neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Známi výhercovia milión dolárov za dizajn domáceho PC

DSL.sk, 17.4.2007


Na v týchto dňoch prebiehajúcej konferencii Intel Developer Forum spoločnosť Intel predstavuje viacero noviniek, okrem iného aj víťazov súťaže Intel Core Processor Challenge o najlepší dizajn domáceho PC.

Súťaž prebiehajúca na podporu technológie Viiv domácich multimediálnych počítačov bola vyhlásená v septembri, dvaja dnes oznámení víťazi si odnesú odmenu spolu milión dolárov.

Hlavnú cenu získal počítač Home Theater Lluon "Black Crystal" od kórejskej spoločnosti TriGem Computer, druhú cenu "Asono Merium" od nórskej spoločnosti Mesiro.

Súťaže sa mohli zúčastniť len ODM a OEM výrobcovia počítačov, ktorí predstavené modely aj potenciálne plánujú uviesť na trh.

Zväčšiť Zväčšiť
Víťazi súťaže Intel Core Processor Challenge



Víťaz získal 300 000 dolárov na podporu uvedenia svojho modelu na trh a 400 000 na podporu jeho marketingu. Druhý v poradí získal 300 000 dolárov na podporu uvedenia svojho modelu na trh.

Podľa tlačovej správy Intelu, v ktorej je možné nájsť aj detailnejšie fotografie víťazných modelov, až 73% opýtaných užívateľov by podľa prieskumu zo septembra 2006 preferovalo domáce PC s dizajnom vyhovujúcim im štýlu.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

Ten biely vyzera ako odpadkovy kos alebo nejaky HDD suflik :-\
Odpovedať Hodnotiť:
 

no presne, fuj
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten druhy je otrasny
Odpovedať Hodnotiť:
 

presne to iste ma napadlo :-), najlepsie vyzerajuce multimedialne PC co som videl je podla mna FIC Spectra, http://www.svethardware.cz/art_doc- CF708A1AC60D754CC12570860032ABFF.html

Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekna masina
Odpovedať Hodnotiť:
 

njn to uz je ina masikna.. nie ako ten odpadkovy kos ;-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no pekne...ten druhy sa mi vobec nezda ako nejaky designersky prelom...to som mohol ukrojit kus mraziaceho boxu, dat tam intel procesor a mohol som si uzivat 300k dolarov :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa ten bieli paci. Vyzera akoby ho zmontovali z bielej cokolady :) Mnam :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby som ten biely uvidel v kancelárii, najprv by som do dvd mechaniky pchal papier na skartovanie a potom by som do toho kopal, pretože by mi to neskartovalo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No z teba musia mat kolegovia urcite radost...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemajú mi pchať pod nohy bielu hnusnú A5 skartovačku z Lídla, ktorá ešte ani poriadne nefunguje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

To ta cti :P Zakladna skola dokoncena? Pod 12 rokov? :P
Odpovedať Hodnotiť:
 

Osobitná škola, ukončená s vyznamenaním. :D
Ty sa pochváľ. Nesedeli sme náhodou v jednej lavici?
Odpovedať Hodnotiť:
 

no a to do tej sutaze sa asi prihlasili len ty dvaja... lebo inac nechapem ako ten biely humus mohol vyhrat :-!
Odpovedať Hodnotiť:
 

si pozrite detalnejsie foto potom pochopite..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na tom bielom, po detailnejsom prezreti, som zbadal lever, ktorym sa odpadove kose otvaraju...
Odpovedať Hodnotiť:
 

som si ich pozrel detailnejsie, a vysledok je ten, ze furt sa mi z nich chce grcat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten biely je riadne hnusny ako tie stare desktopy a k tomu este vyblednute a zozltnute :D Ale naopak ten cierny je super.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som PC schoval do suflika. to by bolo prakticke a podobne ako rack. akurat nato aby sa dal otvorit by sa musel poodpajat bo by kable nestacili.

Odpovedať Hodnotiť:
 

ten biely vypada hrozne socialisticky :\
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oni socík nepoznajú, preto sa im to zdá úžasné. História sa opakuje...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale je mensi jak A4 tusim..
Odpovedať Hodnotiť:
 

oba skarede... kde sa stratil vkus?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Řekl bych, že to zase vybírali podle země, kde to vzniklo, něco jako Miss World, je jedno kdo tam je, důležitý je odkud :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ten cierny este ujde ten skleneny obrys na koncoch sa hodi ak je podsvieteny tak sa da esteticky by to slo ale inak niec moc oba moj nazor. videl som uz aj lepsie navrhy a lepsie sa daju aj vytvorit toto nic nic moc. ja by som dal od 1-5 (5) ku cize najhorsie fuj hnus :-D fakt sa dali aj ine sposoby navrhnut a ten biely to nechapem jak mohol vymysiliet taky navrh sak ten musel byt mimo totalne :-))) ale nic v zlom no je pasak ze to vytvoril heh ...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár