
neprihlásený
|
Piatok, 3. júla 2026, dnes má meniny Miloslav |
|
|
CD sú mŕtve, myslí si šéf EMI
DSL.sk, 30.10.2006
|
|
"CD v súčasnej podobe sú mŕtve.", povedal v piatok na konferencii London Media Summit Alain Levy, prezident a CEO jedného zo štyroch najväčších hudobných vydavateľstiev EMI Music.
Hudba predávaná na fyzických médiách má podľa Levyho budúcnosť len vtedy, ak bude oveľa atraktívnejšia pre užívateľa a bude prichádzať s rozličným bonusovým materiálom.
Podľa Levyho až 60% užívateľov, ktorí sú kúpia CD, si ho nakoniec aj tak zdigitalizujú a počúvajú v prenosných digitálnych prehrávačoch.
"Sila sa presúva všade z výrobcov, poskytovateľov obsahu a predajcov k spotrebiteľom. V týchto časoch je spotrebiteľ kráľom.", cituje Levyho CBC News.
Názor Levyho zatiaľ nezodpovedá štatistickým údajom predávanej hudby, podľa ktorých v prvom polroku 2006 CD zatiaľ stále tvorili až 70% všetkých príjmov z predaja hudby, predaj digitálnej hudby na Internete 11%.
EMI ako jediná zo silnej štvorky vydavateľstiev neuzatvorila dohodu s YouTube pred odpredajom služby Google, keď navrhované podmienky neboli podľa Levyho prijateľné.
Podľa informácií pôvodne zverejnených New York Times hudobné vydavateľstvá získali v YouTube vlastnícky podiel výmenou za to, že užívatelia budú môcť vo svojich videách používať ich materiál, rozsah dohôd sa líšil podľa vydavateľstva.
Najnovšie články:
Diskusia:
| |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |
lule
Od: lule
|
Pridané:
30.10.2006 10:32
CD zacali byt mrtve, ked sa tam objavovali vseljake tie trapne ochrany, ktore zabezpecili to, ze cd sa mi standartne nepodarilo skopirovat digitalne na MD, takze odvtedy som nekupil ani jedno cd s ochranou. Nenecham sa predsa obmedzovat, ja viem ze to je ich hudba, tak si ju chrania, ale nech sa mi ju potom nesnazia predat.
|
| |
juha
Od: juha
|
Pridané:
30.10.2006 10:53
juha som druhy komentator. CD su fajn a nie su mrtve. Mrtvy je Alain Levy :) ked povie, ze CD su dead. A v aute co pocuva? Stavim sa ze to nie su kazety, ale CD !
|
| |
einstein
Od: einstein
|
Pridané:
30.10.2006 11:04
hudobne cd budu urcite coskoro mrtve uz len kvoli ich cene,ale rozhodne nie cd-r/rw.ja pocuvam v aute cd-rw ktorych mam par kusov a ked sa opocuvaju tak si tam napalim daco ine z archivu kde mam niekolko tisic albumov :-)
|
| |
Krayzie
Od: Krayzie
|
Pridané:
30.10.2006 11:47
Pre ludi s kvalitnejsou aparaturov CD mrtve nebudu, lebo rozdiel v kvalite je dost velky. Podla mna tomu ale bonusy moc nepomozu, skor by mohli k CD pribalovat aj DVD alebo SACD s tym istym materialom ale v priestorovom zvuku. Vyrobne naklady su totiz minimalne a za obsah som si zaplatil.
Osobne mi bonusy a menu brutalne vadia na originalnych DVD a preto si ich nekupujem. Radsej si ho poziciam, prepalim na RW bez menu a bonusov, potom pozriem (novinky su skoro stale pozicane a nie vzdy ked su k dispozicii mam cas si to aj pozriet) a potom vymazem.
|
| |
Yxus
Od: Yxus
|
Pridané:
30.10.2006 13:07
cd su mrtve... ale aj 99% dnesnej hudby je mrvych... teda pre mna.
|
| |
peet
Od: peet
|
Pridané:
30.10.2006 14:15
mas recht ... jojo
|
| |
sss
Od: sss
|
Pridané:
30.10.2006 14:48
a ktore je to 1 percento?
|
| |
y0g
Od: y0g
|
Pridané:
30.10.2006 14:56
to jedno moje originalne CD :)
|
| |
ericco
Od: ericco
|
Pridané:
30.10.2006 22:10
je to smutne, ale na slovensku je slaba zanrova diverzita, inymi slovami vo vecsine pripadoch slovenski interpreti hravaju len niekolko hudobnych stylov (pop, rock, sem tam nejaky punk...), co je skoda...
inac nemam nic proti tymto zanrom, ale mohla by sa aj tu robit hudba napr. v style dj tiesto...
inet radio rulez!!!
|
| |
aladar5920
Od: aladar5920
|
Pridané:
31.10.2006 6:44
Suhlasim - a je to velka skoda (alebo zamer?) - slovenska hudobna scena aspon podla toho co prevazne ide v radiach je najbiednejsia vo svojej hjistorii...
Este raz - skoda
|
| |
real name
Od: real name
|
Pridané:
31.10.2006 8:38
zdigitalizuje si CD?
|
| |
ericco
Od: ericco
|
Pridané:
1.11.2006 2:21
v clanku by bolo lepsie napisat "predigitalizuju"... :)
|
| |
bytes
Od: bytes
|
Pridané:
31.10.2006 9:20
niektori ludia este stale pouzivaju diskety, takze CD este myslim nevymreli :D
|
| |
tono
Od: tono
|
Pridané:
1.11.2006 6:27
nie len diskety su krajiny kde su super bomba LP platne a CD bude u nich o takych 10 rokov a DVD o 13 takze ten sef nech si otvorene povie ze zjedol mudrost sveta CD is not dead
|
| |
jojo
Od: jojo
|
Pridané:
2.11.2006 22:29
mozno z jeho pohladu su mrtve,ked ma doma super digitalnu domacnost,na dlazke drobne lasery co zabijaju drobny hmyz, a setko prenasa bezdrotovo alebo na externych hdd,.
|
Pridať komentár
|
|
|
|