
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Nové USB umožní rýchlejšie nabíjanie zariadení
DSL.sk, 18.4.2007
|
|
USB Implementers Forum zodpovedné za definovanie USB štandardov vydalo včera novú špecifikáciu Battery Charging Revision 1.0 rozširujúcu aktuálnu verziu USB špecifikácie.
Nová špecifikácia zavádza dve podstatné zmeny, ktoré oficiálne podporujú dobíjanie batérií zariadení pripojených cez USB, pomerne populárnu a často používanú možnosť, ktorá ale nebola doteraz štandardizovaná.
Špecifikácia oficiálne zavádza do protokolu možnosť dobíjania a tiež mechanizmus, ktorý umožňuje zariadeniam zistiť, či sú cez USB pripojené k nabíjačke, PC alebo hubu s možnosťou dodávať vyšší prúd ako doteraz dovoľoval USB štandard.
V prípade pripojenia k nabíjačke a PC alebo hubu s možnosťou dodávať vyšší prúd môže zariadenie čerpať viac prúdu ako 500 mA a nabíjať sa rýchlejšie.
Pri pripojení k PC a hubom nevyhovujúcim novému štandardu s možnosťou nabíjania sú povolené tri štandardné úrovne, 2.5 mA, 100 mA a 500 mA.
Druhou zmenou je možnosť odoberať prúd 100 mA aj pri vybitej batérii, keď sa zariadenie nedokáže ani zapnúť. Doteraz takéto zariadenia, ktoré sú napájané z batérie, sa podľa špecifikácie nezačali nabíjať, keďže nedokázali iniciovať odber prúdu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
ahojte
Od: ahojte
|
Pridané:
18.4.2007 14:45
ahojte, prajem pekny den
:)
|
| |
Mr. X
Od: Mr. X
|
Pridané:
18.4.2007 15:15
dik aj tebe :)
|
| |
tofo
Od: tofo
|
Pridané:
18.4.2007 15:29
Tu nejde o novu specifikaciu USB ale o specifikaciu napajacieho rezimu zariadeni, ktore vyuzivaju port USB ako zdoj energie. USB ostava nezmeneny.
|
| |
pete
Od: pete
|
Pridané:
18.4.2007 15:55
a co tam je napisane? ja tam presne to vidim napisane... :)
|
| |
PITON
Od: PITON
|
Pridané:
18.4.2007 18:39
Nadpis je zavadzajuci ;-)
|
| |
Beli
Od: Beli
|
Pridané:
18.4.2007 21:47
Pekne povedane:)
|
| |
mario
Od: mario
|
Pridané:
19.4.2007 23:07
USB je zbernica, ked uz chceme byt tak extremne najpresnejsi na svete :-)
Universal Serial Bus
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
18.4.2007 16:14
preco sa moj SonyErr. w550i ani kamaratove ine SE nedokazu nabit viac ako 89-91%? ak niekto pozna odpoved nech napise. ale asi je to tento dovod v clanku.
|
| |
katmen
Od: katmen
|
Pridané:
18.4.2007 19:07
niekde bolo napisane, ze je to chyba fw, treba skusit seus, na mojej clare s updatovanym fw to nerobi
|
| |
technik
Od: technik
|
Pridané:
18.4.2007 22:05
všeličo som sa odtiaľ dozvedel, iba to podstatné nie. O koľko vyšší prúd bude USB schopné dodať
|
| |
skorotechnik
Od: skorotechnik
|
Pridané:
19.4.2007 12:33
Presne tak... 1A to asi nedoda.
|
| |
woww
Od: woww
|
Pridané:
18.4.2007 23:35
no neviem o kolko, ale asi strykovu cirkularku na to nenapojime :-P
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
19.4.2007 14:39
Možno aj napojíš, ale problém bude s drivermi
|
| |
mario
Od: mario
|
Pridané:
19.4.2007 23:08
LOL
|
Pridať komentár
|
|
|
|