neprihlásený Utorok, 9. júna 2026, dnes má meniny Stanislava
Predaje OLED monitorov výrazne narástli

Značky: monitoryOLEDPC

DSL.sk, 19.5.2026


V prvom štvrťroku tohto roka sa dodalo až o 78% počítačových monitorov technológie OLED viac ako v prvom štvrťroku minulého roka.

Avizuje to analytická spoločnosť TrendForce.

Predaje OLED monitorov výrazne rastú už dlhšie, za celý minulý rok sa ich oproti 2024 podľa skorších informácií TrendForce dodalo o 92% viac.

Hoci v prvom štvrťroku sa dodalo výrazne viac OLED monitorov ako v Q1 2025, oproti Q4 2025 bol počet dodaných kusov nižší o 11%. Absolútny počet dodaných kusov v prvom štvrťroku TrendForce neuvádza.

Z výrobcov v Q1 pomerne jasne viedol Asus s podielom 24% pred Samsungom so 16.4%.

MSI malo podiel 12.2%, značky AOC a Philips v prípade monitorov patriace pod spoločnú materskú spoločnosť spolu 12.1% a LGE 9.1%.



Najnovšie články:

Český astronaut by mal budúci rok letieť na ISS, má pilotovať SpaceX Dragon
MS vo futbale cez Internet budú na Slovensku prvýkrát spoplatnené - aktualizácia 1
Zlý signál vo vlakoch majú aj vo Veľkej Británii
Nové Intel CPU boli údajne posunuté a prídu v 2027
Na najväčších trhoch je najpredávanejší iPhone, výnimkou je Južná Kórea
Výrobcovia SSD radičov pre PC predstavili PCI Express 6.0 radiče, zatiaľ pre servery
Raspberry Pi zdražilo kvôli pamätiam, teraz avizuje vysoké zisky aj vďaka RAM zo skladu
Na Slovensku fotovoltaika vyrába 3% všetkej elektriny
V 2029 má byť viac ako tretina nových notebookov ARM
Let's Encrypt začne tento rok vydávať postkvantové certifikáty


Diskusia:
                               
 

vypalovanie pixelov uz poriesili?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ano, Apple ponuka specialnu handricku na vypalene pixely.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Iny nemenovany vyrobca pouziva tenku liehovu fixku, ktorou sa da vypaleny pixel zneviditelnit.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

volá sa to čierny zmizik exclusive
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na kancelarsku pracu nic moc ked mate listy a staticky obraz duho na obrazovker, mam OLED asi rok a pol a uz 3 pixle v prdeli
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Dobre by bolo aj, keby niekto v televizii popracoval na tom skurvenom statickom logu, je to prezitok. Bud nech ho kazdu hodinu presunu do ineho rohu, alebo nech postupne vybledne a zas sa zobrazi. Lebo mal som s tym problem aj na plazme, ze v rohu bolo vypalene rozmachlane logo a bude to aj na OLEDoch.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

predpokladá sa že občas aj prepneš a keď ideš do roboty tak na 8hodín vypneš.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Aha! To my nenapadlo, to bude ten problem!
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Je to spotrebný tovar, neber sa tak vážne.
Ale ak je to tvoj životný ciel tak ti neporadím.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Si kokot?
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Áno denne naživo.
Nikdy som si plazmu nekúpil,
nie som predsa zúfalec, používam hlavu na hornom konci.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Nepovedal by som. Skor ju mas len proti dazdu.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

Anoooooo
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár