neprihlásený Utorok, 21. mája 2024, dnes má meniny Zina
Orange dokončil vypnutie 3G siete

Značky: Orange3G

DSL.sk, 22.2.2024


Telekomunikačný operátor Orange podľa harmonogramu dnes dokončil vypínanie jeho mobilnej 3G siete, keď sieť k dnešnému dňu vypol v poslednej pätnástej oblasti.

Poslednými lokalitami, kde sieť fungovala a bola dnes vypnutá, boli Bardejov, Čierna nad Tisou, Humenné, Medzilaborce, Michalovce, Snina, Sobrance, Trebišov a Vranov nad Topľou.

Operátor s vypínaním odštartoval 18. januára v bratislavskej časti Petržalka.

Vypnutie 3G siete Orangu sa výrazne dotýka aj zákazníkov operátora 4ka doteraz využívajúcich 3G sieť Orangu v rámci národného roamingu, ktorí môžu po vypnutí siete využívať 4G sieť Orangu. Nový roaming v 4G sieti funguje čiastočne odlišne ako doteraz, informovali sme o tom v tomto článku.

Operátori svoje 3G siete vypínajú okrem iného preto, aby frekvencie používané doteraz pre tieto siete mohli využiť pre efektívnejšie a používanejšie 4G a 5G siete.

Slovak Telekom svoju 3G sieť vypol v minulom roku, po vypnutí v prvých lokalitách na začiatku októbra dokončil vypnutie v druhej polovici novembra.

3G sieť začal vypínať už aj operátor O2, ktorý ju v januári vypol v prvých lokalitách. Kým Slovak Telekom a Orange vypli celú 3G sieť za pomerne krátke obdobie, O2 ju plánuje vypínať postupne a veľmi pomaly. Vypínanie po jednotlivých lokalitách má totiž podľa operátora trvať až dva roky.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia


inzerciaDiskusia:
                               
 

no a už len aby sme videli účinky toho, že vypli 3G sieť a snáď už 4G a 5G bude mať lepšie kapacity a stabilnejšie hodnoty pri sťahovaní a nahrávaní
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Nemenime kapacitu, menime cenu ;)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Najskôr musíme pretransponovať do nových súvzťažností všetko, na čo sme museli nahliadať v kontexte širších kauzálnych súvislostí, obsahujúcich 3G, do toho priekazne bez neho.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

No neviem. Lebo slovenskí magori nie sú schopní ísť do 3600 MHz pásma, ale na 5G využívajú zasa len tie najnižšie frekvencie. Pri 6G budú čo vypínať?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pokiaľ viem, tak v 36OO MHz pásme minimálne v BA bežne idú viacerí operátori i keď určite nie všetci.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Veľká nostalgoa ma chytá. Ešte teraz mam v čerstvej pamäti, ako som si domov roku 2006 priniesol 3g modem a mal internet hocikde🙂. A tato krásna éra je preč 😭
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Dokončil? Keď mi stále zobrazuje v niektorých okresoch 3G?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár