neprihlásený Utorok, 21. mája 2024, dnes má meniny Zina
Samsung ukázal nové koncepty skladateľných smartfónov

Značky: Samsungsmartfónynové technológie

DSL.sk, 9.1.2024


Spoločnosť Samsung na výstave spotrebnej elektroniky CES konajúcej sa tento týždeň v Las Vegas vystavuje aj dva nové koncepty skladateľných smartfónov.

Samsung už viacero rokov predáva dva základné modelové rady skladateľných smartfónov, Galaxy Z Fold a Flip. Modely Z Fold majú v zloženom stave približne veľkosť dnešných smartfónov a po rozložení majú displej veľkosti približne dvoch displejov vedľa seba, modely Z Flip majú skladateľný displej veľkosti ako u dnešných väčších smartfónov, ktorý sa prekladá vertikálne.

Spoločnosť ale demonštrovala v minulosti aj viacero iných konceptov skladateľných smartfónov. Minulý rok ukázala koncept Flex In & Out, zariadenie podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Fold. Na rozdiel od predávaných smartfónov sa jeho displej dá ohnúť o 360 stupňov a zariadenie sa tak dá preložiť na polovicu aj s displejom na oboch vonkajších stranách.

Aktuálne vystavuje dva nové koncepty podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Flip, ktoré majú len vnútorný displej, nemajú vonkajší informačný displej a zobrazovanie informácií v zloženom stave zabezpečujú inými spôsobmi. Takéto smartfóny s jedným displejom by tak potenciálne mohli byť lacnejšie ako doterajšie modely s dvomi displejmi.

Jedným je verzia Flex In & Out pre Galaxy Z Flip, teda smartfón takejto konštrukcie s možnosťou ohnutia displeja o 360 stupňov a preloženia zariadenia na polovicu aj s displejom na oboch vonkajších stranách.


Nové koncepty skladateľných smartfónov od Samsungu (video: Cnet)Druhý koncept Flex Liple je tiež smartfónom podobnej konštrukcie ako Galaxy Z Flip. Namiesto vonkajšieho displeja je vnútorný displej na vrchnej strane zahnutý a siahajúci až k zadnej strane telefónu. V zatvorenom stave je tak možné vidieť na strane telefónu časť displeja v podobe úzkeho prúžku a užívateľovi môžu byť na nej zobrazované informácie ako notifikácie a podobne.

Skladateľné smartfóny majú umožniť u mobilných zariadení väčšie displeje pre efektívnejšiu prácu ale pri kompaktnejších rozmeroch zariadení pri prenášaní. Nie je jasné, či Samsung plánuje predávať smartfóny aktuálne vystavovaných konštrukcií.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie
NASA oznámila ďalšie posunutie prvého letu vesmírneho Boeingu
Starlink zdvojnásobuje cenu globálneho programu pripojenia
Apple pripravuje výrazne tenší iPhone, má prísť budúci rok
Android smartfóny na základe pohybu rozpoznajú, že sú kradnuté, a zamknú sa
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť viachodinovú odstávku služieb
Nové ARM notebooky budú mať dobrú oficiálnu podporu Linuxu
Po dlhých rokoch sa zvýšila kapacita 2.5" HDD


Diskusia:
                               
 

To už je iný level rozhodovacej paralýzy, keď sú rovno už i koncepty priekazne dva.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aby kktom z DSL sceli matere skapat na rakovinu
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár