neprihlásený Pondelok, 17. augusta 2026, dnes má meniny Milica
Nastavte si ideálnu veľkosť myšky

DSL.sk, 14.11.2006


So zaujímavým nápadom prišla japonská spoločnosť Kokuyo Co., ktorá dnes predstavila počítačovú myš s prestaviteľnou veľkosťou.

Nová myš tak umožní používať viacerým užívateľom, napríklad v rodine, jednu myš, každý užívateľ si ale môže vybrať pre neho ideálnu veľkosť.

Veľkosť myšky je možné prestaviť výberom zadnej časti myši z jednej z troch veľkostí.

Násadky majú veľkosť 59 mm x 48 mm x 35 mm, 59 mm x 54 mm x 35 mm respektíve 59 mm x 63 mm x 35 mm.

Celá myš tak dosahuje veľkosť 59 mm x 121 mm x 36 mm, 59 mm x 127 mm x 36 mm alebo 59 mm x 136 mm x 36 mm.


Nová myš od Kokuyo



Myš je štandardnou dvojtlačítkovou USB myšou s optickým senzorom s 800 DPI a 1.2 m USB káblom, oficiálne podporovanými operačnými systémami sú všetky verzie Windows od 98 a Mac OS od verzie 8.6.

Dodávaná bude od 17. novembra okrem modrej v ďalších štyroch farebných prevedeniach, šedej, čiernej, zelenej a červenej.

Výrobca nestanovil odporúčanú predajnú cenu, ktorá sa tak bude môcť meniť v závislosti na konkrétnom predajcovi.



Najnovšie články:

Francúzsky zákaz sociálnych sietí pre mladých je protiústavný, súd ho zrušil
Predaje OLED monitorov opäť veľmi výrazne narástli
Maďarsko núdzovo potápa nákladné člny, aby udržalo jadrovú elektráreň v chode
Slovenská F-16 sa dotankovala za letu, pilot druhej to fotil smartfónom
Štát má problém s obchodným registrom, pred upgradom a zmenou pravidiel je nedostupný - aktualizácia 1
Nový ARM CPU pre veľmi lacné notebooky je výrazne výkonnejší a efektívnejší ako Intel N250
Slovensko na olympiáde v informatike získalo tri medaily
Microsoft údajne výrazne zdražil licencie Windows 11 pre výrobcov PC
Rumunsko definitívne začalo kompletne odstavovať svoju jadrovú elektráreň
Loď na záchranu teleskopu Swift bola aktualizovaná, misia pokračuje


Diskusia:
                               
 

parada. Velmi zaujimavy napad ako mat tri mysky v jednom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vidim ze autor objavil engadget.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale je spatna ako noc...

Odpovedať Hodnotiť:
 

co sa ti nepaci na noci?
Odpovedať Hodnotiť:
 

totalna kravina
Odpovedať Hodnotiť:
 

suhlasim, kto to kedy napr. v rodine bude vymienat, ak uz niekto potrebuje iny typ mysi, potom nech si pripne cez usb svoju mys!
ti japoncici su mentalne postihnuty - zasa kopa plastu do odpadu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zenu, fajku a mysku nepoziciavam a bodka!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

:D jaka komunisticka myska, jak te stare co boli
Odpovedať Hodnotiť:
 

mi to uz pripomina teleshoping
Odpovedať Hodnotiť:
 

kam tu mizne diskusia ??? som pisal pod ten gmail a antivirus a M$ a nejak to cele uslo???
Odpovedať Hodnotiť:
 

aky clanok bude na buduce? o usb splachovacom zachode...?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja tu hlavne vidim ako tie plastove casti vydrzia. Pri beznych uzivateloch sa to bude lamat ako zapalky. O ludoch co si to kupia k notebooku nehovoriac. Sakra, ved ked kupujem mys, tak si ju raz osaham a bud sadne, alebo nie a podla toho kupim. Ved ruka je furt rovnaka a nemeni velkost ci je spln, jar, alebo statny sviatok. Toto rychlo zakape.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ved japonci su taky citlivi ze sa im to stava :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

totalna zbytocnost, aj tak sme vsetci lenivy na to aby sme vymienali furt nastavce ked sa chceme hodinku dve pobavit s kompom... to by ta mys musela mat automatiku na zvacsovanie a zmensovanie... vsak nech daju na tlacitko senzor na otlacok prstu a mys nech sa nafukuje no a clovek si len v software nastavi ze aku velku ju chce mat, software zaregistruje otlacok a vzdy ked prilozi ruku tak upravi mys na taku velkost ako chcel... to by len bol produkt
Odpovedať Hodnotiť:
 

PC s vykonom PS3 momentalne nezozenies a ak hej tak ta vinde viac ako 100 000...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekne k veci...
Odpovedať Hodnotiť:
 

lolo, lol :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je fakt dobry napad....lebo ked pridem do kamosa tak on ma dlhsie prsty a aj väcsiu mys...a takto by som si to mohol nastivit pekne podla seba...:)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár