neprihlásený Sobota, 19. júla 2025, dnes má meniny Dušana
Posledný Android mal ešte pred niekoľkými mesiacmi iba 13% podiel

Značky: Android

DSL.sk, 5.8.2024


Problém mobilného operačného systému Android s prílišnou fragmentáciou verzií a pomerne nízkym podielom najnovšej verzie podľa dát o podieloch jednotlivých verzií od Google pokračuje, keď podľa posledných dát mal zatiaľ posledný Android 14 k 1. máju podiel iba 13%.

Na základe dát sprístupnených spoločnosťou Google pre vývojárov vo vývojovom prostredí Android Studio na to s očakávaným skorým vydaním ďalšej verzie Android 15 aktuálne upozornil 9to5Google.

Google v minulosti pravidelne zverejňoval aktuálne podiely jednotlivých verzií Androidu na základe štatistík zariadení pristupujúcich do Play Store. Už dlhšie ich ale pravidelne nezverejňuje a iba občasne aktualizuje tieto podiely v Android Studio, pričom aktuálne sú k dispozícii práve dáta k 1. máju.

Android 14 bol vydaný na začiatku októbra minulého roka, približne po siedmich mesiacoch od vydania mal teda podiel 13%.

Android 13 mal k 1. máju podiel 20.9%, Android 12 podiel 14.7%, Android 11 podiel 19%, Android 10 podiel 13.6%, Android 9 podiel 8.4%, Android 8.x podiel 5.8% a Android 7.x podiel 2%.

Prvé vývojárske verzie ďalšej novej verzie Android 15 začal Google sprístupňovať už od februára, v polovici júla sprístupnil poslednú plánovanú štvrtú beta verziu a najbližšie má nasledovať už finálna verzia.

Termín jej vydania oficiálne neoznámil, očakáva sa ale spolu s predstavením novej generácie smartfónu Pixel 9. Predstavenie tohto nového modelu Google už skoršie ohlásil na budúci utorok 13. augusta.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Huawei sa v Číne vrátil na prvé miesto medzi výrobcami smartfónov
Ceny flashových produktov sa v treťom štvrťroku majú zvýšiť
Slovenské elektrárne idú stavať veľké batériové úložisko, v Jaslovských Bohuniciach
Automobilka Stellantis ukončila projekt pohonu vodíkovými článkami, je neperspektívny
Linux má v USA podľa vládnych štatistík prekvapivo vysoký podiel
O2 opäť oznámilo malé zlepšenie pokrytia 5G
Odštartovala tretia séria populárneho Star Trek seriálu
Telekom vymieňa napájací adaptér k routerom, hrozia problémy
V nomináciách na TV ceny Emmy televízia HBO predbehla Netflix
Protimonolný úrad vyšetruje možný kartel dodávateľov klimatizácií a tepelných čerpadiel


Diskusia:
                               
 

Ak mal ešte pred niekoľkými mesiacmi iba 13% podiel, ide priekazne o Android s príbehom.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A pred niekolkymi rokmi na tom bol ako A14?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár