| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
Aqw3R
Od: Aqw3R
|
Pridané:
12.4.2007 14:54
Aka ja pravdepodobnost splnenia tejto podmienky?
"... pokiaľ by jej evolúcia zodpovedala základným princípom evolúcie na Zemi."
|
| |
michal
Od: michal
|
Pridané:
12.4.2007 14:57
myslim ze vysoka. pravidla su podobne.
|
| |
OmeGa
Od: OmeGa
|
Pridané:
12.4.2007 15:08
principi su podla mna take, ze sa po milionoch rokoch vytvori dna z chemickych zlucenin, a dalej uz postupuje evolucia v zmysle silnejsi vyhrava(prezije). obcas na nich spadne nejaky meteor, a tie prisposobivejsie,odolnejsie a lepsie pripravene organizmy preziju.
|
| |
tony
Od: tony
|
Pridané:
12.4.2007 15:29
evolucia plati aj pre zachovavanie informacii. kyselna DNA je na zemi velmi schodne riesenie, preto sa selektivne vybrala
|
| |
siri
Od: siri
|
Pridané:
12.4.2007 19:16
Nechcem Ta zbytocne poucovat, ale hovori sa meteorit. Meteor je odborny vyraz pre padajucu hviezdu, teda pre relativne maly objekt horiaci v atmosfere. O pravopise hovorit nebudem :)
|
| |
smile
Od: smile
|
Pridané:
12.4.2007 20:02
nechcem ta poucovat.. ale chod k psychologovi...
|
| |
tyo
Od: tyo
|
Pridané:
13.4.2007 13:41
si aj precital co si napisal ty cocot vy*jebany ? dna vznikne z chemickych zlucenin jaka 3,14covina. Tak ja sa posadim na breh mora a budem cekat ze mi tam sama naraste vila z pieskovych usadenin.
|
| |
Od:
|
Pridané:
13.4.2007 20:24
ak nie je z chem zúčenín tak ťa drží pokope čo božia láska? sila vôle, máš vôbec viac ako 13 rokov?
|
| |
kaza
Od: kaza
|
Pridané:
12.4.2007 16:27
za co vsetko dnes ludia nedostavaju peniaze, no to je neskutocne... pripomina mi to tych panov v ciernych plastoch v rozpravke "Pekaruv cisar"
|
| |
Amigo
Od: Amigo
|
Pridané:
12.4.2007 15:35
Kupte si cerstve jablka z Marsu alebo hrusky z Venuse lacno predavam zajtra pride uroda z Jupitera dovezu zemiaky
|
| |
antytalent
Od: antytalent
|
Pridané:
12.4.2007 15:52
prosim si cennik :-D
|
| |
fiihaa
Od: fiihaa
|
Pridané:
12.4.2007 16:19
ja sa uz len tesim ked "Komplexné počítačové simulácie vedcov " pridu na to ako bojovat s AIDS alebo rakovinou
|
| |
ferik
Od: ferik
|
Pridané:
12.4.2007 16:42
ja nie
|
| |
Rajciny a chilli
Od: Rajciny a chilli
|
Pridané:
12.4.2007 17:03
Takze oni su z vesmiru? Som nevedel ze tu mame votrelcou.
|
| |
antik22
Od: antik22
|
Pridané:
12.4.2007 17:34
na rakovinu a aids su davno lieky ale padol by najveci farmaceuticky biznis... totiz niektore choroby su na objednavku farmacetickeho priemyslu !!
|
| |
Majster
Od: Majster
|
Pridané:
12.4.2007 17:53
Zaujímavá myšlienka, ale dosť hlúpa. Keby je liek na rakovinu alebo AIDS, tak by na tom viac zarobili keď ho začnú predávať,ako keby by ho mali utajovať...
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
13.4.2007 9:16
Keby niekto pouzil liek na rakovinu, tak by ho pravdepodobne uz ziadne dalsie nepotreboval, ale ak cely zivot bude kupovat podporne lieky, tak na tom spolocnosti zarobia ovela viacej. Ziadna spolocnost na trhu nema zaujem vyrabat jednorazovy produkt, cielom je udrzat si klientelu, t.j. staly prijem. Preto cim kvalitnejsi vyrobok, tym drahsi, nielen kvoli nakladmo, ale aj aby spolocnost vyzila, kym si uzivatel kupi dalsi vyrobok, preto je aj Vista tak draha. :D
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
14.4.2007 3:48
to si co za kravinu povedal? ak to pretlmocim tak to mozeme chapat tak ze vista je podla teba kvalitna? :D
|
| |
lordiceman
Od: lordiceman
|
Pridané:
12.4.2007 17:58
no hej, netreba hned hladat konspiracne teorie... ale zato mimozemstanov si urcite utajuju :D
|
| |
tom
Od: tom
|
Pridané:
12.4.2007 18:17
Zdravotnictvo je naozaj najvacsi biznis na zemi a poloz si otazocku preco by ktokolvek v nom mal mat zaujem aby vsetci ludia boli zdravi ?
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
12.4.2007 19:22
preco by mal niekto NEPREDAVAT drahe lieky na raka ci AIDS? si myslis ze ked by ich zacali rpedavat tak by zmizla ozonova diera, zmyzli by chemikalie, ludia by prestali fajcit a sexovat bez gumy a uz by nikdy nikto nemal ani raka ani hiv?
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
13.4.2007 9:22
Keby si mal rakovinu, mal by si na to, aby si zaplatil napr. milion? Na druhu stranu, ked budes 10 rokov kupovat lieky a das za ne povedzme 5 tisic mesacne, k tomu pripocitas, co plati poistovna za liecbu v nemocnici, pricom cast z tych penazi ide hadaj komu, tak si to prepocitaj. Strucne co myslis, ze je lepsie z hladiska ekonomiky, ked milion ludi zaplati milion za liek alebo ked 100 milionv ludi plati pravidelne po 5 tisic mesacne? Treba mysliet aj na to, ze ten milion uz je platit nebude ale tych 100 milionvo bude platit do konca zivota.
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
13.4.2007 14:15
na to aby si mohol porovnavatyo co je lepsie, musel by si mat presnejsie cisla... skus pozriet nejake prieskumy, kolko ludi ma raka, kolko ludi si moze dovolit liecbu za 5 mesacne... potom porovnavaj...
ale ak vezmeme v uvahu tvoje cisla, 5.000 x 12 x 10 = 600000
za 10 rokov ak budes davat na liecbu 5 mesacne celkovo zacvakas 600 000, cenu jednorazoveho lieku sam odhadujes na milion... co je vyhodnejsie? 600 000 ktore sa delia medzi farmaceuticke spolocnosti, nemocnicu, na pristroje, alebo melka ktora ide cela jednej spolocnosti, pripadne sa max. pre 2 rozdeli ?
Ziadna spolocnost nema zaujem toho aby v pripade ze vynajde liek na raka si ho drzala v tajnosti... zacne totiz zarabat vo velkom na patent. pravach, zvysi sa jej prestiz, klientelu bude mat stale... a hlavne, zamedzi tomu aby niekto dalsi medzitym vynasiel liek na raka a patentoval si ho...
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.4.2007 20:07
Na AIDS este nieje, su lieky ktore potalcaju vyrus HIV, a to je kurva rozdiel... a o rakovine no to neviem ak sa najde nejaka rakovina v pokrocilom stadiu to uz vylieci len pan Smrť
|
| |
Bozz
Od: Bozz
|
Pridané:
12.4.2007 17:40
v Darfure skapinaju ludia a vedci hadaju farbu kvetiniek na inej planete .......spoiled world
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 17:42
to je blbost .. farmaceuticky priemysel je menej bohaty ako napr ine odvetvia ... mam taku zaujiivamu mysleineku ... asi sa nam nedari vymislet liek na rakovinu bo keby ano tak sa tu premnozime chorobu musia byt boli su aj budu ... si predstav ze sa budeme muset starat o kazdeho choreho a kazdy prezijhe ??? poprve sa premnozime a kazdy "degener" tu bude ostavat mine sa na to strasne vela penazi a ty ludia su menej pouzitelny .... silnejsi prezije , nehovorim ze ludia na chripku by mali umeriat ale beznadejne pripady co aj keby sa vyliecili su na nic netreba umelo udrziavat..
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 17:56
mozno to je akoze neludske nehumanne ... ale aj napr interupcie neznasam ludi az tak zaritich proti tomu ... predstav si vidis ze sa tam rodi nejaky postihnuty clovek co by s neho nic nikdy nebolo len by ho vsetci lutovali a naco ?? interupcie by som povolil dalej CIGANI neznasam VElmi humannych ludi co si ich zastavaju ... nemozes im nic spravit bo dojde SLOBODA CIGANOV A robia stoho pruser a co obia cigani KRADNU JEBU BORDEL ROBIA .. a najhorise na tom ze su strasne prefikany .. to nejsu len sprosty debili co chcu pracovat .. teras pred tyzdnom napr babku vykradli uplne vsetko jej ukradli . viem o com vypravam zijem s nimi v dedine a nejaky trapko VELKY ochranaca cigana nidky nevidel a vyprava o rasizme a vyprava debilni neznasam ludi moc extremistickych ani zasa uplne ludi co sa nesataraju do nicoho ... zlata stredna cesta... SOM ODVECI ale reagujem na to ze LIEKY SU UZ DAVNO VIMISLEDE NA RAKOVINU :D
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
12.4.2007 19:29
k nehumannosti... raz som niekde pozeral dokument a neviem kde v amerike v 19. storoci pri nejakej dedinke mali vlkov, a ti casto utocili na srny abo na co... a ludom sa to zdalo krute, ak videli ako vlk trha srnku na kusy a tak zacali zabijat vlky, komplet ich vycistili odtial, lebo sak take pekne srny a oni ich zabijaju... a vies co sa stalo? srny sa premnozili a zrali tolko travy ze bola cela zem v prdeli... dedinka mala polnohospodarske problemy potom...
k interupciam, ak uz je plod dostatocne velky na zistenie nejakej poruchy tak je vacsinou neskoro na interupciu
k ciganom, poznal som celkom v pohode ciganov, dokonca som kamosil s chalanom a teraz neuveris "madarsky cigan" to bol... ale vo vseobecnosti ich nemam rad, cest rozumnym vynimkam...
k lieku na rakovinu, aky je podla teba dovod ze ho nepredavaju ak ho maju?
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 21:19
toje problem stymi interupcimai zeked je prilis velky neda sa nic robit .... TAstory je dost presny obraz cosom chcel povedat_dalej aj ja poznam ciganov v pohodicke ale to co je teras v tej dedine nasej ... SME ja plus 4x 20 rocny chalni na tribune piejeme pivo kofolu dojde 7 rocna ciganka opluje nas a vyhodi nas s tribuny a ty nemozes nic urobit lebo otec tam stoji nabuchany a je ich tam pomaly viac ako normalnych ..problem je v tom ze cim ich je viac tym viac penazi ide z nasich penazi na nich ako socialne pridavky?sme humanny? sme tak budeme muset viac platit na\"spiny\"co absolutne nechcu robit /btw neznasam v teleke ked ukazuju ciganov ako chudakov ze chcu robit a ze nemaju pracu SHIT pracu by mali napr otec chcel bazen isiel za ciganmi a ze nEceme robit sme ospaly a nechceli robit_takze tak_/
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 21:19
ja som nepisal nic o likeu na rakovinu ale urcite ho nemaju este vimisleny a myslel som to tak ze ked vimislime na vsetk liek tiez sa premnozime a ty outsideri co budu vylieceny s takych chorobob ze potom budu uz len zijuce trosky ze taky ludia su neni prospesny a neni ich treba na silu drzat pri zivote
|
| |
matthew
Od: matthew
|
Pridané:
12.4.2007 23:44
noooo na gramatiku sa na tomto servri uz popisalo dost vela, ale ty chlapce ... no fakt neviem co by som ti poradil :) mozno akurat to ze ked ta napadne napisat i tak napis y, bude tam menej chyb ;)
|
| |
yo3hi
Od: yo3hi
|
Pridané:
13.4.2007 8:15
VSetkych ciganov. cest vynimkam by som nalozil na cokoladovu lod a poslal na sire more :)
|
| |
matt
Od: matt
|
Pridané:
13.4.2007 11:44
Tak toto uz zacina tahat na rasizmus ... este ze tam je ten smajl, skor si asi chcel pouzit tu cokoladovu lod v nejakom zmysle tak si to pouzil takto ...
Ale tak treba si uvedomit zopar veci, a sice ze to su LUDIA. Ja chapem vyroky niektorych ludi, ktori ich nemaju radi, sam mam s ciganmi skusenosti (som z Kosic ;)). Dalsia vec je ta, ze tak isto ako mas medzi ciganmi prave takych, ktori vadia kazdemu, tak aj medzi nami "normalnymi" sa najdu este horsie pripady. Problem je vsak akurat v tom, ze pocet takychto ludi je u nich omnoho vyssi. Co som tymto prispevkom chcel vyjadrit je asi to, ze nemozes hadzat vsetkych do jedneho vreca. Vies, ked niekto vyrasta v urcitom prostredi tak to na nom aj zanecha nejake nasledky ... Niekedy sa naozaj tak potesim, ked vidim slusnu romsku rodinku ako idu spolocne po chodniku a vidno na nich, ze su normalni. Kiezby takychto bolo viac ...
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
13.4.2007 20:16
akurat v diskusii na dsl.sk budem pisat spravner mekzcene a blbosti ... gramatiku viem dokonca aj anglicku a pisem velmi rychlo keby si mi dal diktat mam nula chyb ...
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
14.4.2007 3:50
to vam asi do diktatu nedavaju slova ako vYmysliet, ci S a Z "s niecim" "z niecoho"
|
| |
Mark
Od: Mark
|
Pridané:
14.4.2007 0:03
Heh, mas pravdu. Gramatiku ma slabu, ale tento fakt nepokladam za podstatny. Co pokladam za podstatne je to, ze nazory ma miestami celkom zdrave a hoci je vidiet, ze je este mlady, tak je nadej ze z neho bude nieco ovela lepsie ako priemerny rapersky hnoj (co sa v dnesnej dobe ceni).
|
| |
nada
Od: nada
|
Pridané:
19.4.2007 13:08
vspomen si na to ked tebe bude nieco co sa v tejto civilizacii neda riesit.....
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
13.4.2007 15:26
Cigani strajkuju pred parlamentom "My chceme pracu! My chceme pracu! My chceme pracu!!!!"
ide okolo chlapik, chvilku sa na nich diva a potom ukaze na jedneho cigana a vravy "Hej ty, pod za mnou, dam ti pracu"
A cigan na to "Dik, a preco prave ja? :("
|
| |
TheTOM.SK
Od: TheTOM.SK
|
Pridané:
13.4.2007 9:30
To apelix. mas pravdu, ja sa len divim ludom, ktory su zhrozeny, ked hovoria o tom ako v Sparte hadzali postihnute deti po narodeny do jamy, ale kludne idu na interupciu, ked zistia, ze plod je postihnuty. Robia predsa to iste, vtedy len na to nemali techniku a ten plod citi ako ho trhaju za ziva, staci si pozriet par videi ako sa uhyba ked ho doktor kuskuje. Ja uz len cakam, kedy "pokrokove" Holandsko po uznani svadieb homo-sapiens a pedofilii, uzakoni eutanaziu starych ludi, ktory ekonomiku pripravuju o peniaze. Inak by to bolo zaujimave, ludia by uz nemuseli platit dochodkove, proste po dovrseni urciteho veku, by sa humanne ukoncil ich zivot pre blaho ostatnych.
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 17:50
btw ceknite www.agem.sk a amd procesory :D zadara kua 6000+ stoji 7 litrov a 3600+ 2200sk :D omg to co su za ceny smesne
|
| |
cxz
Od: cxz
|
Pridané:
12.4.2007 18:39
sa neposer ty magor
|
| |
janko
Od: janko
|
Pridané:
12.4.2007 18:50
co urazas ty socka
|
| |
czx
Od: czx
|
Pridané:
12.4.2007 18:52
neurazam, konstatujem
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 18:55
czx si vadnytdegenrovany trapko ?
|
| |
K-NinetyNine
Od: K-NinetyNine
|
Pridané:
12.4.2007 19:30
sa nauc odpovedat na prispevok
|
| |
cxz
Od: cxz
|
Pridané:
12.4.2007 19:58
o tej "degenerovanosti" by bola dlha diskusia, skus si precitat clanok, zamysli sa, a ja pevne verim, ze na to prides aj sam.
|
| |
apelix
Od: apelix
|
Pridané:
12.4.2007 21:00
to je dost odveci co som pisal ... tak ale treba precitat a zamislet sa nad sebu
|
| |
cxz
Od: cxz
|
Pridané:
13.4.2007 0:43
na tvojom mieste by som pouvazoval na kupou 'Pravidla Slovenskeho Pravopisu' a az po nastudovani by som mal tu odvahu niekam prispievat.
|
| |
quix
Od: quix
|
Pridané:
13.4.2007 11:10
stale to tu je. v clanku je pouzite opat nespravne slovo "detekovat", spravne by tam malo byt deteGovat. ten clovek co to preklada/pise sa proste slovensky pisat nenauci.
|
| |
tyo
Od: tyo
|
Pridané:
13.4.2007 13:43
drz chrapu pripominas mi mojich ucitelov ktori su tak vymleti ze ked som povedal ze lava moze vyvierat aj na morskom dne tak len krutili hlavami a takyto obmedzenci nas maju poucovat chod najskor do skoly a neco sa nauc a potom tu pis ty 3,14cus.
|
| |
M3
Od: M3
|
Pridané:
13.4.2007 14:48
Aj quix je nesprávne. Správne sa píše Kuich.
Slovo detegovať nie je slovenské slovo, je to neologizmus prevzaný z latinčiny, ktorého prevzatie do slovenčiny schválili dvaja tupci, aj keď to 90 % jazykovedcov a 99 % Slovenska neprijalo.
A keď si už taký múdry zo Slovenčiny, vysvetli mi, aký je rozdiel medzi detektorom a detegtorom kovov?
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
13.4.2007 19:04
hahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahaha
hahahahahahahhaahah kokos niektore clanky by mali podla komentarov priradit do kategorie zabava
|
| |
wave
Od: wave
|
Pridané:
13.4.2007 21:31
dokazem vselico, ale precitat toto bez smiechu nie... pamatate ako isti vedci zistili ze moznu podobu faraonky podla jej xx storoci starej lebky? spravili 3Dhologram uplnej kakaovej krasky(samozrejme to bol velky uspech modernej doby a za nemalu sumu a to nehovorim o prestizi)... a ini vedci za par dni zistili podla DNA ze ta lebka patri muzovy :D
takze stoho vypliva ze ked pojdem na mars, kiticu natrham cerveno-zlto-modru...
|
| |
Mark
Od: Mark
|
Pridané:
13.4.2007 23:53
To co sa ti zda smiesne na tom clanku? Co si tvoj zdravy selsky rozum nedokaze predstavit planetu s inou alebo inym typom vegetacie ako na zemi? Alebo si nedokaze predstavit inu planetu s vegetaciou celkovo?
|
| |
lol
Od: lol
|
Pridané:
14.4.2007 10:32
k comu je dobre zistovat farbi vegetacie na inych planetach?to uz ozaj nemaju co robit?
|
| |
Mark
Od: Mark
|
Pridané:
14.4.2007 11:55
Nastastie sa nepozeraju vsetci ludia na veci jak ty. Ak by to tak bolo, tak pri mnohych vyskumoch by sa povedalo "Na co je to dobre?" a tak by ludstvo dopadlo.
|