neprihlásený Streda, 10. júna 2026, dnes má meniny Margaréta
V dvoch najväčších európskych krajinách bol v 2024 najpredávanejší iPhone

Značky: smartfónypredaj

DSL.sk, 24.2.2025


V dvoch najväčších čisto európskych krajinách podľa počtu obyvateľov bola v roku 2024 najväčším výrobcom smartfónov spoločnosť Apple s jej smartfónmi iPhone, v celej Európe bol jasne najväčším výrobcom ale Samsung.

Avizuje to analytická spoločnosť Canalys.

Podľa skorších informácií IDC bola za minulý rok globálne najväčším výrobcom spoločnosť Apple, keď mala podiel 18.7% a Samsung podiel 18%.

V Európe mal Samsung v minulom roku na trhu smartfónov podľa Canalys podiel 34% a Apple podiel 26%. Tretie Xiaomi malo 16%, Motorola 6% a Oppo podiel 3%. Dáta nezahŕňajú Rusko.

Celkovo trh v Európe medziročne narástol o 5% na 136.1 milióna kusov.

Kým celkovo bol najpredávanejším Samsung, v dvoch najväčších čisto európskych krajinách Nemecku a Veľkej Británii to boli smartfóny od Apple. V Nemecku mala Apple 36%, Samsung 34%, Xiaomi 18%, Google 4% a Motorola 2%. Vo Veľkej Británii je pozícia Apple oveľa silnejšia, v minulom roku mala 52%, Samsung 28%, Google 5%, Motorola 5% a HMD Global stojaca aj za smartfónmi Nokia 2%.



Najnovšie články:

Slovensko.sk bude mať odstávku
Aj Asus predstavil WiFi 8 router
Starlink na Slovensku v krátkom čase druhýkrát výrazne zvýšil ceny
Firefox na leto výrazne zlepšuje zabudovanú VPN
SpaceX použila prvý stupeň Falcon 9 už 35-krát
Odstúpenie od nákupu do 14 dní bude od budúceho týždňa jednoduchšie
Amazon nestíhal vyniesť satelity pre internetové pripojenie Leo, úrad mu zrušil termín
Český astronaut by mal budúci rok letieť na ISS, má pilotovať SpaceX Dragon
MS vo futbale cez Internet budú na Slovensku prvýkrát spoplatnené - aktualizácia 1
Zlý signál vo vlakoch majú aj vo Veľkej Británii


Diskusia:
                               
 

briti si mozu dat iphone do riti
odkedy im apple zrusil sifrovanie
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale to sa napravi ak bude prime minister Andrew Tate
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

kupia si ajifon z irska alebo skotska. zbytku monkey's jedno
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Je to smutne ale uz dlho sa vie, ze nebude ziadna dalsia slovenska plachetnica co preplava ocean a DSL o tom vobec neinformuje. Je to hanba!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Hanba podpore inklúzie a priekaznej diverzity v dvoch najväčších európskych krajinách!
Odpovedať Hodnotiť:
 

hanba aj podstatne viacerým :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

xiaomi a oppo, taky telefon vlastnit chodim po kanaloch ako fico by mal...komunisticke smejdoviny, wait...ako vlastne rusko..tak ten fico aj sedi
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

nove zistenie: iOS aj iPady su prespikovane internym sledovacim softverom.
podarilo sa to zistit pri nahodnom spadnuti javascriptu po dvojkombinacii klavesy.
zatial neviem ako to spehuju, ale bezny izraelsky spyware to asi nebude.
no skoda.... apple , teraz ked idu 500 miliard preinvestovat
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

zatial hadzeme podozrenie, ze na spehovanie apple zneuzivaju aj google skripty ktore su v kazdej aplikacii od bankovej az po apple fotky (kvoli statistikam)
Odpovedať Hodnotiť:
 

brekeke !
.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár