neprihlásený Sobota, 25. júla 2026, dnes má meniny Jakub
Western Digital zvýšil počet platní HDD na 11, uviedol 26 TB a 32 TB modely

Značky: HDDWestern Digital

DSL.sk, 16.10.2024


Spoločnosť Western Digital ako prvý výrobca HDD zvýšil počet platní v diskoch štandardného 3.5" rozmeru z doterajšieho maxima desať platní na jedenásť a vďaka tomu uviedol viaceré disky s väčšími kapacitami.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Zvýšenie počtu platní umožnilo spoločnosti zvýšiť kapacitu HDD s klasickým záznamom CMR s neprekrývajúcimi sa stopami z 24 TB na 26 TB. Spoločnosť uviedla s takouto kapacitou model Ultrastar DC HC590 pre dátové centrá a tiež model WD Gold určený pre retail predaj.

Disky využívajú aj ďalšie technológie ako posledné vysokokapacitné disky od Western Digital, ePMR, OptiNAND, ArmorCache, TSA, Triple-Stage Actuator, a plnené sú samozrejme héliom.

Spoločnosť tiež uviedla na trh model Ultrastar DC HC690, ktorý je postavený na rovnakej technológii ale navyše využíva technológiu prekrývajúcich sa stôp SMR a má kapacitu 32 TB. Spoločnosť dodávku vzoriek tohto modelu ohlásila už v júni.

S väčšou inováciou v oblasti kapacity HDD prišla tento rok spoločnosť Seagate v podobe uvedenia novej generácie diskov používajúcich technológiu HAMR. Technológia záznamu HAMR, Heat-Assisted Magnetic Recording, umožňuje využiť magneticky stabilnejší materiál, v ktorom je možné uložiť jeden bit informácie na menšiu plochu ako u doterajších materiálov a dosiahnuť teda väčšiu hustotu a vyššiu kapacitu. Aby sa dali dáta do tohto stabilnejšieho materiálu uložiť, technológia HAMR zahrieva aktuálne miesto ukladania dočasne laserom.

Seagate zvýšila maximálnu kapacitu HDD bez prekrývajúcich stôp vďaka novej generácii HAMR výrazne na 30 TB. SMR verzia aspoň zatiaľ v prípade týchto diskov ale ďalej nezvyšuje kapacitu HDD tak výrazne ako pri doterajších diskoch a SMR verzia tohto HAMR disku má len o 2 TB väčšiu kapacitu, 32 TB.



Najnovšie články:

NASA má odstavenú druhú z troch 70-metrových antén, ohrozujú ju požiare v Španielsku
Weby ministerstva vnútra majú nasadený predčasne zneplatnený certifikát - aktualizácia 1
Počet elektromobilov na Slovensku prekročil 30-tisíc
Apple pripravuje novú výkonnejšiu generáciu najlacnejšieho MacBooku Neo
Google pridal prihlasovanie pomocou selfie videa
Slovensko dosiahlo na matematickej olympiáde najlepší výsledok v histórii
Začína nová séria Star Trek seriálu a nový sci-fi spin-off The Big Bang Theory
Na Slovensku sa výrazne zvýšil počet verejných nabíjačiek elektromobilov
Samsung uviedol skladateľný smartfón nového formátu
Slovensko má nové výrazne najväčšie batériové úložisko, s kapacitou 72 MWh


Diskusia:
                               
 

Up to eleven! One more than maximum. One of extra punch!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Škoda, že to tak rýchlo vzdali. Keď už tam vošla naviac jedna, vošli by určite priekazne i dve.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Boze tie prenosove rychlosti, su uz tak 15 rokov cista tragedia a jednoznacne najzastaralejsia vec co brzdi cely system. Taka tragedia nieje ani 20 rocna 1Gbit sietovka. Ale ked sa chce tak aj tam sa da. 10Gbit existuje 15 rokov a ekonomicke 2,5Gbitove 5 rokov. Ssdcka za posledne roky urobili brutalne skoky v rychlosti, ako ziadna ina komponenta v pc. Len ta zivotnost dat by sa mohla zlepsit...
Odpovedať Hodnotiť:
 

vyskočila mi z toho platnička
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dúfam, že máš zálohu
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár