neprihlásený Piatok, 6. júna 2025, dnes má meniny Norbert
Intel možno chystá ešte ďalšiu generáciu desktopových procesorov

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 4.6.2025


Hoci spoločnosť Intel tento a budúci rok uvedie dve nové generácie svojich procesorov pre PC, potenciálne pripravuje na uvedenie aktuálne ešte jednu ďalšiu novú generáciu desktopových procesorov, upgrade minuloročných procesorov Arrow Lake s označením Arrow Lake Refresh.

Na základe neoficiálnych informácií na to upozornil Tom’s Hardware, keď podpora Arrow Lake Refresh má byť uvedená v dokumente so špecifikáciou pripravovanej bližšie nešpecifikovanej základnej dosky postavenej na čipsete Intel W880.

Intel uviedol procesory Arrow Lake v októbri minulého roka. Čipy procesorov sú po preskočení výrobného procesu Intel 20A vyrábané spoločnosťou TSMC. Zásadnou novinkou je nepodporovanie Hyper-Threadingu ani výkonnými P-jadrami, aj tieto tak dokážu spúšťať iba jedno programové vlákno. Výrazným avizovaným vylepšením je výrazné zníženie spotreby pri niektorých typoch záťaže.

Podľa skorších neoficiálnych informácií by sa mal Intel v rámci uvedenia Arrow Lake Refresh sústrediť na výkonné desktopové K a KF modely.

Na tento a budúci rok doteraz Intel potvrdil dve nové generácie procesorov pre PC. Tento rok má byť spustená výroba novej generácie procesorov Panther Lake, ktorých čipy sa budú vyrábať už v Inteli procesom Intel 18A.

Budúci rok má prísť podľa informácií spoločnosti ďalšia generácia Nova Lake. U tej zrejme opäť príde k použitiu novej pätice LGA 1954, ako sme upozornili v tomto článku.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

iOS 18 je až na 82% kompatibilných iPhonov
Markíza dosiahla zákaz preskakovania reklám, Slovak Telekom musel úplne znemožniť pretáčanie dopredu
SpaceX plánuje tento rok uskutočniť 170 štartov
Seagate už dodala vzorky 40 TB disku, masová výroba má odštartovať v budúcom roku
O2 oznámilo mierne zlepšenie pokrytia 5G
V Telekome je najsilnejšie v smartfónoch Xiaomi
Nový formát umožní SSD s väčšou kapacitou
Rast podielu Windows 11 sa pred koncom podpory Windows 10 zastavil
SpaceX má uskutočniť siedmu súkromnú misiu do vesmíru o týždeň
Desať najpredávanejších smartfónov v Európe má iba dve značky


Diskusia:
                               
 

Nie :))))
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nice
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dúfam, že aj s novou päticou, lebo to by nebol Intel.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Na tuto generaciu bude treba v parne dni jednu paticu a v neparne dni sa pocet pinov dynamicky zmeni a bude potrebna ina patica. Neviem sa dockat, ze kazdy druhy den budem moct menit dosku!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ty zrejme nebudeš z tých, ktorým vyhovuje 10 rokov pôvodná základovka s CPU. Disky si povedzme povýš, pridaj RAM a hotovo.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Alebo uvedú na trh 5 nových pätíc a tieto procesory budú mať jeden z nich - náhodne, ktorýkoľvek z tých piatich. Samozrejme len kvôli bezpečnosti a kvôli tomu aby konkurencia mala ťažšie kopírovanie dizajnu. Pin layout na procesore samozrejme zistíš až po rozbalení. Intel inside :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Konecne inteligetny vtip :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

este by som navrhoval to iste aj s doskami... piny layout zistis az po rozbaleni :) Nech je to vacsi adrenalin...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale figu. Mali by vyhotoviť napr. nastrkovateľné piny a nastrkáš si ich do CPU koľko potrebuješ podľa socketu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

HAHAHHAHAHA
HAHAHHAHAHA
HAHAHAHHAHA
HAHHAHAHAHA
HAHAHAHAHHa
HAHAHHAHAHA
HAHAHAHAHAHA

Odpovedať Hodnotiť:
 

Trtko čomu sa smeješ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

hoci ... potencialne ... este jednu ... a potom uz konec sveta pride ci jako to bude?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie ten sa zrusi a pride refresh konca sveta
Odpovedať Hodnotiť:
 

Počkám si na päticu 1968.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár