
neprihlásený
|
Pondelok, 29. júna 2026, dnes má meniny Peter, Pavol, Petra |
|
|
ST nepreniesol čísla, hrozia mu sankcie
DSL.sk, 19.3.2007
|
|
Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) dnes informoval, že spoločnosti Slovak Telekom hrozia sankcie za neprenesenie telefónnych čísel.
TÚ SR vedie voči ST správne konanie z dôvodu neumožnenia ponechania si čísla pri zmene operátora.
Možnosť prenosu telefónnych čísel je dôležitým mechanizmom liberalizácie telekomunikačného trhu.
Ako informuje tlačová správa, s podnetom sa na TÚ SR obrátili traja žiadatelia, fyzické a právnická osoba, z Trenčianskeho, Nitrianskeho a Bratislavského kraja.
Všetci traja žiadatelia chceli zmeniť operátora a ponechať si svoje doterajšie čísla. Nový operátor urobil kroky potrebné k preneseniu čísla, ale napriek tomu ST neumožnil prenesenie čísla, informoval TÚ SR.
Vzhľadom na to, že konanie začalo 1. marca a stále prebieha, TÚ SR nespresnil serveru DSL.sk podrobnosti prípadov, napríklad počet telefónnych čísel, ktoré mali byť prenesené.
Spoločnosti Slovak Telekom hrozí podľa platnej legislatívy pokuta do výšky 3 milióny Sk.
Doplnené: Ako vo svojom stanovisku pre server DSL.sk uviedla spoločnosť Slovak Telekom, o začatí správneho konania bola zo strany Telekomunikačného úradu SR informovaná, avšak bez detailnejších informácií o prenos ktorých čísel sa jedná a preto sa v súčasnosti nemôže ku konkrétnym skutočnostiam vyjadriť.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
KUKO
Od: KUKO
|
Pridané:
19.3.2007 14:07
dúfam ze ST dostane aspon 10mil. pokutu...konecne by som mohol ist k UPC tam maju teraz neobmedzene hovory za 249,-Sk...
|
| |
PUKY
Od: PUKY
|
Pridané:
19.3.2007 14:10
No nech im daju aj 100mil. pokutu, aspon si to vynahradia na vyssich cenach. :)
|
| |
-0-
Od: -0-
|
Pridané:
19.3.2007 15:15
a nech im daju aj 1 miliardu... ja od nich nic nepouzivam tak si mozu vynahradzovat co chcu, kde chcu.
|
| |
PaloD
Od: PaloD
|
Pridané:
19.3.2007 21:38
Kua......ja by som dal tým, čo majú wifi, aby platili 100000 mesačne. Ja to nepoužívam, čo ma je po nich.
|
| |
:-D
Od: :-D
|
Pridané:
19.3.2007 15:40
monopolne postavenie sa tomu hovori??? to ST si dovoluje uz pomaly viac ako MS...
|
| |
ccc
Od: ccc
|
Pridané:
19.3.2007 16:16
urcite sa odvolaju ,ze oni idu podla "svojho vlastneho" zakona a maju "svoju" pravdu a vec bude vyriesena. Ved oni idu vo vsetkom podla svojich zakonov ,resp. si ich vzdy po svojom vykladaju ,aj ked inde v EU sa firmy dokazu (skor musia) podla nich riadit , ale na slovensku je to vzdy inak.
|
| |
Eric
Od: Eric
|
Pridané:
19.3.2007 19:21
No konečne
|
| |
czx
Od: czx
|
Pridané:
20.3.2007 14:07
radsej nex nie pretoze to aj tak zaplatime my ludia z dani
|
| |
qentin
Od: qentin
|
Pridané:
21.3.2007 17:56
Niekedy mam pocit, ze sem pisete len preto, aby ste mohli nadavat na ST. Ved vas nikto nenuti, zmente providera a je to. Pisat sem stale dokola, ze ST su hajzli a podobne aj tak nic nevyriesi. Naopak si myslim, ze jedine co viete je na nich nadavat. Ved zvihnite svoje zadky a zmente to....alebo to uz je nad vase sily?
|
Pridať komentár
|
|
|
|