neprihlásený Utorok, 21. mája 2024, dnes má meniny Zina
Pri vypínaní 3G siete Orangu môžu mať výpadok aj ostatné siete

Značky: Orange3G

DSL.sk, 23.1.2024


Pri vypínaní 3G siete operátorom Orange v ďalších lokalitách môžu počas tohto vypínania dočasne na krátky čas prestať fungovať aj ostatné jeho siete iných technológií.

Orange ako sme skôr informovali začal s vypínaním minulý týždeň, 3G sieť 18. a 23. januára zatiaľ vypol vo viacerých častiach Bratislavy. Podľa informácií na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky počas vypínania v týchto termínoch mali byť ostatné siete dostupné.

Pri vypínaní 3G siete v ďalších oblastiach počnúc viacerými lokalitami na strednom Slovensku 25. januára už podľa informácií na tejto stránke môžu byť dočasne nedostupné aj všetky jeho ostatné siete v daných lokalitách.

Operátor pre DSL.sk potvrdil, že informácia je správna. "V súvislosti s prácami na vypínaní 3G siete a prechodom na modernejšiu technológiu môže v daných lokalitách vzniknúť krátka, max. 20 min. dočasná nedostupnosť iných sietí, a to medzi polnocou a 6:00. Zákazníkov, ktorých sa táto nedostupnosť môže dotknúť, budeme vopred informovať cez SMS," avizuje operátor.

"Ak by zákazník zaznamenával problémy so sieťou dlhšie ako 30 minút, odporúčame mu vypnúť a zapnúť zariadenie. Ak to nepomôže, odporúčame kontaktovať našu bezplatnú technickú podporu dostupnú každý deň v týždni od 7:00 do 22:00 na čísle 0800 500 555," doplnil Orange.

Operátor rozdelil Slovensko na pätnásť oblastí, v ktorých bude 3G sieť vypínať v rozličných dňoch. S vypínaním začal 18. januára a skončí s ním 22. februára. Až na niekoľko výnimiek bude vypínanie prebiehať smerom od západu územia na východ, vypínanie začalo v Bratislave a skončí vypnutím siete v najvýchodnejšej časti krajiny.

Na stránke orange.sk/pomoc/poruchy-vypadky je mapa s vyznačenými oblasťami a termínmi vypnutia 3G siete v týchto oblastiach, zároveň operátor na stránku pridal aj textový zoznam lokalít v jednotlivých oblastiach.

Operátori svoje 3G siete vypínajú okrem iného preto, aby frekvencie používané doteraz pre tieto siete mohli využiť pre efektívnejšie a používanejšie 4G a 5G siete.

Vypínanie 3G siete Orangu sa dotýka aj zákazníkov operátora 4ka využívajúcich 3G sieť Orangu v rámci národného roamingu, ktorí budú môcť po vypnutí začať využívať 4G sieť Orangu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD


Diskusia:
                               
 

Ak Vám nefunguje sieť, zavolajte nám od 7:00 do 22:00 na čísle 0800 500 555.
Ako zavolám keď mi nefunguje sieť? :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Z Messengeru alebo Viberu cez freewifi na McDonalde !
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Prosím???
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Hej
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Hlava XXII ;-)

Šak od 7 do 22 funguje, volať netreba, sa tan na podpore keby dačo. Nefunguje od 0 do 6 a to sa zase nemáš cez čo volať, sa tan nie :-) .
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Máme kvalitné služby, na podporu nám nikto nevolá !!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To akože zákazník, platiaci za sledovanie svojej polohy a odpočúvanie hovorov má ešte aj merať, či zaznamenáva problémy so sieťou dlhšie ako 30 minút? To kto je v Orange zodpovedný za Big Data!? A ako to, že oddelenie služieb zákazníkom neiniciuje petíciu za jeho odvolanie!? To kto je v Orange zodpovedný za Zákaznícke služby!? Čo to tam má CEO priekazne za bordel!?
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Nestresuj :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto je presna ukazka toho, ako to dopadne, ked manazment setri na technikoch. Namiesto toho, aby vzali sikovnych, vezmu hocjake vemeno s ucilistom. Typek este vcera vozil pizzu a dneska robi Orange techa. Esteze som uz neni ich klient.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Ktora skola vychovava sikovnych?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Moskovskij gosudarstvennyj institut meždunarodnych otnošenij (MGIMO) - a keď mi neveríš potvrdí ti to Haščák, Lajčák, Kukan, synovia Gustáva Husáka, Vasila Biľaka či vnuk Antonína Zápotockého...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Riadny sarkazmus. Ako môžu byť šikovný, keď pri každom rozhodnutí nedostávajú hysterický záchvat, že im zaň pani EU neschváli dotácie, lebo nevrtia chvostíkom priekazne so správnymi otáčkami?
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

šíkovní keď už ujo umelohmotne priekazne prudko krutoprísne inteligentný ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Z nominatívom plurálu na večné časy a nikdy inak, nakoľko bez neho je vrtenie priekazne nevycentrované!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár