S narastajúcimi nárokmi užívateľov na diskový priestor a zvyšujúcou sa obľúbenosťou externých diskov v poslednej dobe vstúpila na trh externých diskov aj spoločnosť Toshiba, nezvyčajný hráč na trhu počítačových periférií a komponentov.
Toshiba v pondelok uviedla 2.5" externé USB 2.0 pevné disky.
Podľa dostupných informácií najväčší 200 GB model je vôbec prvým externým 200 GB diskom napájaným čisto cez USB.
Disky sú určené pre jeden USB 2.0 port, v prípade pripojenia k USB 1.1 vyžadujú pripojenie k dvom portom pre dostatočné napájanie.
Disky sú chránené ochranným obalom, ktorý ich chráni pri páde z výšky maximálne cca 74 cm pri vypnutom disku a pri páde z výšky približne 10 cm v činnosti.
Toshiba predstavila celkom štyri modely s kapacitami 100 GB, 120 GB, 160 GB a 200 GB.
Toshiba Portable Storage Device
Rozmery diskov sú 24 mm x 88 mm x 142 mm, hmotnosť 255 g.
Cena najmenšieho je 130 dolárov, 120 GB 150 dolárov, 160 GB 180 dolárov a najväčšieho 200 GB 230 dolárov.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
sANTER
Od: sANTER
|
Pridané:
17.4.2007 12:05
kde sa da taka sranda zohnat u nas?
|
| |
wlade
Od: wlade
|
Pridané:
17.4.2007 14:17
www.shop-it.sk/staba-tech/?Mode=StiList&StrId=9272
V tomto shope to uz maju, az dve USB Toshiby tam maju - 120GB a 250GB
|
| |
mano
Od: mano
|
Pridané:
17.4.2007 15:39
myslim ze 250 GB nie je napajany z usb. potom by tento clanok nemal zmysel
|
| |
wlade
Od: wlade
|
Pridané:
17.4.2007 16:21
Ale jhe, kukni do detailov, je napajany USB 2.0
Akurat ze je 3,5palcovy a tu sa pise o mensich, 21,5palcovych
Tych 120GB v tom shope je presne ako pisu DLS.sk
|
| |
Marki
Od: Marki
|
Pridané:
17.4.2007 20:16
3.5palcovy je normalny desktopovy a ten potrebuje aj 12V napajanie a v USB mas len 5V...
|
| |
poldo23
Od: poldo23
|
Pridané:
18.4.2007 19:51
myslim ze tie HDD z toho shop-it nie su presne tie o kt je recenzia, maju mierne iny dizajn
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
17.4.2007 18:35
ja mam momentalne doma 200GB WDcko ale moc sa mi to nepaci... hrozne dlho to trva kym sa neco poprehrava.. volil by som isto radsej nejaky USB klucik, aj ked kapacitou nesiaha diskom ani po kolena je lahucky malinky,a nepotrebuje zdorj. V tomto sa mi paci ta toshiba.
|
| |
domino.666
Od: domino.666
|
Pridané:
18.4.2007 8:22
no tak to nie je az taka novinka, western digital robi uz dost dlho seriu passport s kapacitami 60GB - 160GB cisto napajanych s usb a dokonca aj na usb 1.1 bez zdroja. (mam to vyskusane na nb hp, kde mam len usb 1.1)200GB v ponuke nemaju, ale ze by bol extra velky rozdiel medzi 160 a 200 sa mi nezda.
|
| |
poldo23
Od: poldo23
|
Pridané:
18.4.2007 19:47
som si prave vsimol ze ceny tych diskov uz stihli klesnut napr ten 200G stoji 210$ na Stranke Toschiby
|