neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Intel nebude podporovať 3G vôbec

DSL.sk, 19.4.2007


Spoločnosť Intel oznámila výraznú zmenu vo svojich plánoch týkajúcich sa integrácie podpory bezdrôtových možností pripojenia do svojej mobilnej platformy.

Podľa vyjadrení na prebiehajúcom Intel Developer Forum Intel úplne ruší plány na integrovanie podpory 3G sietí do svojich čipsetov a bude sa zameriavať z technológií väčšieho dosahu len na Wimax.

Dôvodom je malé globálne pokrytie HSDPA sieťami.

Prvé riešenie mobilného Wimaxu sa objaví neskôr tento rok až po uvedení platformy Santa Rosa, novej generácie Centrina, v podobe samostatnej Wimax karty.

V roku 2008 bude nasledovať čipset integrujúci WiFi a Wimax.

Podporu 3G v podobe UMTS a zároveň HSDPA v platforme Santa Rosa, ktorá bude uvedená v máji, Intel pôvodne oznámil v septembri minulého roka.

Vo februári oznámil, že HSDPA modul vyvíjaný v spolupráci s Nokiou sa v Santa Rose neobjaví. Pôvodne sa predpokladalo, že podpora sa presunie do nasledujúcej verzie Centrina.

Notebooky s podporou 3G a HSDPA sa samozrejme napriek tomu budú objavovať, keď budú používať samostatnú rozširujúcu internú HSDPA kartu. Niekoľko výrobcov už ponúka respektíve avizovalo takéto modely.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

WiMax-u patrí buducnosť, 3G je len prechodove stadium
Odpovedať Hodnotiť:
 

jou ja mam WiMAX Telecom a je to velmi stabilne... aj ked nie mobile
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja planujem trosku investovat do wimaxu takze fajne. 8)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, tiez si myslim ze podpora 3G by bola zbytocnostou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiez som spokojny s Wimaxom
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár