neprihlásený Utorok, 8. apríla 2025, dnes má meniny Albert
Slúchadlá Apple AirPods Max získali podporu audia cez kábel a bezstratového audia

Značky: Apple

DSL.sk, 7.4.2025


Spoločnosť Apple v súlade so skorším avízom minulý týždeň sprístupnila aktualizáciu firmvéru pre USB-C verziu jej slúchadiel AirPods Max, ktorá pridáva podporu pre bezstratové audio a audio s nízkou latenciou a slúchadlá zároveň celkovo získali podporu prehrávania audia cez kábel.

Slúchadlá AirPods Max sú najvyšším modelom slúchadiel od Apple, na rozdiel od nižších modelov sú dizajnu cez hlavu. Apple do jesene minulého roka ponúkala verziu s Lightning konektorom, od septembra ponúka novú verziu s USB Type-C portom.

Nová verzia doteraz podľa špecifikácie podporovala iba bezdrôtové prehrávanie audia cez Bluetooth 5.0, USB Type-C port slúžil na nabíjanie.

Teraz slúchadlá umožňujú prehrávať zvuk aj cez kábel, cez zároveň uvedený nový kábel s druhou koncovkou v podobe štandardného 3.5-mm audio jacku alebo na zariadeniach s iOS 18.4, iPadOS 18.4 a macOS Sequoia 15.4 a s novým firmvérom verzie 7E101 cez USB Type-C kábel s oboma koncovkami USB Type-C. Vtedy je k dispozícii tiež podpora bezstratového 24-bitového 48 kHz audia a audia s nízkou latenciou.

Firmvér slúchadiel AirPods Max sa aktualizuje cez Bluetooth pri ich pripojení k iPhonu, iPadu alebo Macu, podľa inštrukcií Apple je potrebné mať zároveň slúchadlá napájané cez USB Type-C kábel.

Apple pôvodne s novou funkčnosťou vydala firmvér verzie 7E99, kvôli bližšie nešpecifikovanej chybe ale aktualizácia z iOS 18.4 nefungovala a Apple následne vydala ďalšiu verziu 7E101.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Film Minecraft zarobil za prvý víkend viac ako 300 miliónov
Údajne polovica Slovákov už platila mobilom, pätina hodinkami a desatina prsteňom, tvrdí prieskum
Čínania vytvorili nový rýchlejší štandard konkurujúci DisplayPort a HDMI
České železnice idú laserom upraviť okná vozňov, aby lepšie prepúšťali mobilný signál
SpaceX úspešne uskutočnila šiestu súkromnú misiu do vesmíru
Zákaz TikToku v USA odložený o ďalších 75 dní
Česi odštartovali prepravu autonómnym vlakom
Microsoft má dnes 50 rokov
Ďalší let Starship bude s už použitým prvým stupňom
Windows 11 začal podporovať aktualizovanie bez reštartu


Diskusia:

Pridať komentár