neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Michael Dell používa Linux a 10 000 RPM disk v notebooku

DSL.sk, 19.4.2007


Spoločnosť Dell, druhý najväčší výrobca PC na svete, zverejnila zaujímavé informácie o počítačoch a softvéri v súčasnosti používaných zakladateľom, najväčším vlastníkom, chairmanom a CEO Dellu Michaelom Dellom.

Celkovo Michael Dell používa päť počítačov, dva doma, jeden v práci, jeden cestovný a jeden mobilný herný systém.

Na jednom z nich, domácom notebooku Dell Precision M90 so 4 GB pamäte, používa Michael Dell Linux a to konkrétne distribúciu Ubuntu 7.04 Feisty Fawn a ďalej OpenOffice.org 2.2, Automatix2, Firefox 2.0.0.3 a Evolution Groupware 2.10. Okrem toho používa VMWare Workstation 6 Beta.

Na zvyšných štyroch používa Windows Vista Ultimate, nie je známe, či v 32 alebo 64-bitovej edícii.

Domáci desktop XPS 710 H2C je nakonfigurovaný so 4 GB pamäte a dvomi 30" monitormi. Chránený je softvérom od McAfee. Mobilný herný notebook XPS M1710 je vybavený tiež 4 GB pamäte ale na rozdiel od M90 a 7 200-otáčkového disku len 5 400-otáčkovým pevným diskom.

Cestovný notebook Latitude D420 ako jediný nemá 4 GB pamäte ale len 1.5 GB. Zaujímavosťou je ale udávané použitie 60 GB SATA 10 000-otáčkového pevného disku. V tomto prípade musí ísť o customizované riešenie, keďže 10 000-otáčkové SATA disky pre notebooky nie sú v oficiálnej ponuke žiadneho výrobcu.

Dellov cestovný notebook používa vysokokapacitnú 68 Wh batériu.

A nakoniec v práci používa Dell pracovnú stanicu Precision 690 s Intel Xeon 5080 3.73 GHz procesorom, nešpecifikovaným množstvom pamäte a v tomto prípade iba 7 200-otáčkovým pevným diskom o kapacite 500 GB. Konfiguráciu opäť dopĺňajú dva 30" monitory.

Ďalšie detaily používaných počítačov je možné nájsť tu.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

na nom by sa instalovalo oper a oper
Odpovedať Hodnotiť:
 

kopal by som ťa do hlavy, ale zver nebijem.
Odpovedať Hodnotiť:
 

lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Skapem!!! ;-))
Odpovedať Hodnotiť:
 

LMAO toto bolo dobre :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

customizované riešenie ?
si z tej slovenčiny robíte <> ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

yeah, to je moc... :(

co tak "upravit", "prisposobit"?
Odpovedať Hodnotiť:
 

alebo skor "zákaznícke riešenie" alebo "riešenie na zákazku" ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

podla mna najpresnejsie je "riesenie na mieru". takze sa radsej priklanam ku customizovat... :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nefuckuj sa do toho ked sam speakujes "yeah", moron .)
Odpovedať Hodnotiť:
 

do slovenciny sa prebera stale viac a viac slov tak nechapem preco by toto nemalo byt dalsie z nich:-P
Odpovedať Hodnotiť:
 

lebo Slota sa najebe
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je najhoršie, čo som a tomto serveri doteraz videl. Lenivosť nadovšetko.
Keď chcem customizovať, idem na americky server. Keď chcem customisovať, idem na Britsky.

ALE NIE NA .SK !!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

robite z toho riadnu vedu, presa len na jednej pätine z jeho PC je linux nie na každom.
Inak klobuk dolu pred hardvérovým vybavením pána Della :) Dokopy ma skoro 20 GB RAM :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vidno, ze clovek,ktory pisal tento clanok,je zaujaty na Linix, niezeby natom bolo nieco zle.Ale Vista je tam v pravahe, a aj tak pisal o Linuxe. :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

Linux heh, ... sorry all.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este ze si sa ospravedlnil, linixaci by ta mohli nenavidiet.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No nie, ale vazne, sak si precitaj ten clanok este raz :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ze 7 ubuntu, hlavne ze dnes vysiel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hlavne ze ja ho uz pouzivam vyse mesiaca - hovori ti nieco testovacia verzia?
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslis lunetix? ten operativny system, ci ako sa tomu nadava? ;-)

ale nie, pisu, pretoze to je novy trend.
miliardova cina si kupila slavnu vistu az 244 krat. Hej, sice to tam predavaju za dolar, ale aspon je to signal, ze ten OS je predrazeny. A ver mi ze v shangaji maju ludia prachy, priemerny plat tam je 80 litrov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si zas z jaskyne vylezeny co ty widlak. neregistrujes nic o tom ze dell bude instalovat ubuntu na svoje stroje ze? a od kedy je hlista v prevahe?
Odpovedať Hodnotiť:
 

mna by zajimalo co hrava. taky prachac a ze hry? to som si doteraz nemylel. Mozno davaju s Billom Gatesom a inyymi T-pkami po nete WARA! vytvaraju dasta alebo vypinaju friiza, a hadzu nady? ci uz sa terminologia zmenila???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jednoznacne Internetove Piky, Internetovu Damu, Internetove Srdcia a Internetove Reversi :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D to znamená, že každá hra mu spotrebuje 1GB Ram. Na tom cestovnom notebooku však nespustí dve hry naraz :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

na reversi mi nesahaj jedina good hra co ma windows
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hra WoW a vraj je dost dobry.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pekne hnusny hardware...Dell ani za svet
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej, vy slovac sprosta! Preco tu nieje clanok o tom ze moj branko ma tiez super pocitac?? Taky kto nema nik na slovensku a je pravy??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cau Monsterova :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hoj Nor ho detvo nôjho rodu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

co je to vysokokapacitnú 68 Wh batériu? mozte mi to prelozit do mAh...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pri 11 V to môže byť cca 6180 mAh, čo je slušné :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To nevie ani sam autor :-)
Len nieco prelozil a este k tomu zle, ale ked sa dozvies, daj aj na ostatnym vediet.
Mozno chodi na autobateriu :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

osviez si najskor fyziku alebo hlavu... :) plati aj k predchadzajucemu prispevku. praveze celkova kapacita baterie by sa mala vyjadrovat vo Wh.

cas behu potom dostanes ako kapacita / spotreba vo W

pre ten predchadzajuci prispevok, prave naopak, napatim to treba podelit, aby si dostal "kapacitu" v Ah/mAh

ono je to tak opticky zvycajne jedno, lebo napatie zvycajne byva nieco nad 10, respektive 10.8
Odpovedať Hodnotiť:
 

Si pozrite jake maju masiny
ti, co pocitaju Boinc, napr.
na jednom som videl 30 GB ramky :)
A maju AMD FX alebo Xeony :)

Odpovedať Hodnotiť:
 

No len pre Tvoju info ta 690 je monster. Moze to mat 2x Xeon X5355 [quadcore] a 64 GB RAM bez problemov. Konfig s 32 GB som videl live bezat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vole kebyze zapnu virtualky nestacil by mi harddisk :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak neviem aky vyznam mal tento clanok okrem reklamy na soft co pouziva.nech si zalozia rubriku "kto ma aky hw" a ten co bude mat najviac RAM moze dalsi GB RAM vyhrat.
ja mam doma namiesto jeho pracovnej stanice vesmirnu stanicu UQ ZetoR Ultramegasupergigaquadrobombastic 12zx s par mechmi 4GB RAMiek no len 720000-otackovym pevnym diskom o kapacite dvoch galaxii.a samozrejme ficim na windowsoch
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este som nepocul aby sa kapacita vyjadrovala v Galaxiach, mozes mi to prosimta preratat na kilo/mega/giga/tera/peta/exa/zetta/yotta Byty??? Yo a kto vyraba tu vesmirnu stanicu? a ako to ze ju mas doma, ked je to VESMIRNA stanica? a ake mechy ma? jak vravis ze s par mechmi? su to mechy zemiakov ci jablk?
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja ked si ujebem par decakov tiez som f setkych moznych galaxiach a mam aj mechy :D:D:
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked vybudujes druheho najvacsieho vyrobcu PC na svete, budem sa zaujimat o to, co mas doma. ak stale nevies preco, popytaj sa mudrejsich okolo teba...
Odpovedať Hodnotiť:
 

chlapce keby niekto pouzival disky o kapacite dvoch galaxii tak pouziva urcite ZFS ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nezaujima ma 50 giga ram alebo 10000 otackovy disk, ja chcem tiez dva 30" monitory!!! alebo rovno styri :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

za kolko rokov bude mat ekonomika SR 10 000 RPM aby si to mohla kupit 30% :) obyvatelov
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ja si myslim ze vie co je dobre...30tky monitory , ktomu nadupana masina + linux natom musi byt radost robit... a hrat CSko :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Určite je taký úspešný, lebo hrá CSko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie to jeho deti /ak nejake ma/
On osobne hrava WoW :o)
Odpovedať Hodnotiť:
 

hmmm... dolezite informacie... a co pouziva miso dzekson?
Odpovedať Hodnotiť:
 

male deti :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

dievcatka do analu.....cocot cerny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyšla najnovšia verzia Kubuntu 7.04 Feisty Fawn
Chatujte o linuxe a nie len o nom ;)
http://forum.kubuntu.sk/viewtopic.php?id=1259
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár