neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Užívatelia BlackBerry boli 10 hodín bez emailov

DSL.sk, 19.4.2007


Užívatelia zariadení BlackBerry určených predovšetkým na neustály prístup k emailu boli v utorok a stredu bez prístupu k svojmu emailu podľa dostupných informácií viac ako desať hodín.

Výpadok sa týkal zákazníkov, ktorých BlackBerry využívajú sieťové centrum spoločnosti Research In Motion (RIM) v Kanade, všetkých severoamerických zákazníkov a časti ázijských zákazníkov.

Zariadenia BlackBerry sú zariadenia typu PDA väčšinou s Qwerty klávesničkou, ich primárnym účelom je neustály spoľahlivý prístup k firemným emailovým účtom.

K účtu nepristupujú priamo, emaily sú bezpečne synchronizované z emailových serverov na servery spoločnosti RIM, odkiaľ sú proprietárnou push technológiou posielané na BlackBerry zariadenia.

Užívateľ je tak o emailoch informovaný takmer okamžite po doručení na emailový server, služba je preto obľúbená u profesionálov, ktorí potrebujú spoľahlivý, bezpečný a okamžitý prístup k emailu.

Počas svojej v súčasnosti 8-ročnej histórie boli BlackBerry určené pre viacero technológií sietí, aktuálne sú k dispozícii ako pre GSM / GPRS / UMTS siete, tak pre CDMA / 1xEV-DO siete.

Modely z posledných rokov sú rozšírené o PDA funkcie a tiež možnosť telefonovania, z riešenia RIM sa čoraz viac stáva len softvérové riešenie a služba.

Presnú príčinu výpadku spoločnosť RIM nezverejnila, podľa viacerých zdrojov je pravdepodobným možným dôvodom preťaženie operačného centra. Po rýchlom raste v poslednom roku v súčasnosti 8 miliónov zákazníkov obsluhujú len dve operačné centrá, jedno v Kanade a jedno vo Veľkej Británii.

K výpadku našťastie prišlo vo večerných utorkových a stredajších ranných hodinách, v stredu so začiatkom pracovnej doby už služba začínala fungovať. Výpadok cez pracovný čas by podľa viacerých amerických médií spôsobil výrazné problémy, keď veľa amerických spoločností je na komunikácii cez BlackBerry závislých.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

"vo večerných utorkových ranných hodinách"

tak ako ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nevime citat nevime ?
"vo večerných utorkových a stredajších ranných hodinách"


Odpovedať Hodnotiť:
 

asi to uz opravili...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a to si tam nemozem nastavit svoj mejlovy server ? to je pekny ofajc.
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial viem tam ide o to ze to zariadenia sa nepyta ze ci mas novu postu, aby si nemal velky trafic, ale je informovane ze novu postu mas, a preto tam potrebujes tretiu stranu...

Odpovedať Hodnotiť:
 

hh prúser :)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár