neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
V 2007 dostanete 30 spamov denne

DSL.sk, 16.4.2007


Rok 2007 má byť prvým rokom, v ktorom počet spamových emailových správ prvýkrát prekoná počet emailov posielaných ľuďmi.

Tvrdí to správa IDC.

V roku 2007 bude poslaných denne priemerne 97 miliárd emailových správ, z čoho 40 miliárd má tvoriť spam. Po odrátaní legitímneho automaticky generovaného emailu, napríklad rozličných potvrdení, notifikácií a výpisov, bude množstvo spamu väčšie ako počet emailov posielaných medzi ľuďmi.

Denný počet spamových správ na jedného užívateľa emailu, ktorých je odhadovaná rádovo približne viac ako miliarda, je tak približne 30.

Odhady IDC o množstve spamu sú menšie ako správy viacerých IT-bezpečnostných spoločností.

Napríklad Symantec odhadol podiel spamu za február až na 70% všetkých emailových správ, niektoré ďalšie odhady sú ešte vyššie a blížia sa k 90%.



Najnovšie články:

Apple výrazne zdražila počítače a tablety
SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor


Diskusia:
                               
 

Trest smrti pre nich. Alebo mucenie a potom smrt.
Odpovedať Hodnotiť:
 

mucenie, smrt, ozivenie mucenie a mucenie, potom moze prist dalsia smrt.
btw na gmaile ani neviem ze nejaky spam existuje :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty spamer......
Odpovedať Hodnotiť:
 

na gmaile.. mam okolo 2000 spamov za mesiac mozno uz viac.. filtruje takmer vsetko .. vcera presiel jeden .. po dlhej dobe
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja len tak, ze nemal by byt potrestany aj ten, co nevyraba kvalitny OS a preto nieje velky problem pre spamerov z ich PC vyrobit zombie, ktory posiela spamy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie.. :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

:)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si DEBIL !!! podla mna by mali ist do vazenia prave taki ako si TY
Odpovedať Hodnotiť:
 

guix ma pravdu.......mne tam tiez nic nechodi...kto nema gmail je lama!
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemam gmail; mam vlastny. som lama? ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mam emailovu adresu zverejnenu na strankach a minimalne 30 spamov denne mi chodi uz dost dlhu dobu. S M R T spamerom. Vsetkych by som ich dal na LUNIK 9 do Kosic, nech si navzajom spamuju do kakaovej diery.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dakuj zombie pocitacom a windows userom
Odpovedať Hodnotiť:
 

a je tu opat tony so svojou kriziackou vypravou proti Windows, svoju nenavist vyjadruje aj v clankoch, ktore su od nich tematicky na hony vzdialene :) A hned dva prispevky k jednemu clanku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Whoops, uz je tam aj treti prispevok, a na pocudovanie opat proti Microsoftu :-) Asi mozme cakat viacero dalsich, aj ked uplne mimo temy, ale mozno raz vojde do historie, cim viac prispevkov tym vacsia sanca...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Darmo sa budeme rozculovat - "podakujme" blbcom medzi nami, ktori kliknu na cokolvek, posielaju idiotiny mailom formou hromadnej kopie a nemaju potuchy o tom co je to zabezpecenie pocitaca.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a ja som myslel, ze zabespecit system ma vyrobca. Predsa ked si kupim auto, nebudem si sam montovat bezpecnostny system.
bohuzial Microsoft nechava diery vsade. na skle, na dverach... tak sa cuduj
Odpovedať Hodnotiť:
 

rozmyslam ci sa radsej nemali tvoji rodicia dostatocne zabezpecit pret tymi 15 rokmi ked ta splodili...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ved predsa, to je chyba mikrosoftu :D :D :D (ved si nebude otec sam montovat kondom nie?)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no vacsinou su deti blbe po materi, ved foter vie trafit do diery tak asi blby neni ne?
Odpovedať Hodnotiť:
 

a co ak to cele bola len nestastna zhoda nahod ? ... to je potom dost tazke jednoznacne urcit, po kom je ;) ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ono je celkom mozne ze otec sa mu vystriekal do travy a slnko ho vytahalo do dnesnej podoby :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

sorry, ze vyrobca nepredpoklada, ze s tym autom budes triafat stromy pri ceste ;) ... Microsoft predpoklada, ze mas vodicak a s autom budes jazdit len po vyznacenych cestach a len sem-tam v pripade potreby zajdes opatrne na nejaku polnu cesticku, ked si vyrazis na jahody do lesa ;) ... sprav si najprv "vodicak" na PC a az potom otravuj v diskusiach ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

:-D :-D :-D presne tak, velmi vystizne!
Odpovedať Hodnotiť:
 

vazne vystizne Uhlik, chvalim :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ty si debil , predsa ak si kupim auto nebudel si kupovat rezervu , ved vyrobca sa ma postarat o kvalitne gumy, stat o kvalitne cesty a tvoja matka o takeho kvalitneho debila ako si ty .. rozpravate tu hovadiny ako keby microsoft vyrabal spamy ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

kritika je pre tomyho ..

Odpovedať Hodnotiť:
 

Symantecu by som velmi neveril ... na jednom notebooku som zabudol po prvom spusteni systemu odinstalovat Norton Security a ked som nastavil a spustil nacitanie mailom z POP3 serveru, tak mi tam prislo 20 zivotopisov od zaujemcov o pracu vo firme a Norton Security v subjekte skaredo oznacil 14 sprav za SPAM ... nechapem, preco taky paskvil vobec vyrobcovia notebookov predinstalovavaju na svoje stroje ... keby bol v notebookoch Microsoft OneCare, tak by protimonopolny urad vyskakoval od zlosti, ale ked Symantec dava takmer do kazdeho noveho notebooku svoj otrasny softver, tak je to OK ... kam tento svet speje ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

preto by som sa na dodavany a predinstalovany software ani nepozrel rovno naformatoval a skartoval
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja mam Gmail a tento mesiac mi prisiel uz druhy mail za 5 rokov na zverejnenej mailovej adrese (na par strankach).
Odpovedať Hodnotiť:
 

A ja nemam mail a nic mi neprislo? Cim to bude? :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

hehe, predbehol som dobu, to uz mam teraz. ale chvalim gmail ze mi to filtruje :). inak kamos ma tak 1000 (slovom tisic) denne :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

aha thak tomu tvojmu kamosovi uprimne gratulujem... asi sa mu podarilo regnut na vsetky porno stranky ktore nasiel lebo inac echapem jak mu moze chodit 1000 mailov denne
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár