
neprihlásený
|
Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta |
|
|
Google posilňuje pozíciu vo vyhľadávaní
DSL.sk, 13.4.2007
|
|
Líder vo vyhľadávaní, spoločnosť Google, naďalej posilňuje svoju neohrozenú prvú pozíciu.
Podľa najnovších štatistík z USA od spoločnosti Hitwise v marci bolo realizovaných na Google 64.13% všetkých hľadaní.
Vyhľadávač Yahoo bol použitý u 21.26% vyhľadávaní, MSN a Live Search spolu u 9.15% a Ask.com u 3.48% vyhľadávaní. Na zvyšných 48 menších vyhľadávačov, ktoré Hitwise registruje, bolo spolu uskutočnených menej ako 5% hľadaní.
Google tak posilnil pozíciu oproti februáru, keď bolo cez neho uskutočnených 63.90% vyhľadávaní. Pred rokom v marci 2006 to bolo 58.33%.
Štatistika bola vytvorená z údajov o vyhľadávaniach 10 miliónov amerických internetových užívateľov.
Podľa Hitwise Google ešte výraznejšie posilňuje v reálnom prínose pre web stránky, keď im prináša čoraz viac návštevníkov.
Až 28.38% všetkého trafiku na stránkach z oblasti zdravia a medicíny, 18.93% na stránkach v oblasti cestovania a 15.43% na stránkach webových obchodov zabezpečujú návštevníci, ktorých na stránky nasmeroval Google.
Google navyše v týchto ukazovateľoch rastie percentuálne rýchlejšie ako ostatné vyhľadávače.
Kompletnú správu Hitwise je možné nájsť tu.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Frog
Od: Frog
|
Pridané:
13.4.2007 9:58
ako by im prvé miestno nestacilo :(
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
13.4.2007 11:06
tak ta statistika je na dve veci :) 1.) 10 000 uzivatelov je fakt malo :P a 2.) amici. :) co ked zvysok sveta hlada cez yahoo?:) (ok tak nie ale teoreticka moznost tu je)
|
| |
Neďaleko od TN
Od: Neďaleko od TN
|
Pridané:
13.4.2007 11:11
taká možnosť tu je, ale fakt len teoretická. Skôr si myslím, že mimo USA je Google viac používané než v samotných štátoch. Posilňovanie Google môže súvisieť aj s rozširovaním Fx a Opery, keďže ako primárny vyhľadávač používajú práve Google.
|
| |
Szaga
Od: Szaga
|
Pridané:
14.4.2007 13:42
Ano mas pravdu! Ale opera v Mini opere uz zaviedla yahoo a tam nic neni lol
|
| |
Tom
Od: Tom
|
Pridané:
13.4.2007 12:17
Ako sa pise nizsie, mimo usa je google este silnejsi, yahoo tam nema take silne postavenie ako v usa. Iba v par krajinach su pouzivanejsie lokalne vyhladavace, napr. v cine
|
| |
milion
Od: milion
|
Pridané:
13.4.2007 13:50
ked uz tak 10 000 000 a to uz je dost si myslim
|
| |
fero182
Od: fero182
|
Pridané:
13.4.2007 20:13
hm nemas skreslene predstavy 10 000 000 tak sprav taku anketu aked naszbieras tolko prispevkou tak to vyhodnot:D
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
13.4.2007 21:24
10 000 sa nerovna 10 000 000
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
14.4.2007 4:34
10 000 je mozno malo, ale v clanku sa spomina 10 000 000 uzivatelov... a to nie je vonkoncom malo.. ved pozri na slovensko, u nas 1000 ludi s piplmetrami urcuje sledovanost celeho 5-6 milionoveho slovenska...
a tie statistiky sa viazu na ameriku, kedze boli prieskumy len u amikov...
|
| |
Szaga
Od: Szaga
|
Pridané:
14.4.2007 13:40
Quix tisi nejako vedla! 10 milionou ze to neni vela?? B-)
|
| |
morpheus-sk
Od: morpheus-sk
|
Pridané:
14.4.2007 9:03
ja si net bez google uz neviem asi predstavit.. sak google fakt the best
|
Pridať komentár
|
|
|
|