V prípade, že máte problém sa zorientovať v novom užívateľskom rozhraní aplikácií Microsoft Office 2007, potom môže byť pre Vás zaujímavým softvér Classic Menu for Office 2007.
Tento doplnok pre novú verziu kancelárskeho balíka od Microsoftu pridá do nového Ribbon rozhrania položku "Menu", ktorá obsahuje klasické pôvodné menu z verzií po Office 2003 spolu s obvyklými lištami nástrojov.
Menu a lišta nástrojov zároveň umožňuje aktivovať aj nové pridané funkcie v Office 2007.
Staré rozhranie je možné používať zároveň s novým a využívať ho napríklad iba na funkcie, ktoré v novom rozhraní nevie užívateľ nájsť.
Doplnok je podľa autorov dostupný vo všetkých jazykových verziách, v ktorých je dostupný Office 2007.
Pridané klasické menu a panel nástrojov
Softvér je komerčný, stojí 30 dolárov, samostatné verzie pre Word, Excel a PowerPoint 2007 stoja 16 dolárov. Softvér si je možné odskúšať, sťahovať je ho možné z tejto stránky.
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
heh
Od: heh
|
Pridané:
12.4.2007 9:14
tak to idem vyskusat.. vypada to ako stara klasika to sa mi paci
|
| |
matto
Od: matto
|
Pridané:
12.4.2007 10:01
jediny dovod preco pouzivam office 2007 je ze uz nema to neprehladne menu ako starsie verzie...
|
| |
ggg
Od: ggg
|
Pridané:
12.4.2007 14:57
to skor praveze toto nove je neprehladne... cim novsi office, tym horsi..
|
| |
pipo
Od: pipo
|
Pridané:
12.4.2007 15:59
tupec,new best
|
| |
tomino
Od: tomino
|
Pridané:
13.4.2007 0:56
ten isty nazor ako ggg. Viac sa mi paci office XP - pri nom viem co kde mam, ale je to asi len o zvyku:)
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
12.4.2007 12:06
skusal som nainstalit 2007ku a asi po pol hodine sla prec. preco? lebo sa v tom neda orientovat a je to neprehladne a precackane. chcem nieco, co nebude mat plno list a kadejakych debilin. v 2007 to bolo fakt prepchate a prehladnost sla dolu a dalsia vec, ze samotny priestor pre pisanie bol potom maly. mam CRT a nevytiahne na 85Hz viac ako rozlisenie 1024*768, takze ten priestor tam fakt chyba. takze ostavam dalej pri 2000, kde je to aspon prehladne a ako tak to aj funguje...
|
| |
XcoRpi
Od: XcoRpi
|
Pridané:
12.4.2007 12:35
núdzovo pracujem na 15"CRT NEC s 1024x768 / 85 Hz. Office 2007 mi práveze pripadá rýchli, prehladný. Jednoducho v tom robím rýchlejsie, rýchlejsie sa orientujem a dokázem vyuzívat viac vlastností toho balíku, lebo tie funkcie sú na dosah ruky. Okrem GUI by som videl výhodu v možnosti ulození do .PDF alebo .XPS.
Live náhlay na dokument sú tiez parada :)
|
| |
rch
Od: rch
|
Pridané:
12.4.2007 13:48
Súhlasím. Lišta sa dá schovať, ale zato soft štartuje omnoho rýchlejšie, zaberá minimum system resources a je pohodlnejší.
Chvíľku mi trvalo si zvyknúť, ale teraz ho mám kúpený a frčí veľmi pekne.
|
| |
Snake
Od: Snake
|
Pridané:
12.4.2007 13:59
takisto musim Office 2K7 len pochvalit, toto nove GUI mi jednoducho padlo :) vsetko ma svoju zalozku :) co to robi prehladnejsim, pristup k pokrocilim funkciam je tiez rieseny pohldnejsie nez pri 2K3. A novy Outlook jednoducho parada :)
|
| |
aaggii
Od: aaggii
|
Pridané:
12.4.2007 15:13
t602 bol tiez vynikajuci a rychli editor textu, avšak niesom kunsthistorik a doba ide s časom, aj o xp sa tvrdilo ze je precackane a predsa sa uchitilo celkom alternativne.
|
| |
tomas
Od: tomas
|
Pridané:
12.4.2007 17:28
počet klikov sa na kazdu funkciu zvysil minimalne o jeden.. wo worde a v exceli potrebujem pisat a nie mat stale ruku na myske.. v 2003ke proste pridem mysou na ikonu a RAZ kliknem.. v 2007ke musim vyvolavat nejake menu.. no chodte mi s tym niekam..
|
| |
BaSkeR
Od: BaSkeR
|
Pridané:
12.4.2007 17:31
načo to robia ?...sak v tom starom sa nedalo nic najst
|
| |
xapoh
Od: xapoh
|
Pridané:
12.4.2007 20:34
:D 30 dolarov za nieco stare....to sa mi zda zvratene..:
|
| |
kexo
Od: kexo
|
Pridané:
12.4.2007 23:53
No podla mna ten UI je bohovy. Vsetka cest jednak za napad a jednak za odvahu toto pustit von! ja som uz zabudol na 2003ku. Outlook rulezzz.
|