateur couple</a>
<a href=http://sex-and-the-city.awurto.info>sex and the city</a>
<a href=http://adult-buffet.awurto.info>adult buffet</a>
<a href=http://leg-sexy.awurto.info>leg sexy</a>
<a href=http://outdoor-sex.awurto.info>outdoor sex</a>
<a href=http://big-lesbian-tit.awurto.info>big lesbian tit</a>
<a href=http://young-lesbian.awurto.info>young lesbian</a>
<a href=http://pussy-sexy.awurto.info>pussy sexy</a>
<a href=http://sex-education.awurto.info>sex education</a>







Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár