neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Predaj širokouhlých LCD sa v 2007 zoštvornásobí

DSL.sk, 17.4.2007


Širokouhlé LCD displeje sa stávajú čoraz populárnejšími okrem notebookov aj u desktopových LCD monitorov.

V nasledujúcich rokoch bude ich predaj podľa iSuppli neustále rásť a v roku 2009 sa ich prvýkrát predá viac ako monitorov s pomerom strán 4 : 3.

Už tento rok sa očakáva takmer zoštvornásobenie počtu predaných širokouhlých monitorov, z 9.1 milióna v minulom roku na 35.8 milióna kusov v tomto roku, informuje Digitimes.

V roku 2009 sa predá 102 miliónov širokouhlých displejov. Ich trhový podiel má aj po roku 2009 rásť a v roku 2011 sa má predať už 146.9 miliónov kusov.

Za hlavné dôvody popularity širokouhlých displejov sa považuje čoraz častejšie sledovanie filmov a iného videa, ktoré je v súčasnosti čoraz častejšie v širokouhlom formáte, na PC.

Najviac predávanými sú v súčasnosti 19" širokouhlé monitory, s klesajúcimi cenami sa ale zvyšuje popularita aj 20" a 22" LCD monitorov.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

Tak teraz by som aj ja kupoval uz len sirokouhly....a najlepsie nejaku LCD telku 82cm..:D:D:D
Odpovedať Hodnotiť:
 

hej hlavne za dobru cenu s tym rozlisen 13xxx na 76xx
Odpovedať Hodnotiť:
 

1366x768,teda ale minimálne s takým,lebo plené Hd je zatial kapánek drahé:-))))))
Odpovedať Hodnotiť:
 

pred tyzdnom som kupil samsung 226 BW 22" nastavil rozlisenie 1680x1050 a poviem vam ze ked ostane okolo neho tma nevnimate nic ine iba perfektny obraz a dokonale KINO
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked uz ich tolko predavaju, tak by mohli klesnut s cenami tie 24ky a 26ky, 21000 czk je stale dost
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, ale zase 22" za nejakých 10 000sk je celkom slušná, čo viem tak BENQ a ACER majú také, ACER AL2216WSD aj osobne mám, a nemôžem si vynachváliť
Odpovedať Hodnotiť:
 

kedze uz mam jeden 20" 4:3 s rozlisenim 1600x1200, tak 22" sirokouhla s 1680x1050 je pre mna "krok dolu", takze ja ako o dalsom monitore rozmyslam len nad 24" a viac, ktore maju uz 1920x1200, aby som to vertikalne rozlisenie mal rovnake na oboch
vadi mi prave to, ze medzi 22" a 24" je dost velky cenovy skok, 2 nasobna cena kvoli "hlupym" 2 palcom je moc
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja mam zas depresie z tych pozorovacích uhlov, inputlagu a pod. Zatial ma nijaky lcd neoslovil vzdy je tam nejaky kompromis :/

Odpovedať Hodnotiť:
 

Kupil som tento tyzdne LCD Samsung SyncMaster 940BW 19" samo ze wide, super.....klasicky by som uz nechcel, videa, praca, hry...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ked raz budem velky tak si kupim neco take.. tu 20 alebo 22ku by som bral.. a s pozorovacimi uhlami si tazku hlavu nerobim ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja som kupil pred mesiacom 22ku sirikouhly samsung 225bw a je to uplna nadhera vecsi monitor je iba taka zbytocnost lebo ked sedim od monitora pol metra tak poriadne nevnimam ani tu 22ku aka je velôka a ten obraz proste uz sa to v poho vyrovna aj crt monitorom uz by som nemenil urcite odporucam
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár