neprihlásený Nedeľa, 9. augusta 2026, dnes má meniny Ľubomíra
Oznámená certifikácia WiFi 7 zariadení, štandard zrejme ešte nie je dokončený

Značky: Wi-Fi

DSL.sk, 8.1.2024


Organizácia WiFi Alliance certifikujúca WiFi zariadenia dnes oznámila program certifikácie zariadení kompatibilných s novou generáciou WiFi 7.

Oznámenie je ale pomerne zvláštne, keď organizácia v ňom neavizuje spustenie certifikačných testov zariadení. V oznámení iba avizuje, že program WiFi Certified 7 "je tu", a popisuje dlhšie známe novinky WiFi 7.

Zatiaľ nebolo oznámené ani dokončenie samotného technického štandardu WiFi 7 s označením IEEE 802.11be a štandard tak zatiaľ zrejme nebol oficiálne dokončený.

Podobne ako u predchádzajúcich generácií WiFi sa ale už dlhšiu dobu predávajú zariadenia avizujúce podporu WiFi 7, keď oproti posledným návrhom štandardu sa už neočakávajú veľké zmeny a v prípade potreby plnú kompatibilitu bude typicky možné zabezpečiť maximálne aktualizáciou firmvéru.

Už od začiatkov prípravy novej generácie WiFi sú samozrejme známe podstatné novinky novej verzie. Oproti WiFi 6 prináša WiFi 7 viaceré významné novinky, okrem iného využívanie kanálov o maximálnej šírke 320 MHz oproti 160 MHz, novú moduláciu 4K-QAM respektíve 4096-QAM, technológiu MLO, Multi-Link Operation, umožňujúcu spájať kanály v rozličných frekvenčných pásmach a MIMO so 16 streamami.

WiFi 7 podporuje všetky tri frekvenčné WiFi pásma 2.4 GHz, 5 GHz a 6 GHz a vďaka vylepšeniam podporuje výrazne vyššie maximálne rýchlosti ako WiFi 6, na jednom 320 MHz kanáli má podľa dostupných informácií podporovať maximálnu teoretickú rýchlosť 46.1 Gbps.

Prvé čipsety pre WiFi 7 boli predstavené už v roku 2022, prvé routery na konci roka 2022 a v poslednej dobe viacero výrobcov začalo ponúkať sady mesh routerov podporujúcich WiFi 7.

Podľa aktuálneho oznámenia WiFi Alliance očakáva, že tento rok sa predá viac ako 233 miliónov zariadení s podporou WiFi 7.



Najnovšie články:

V štvrtom reaktore Mochoviec už beží štiepna reakcia
Železnice predávajú dve tretiny lístkov elektronicky, po donútení cestujúcich na takýto nákup
Alza nasadila dve novinky, jednu užitočnú a jednu kontroverznú
Záchrana misie na záchranu teleskopu Swift úspešne pokračuje
Microsoft v čase drahých pamätí sľubuje optimalizovať spotrebu RAM vo Windows 11
NASA pripravuje ISS na inštaláciu posledných nových solárnych panelov
Ďalšia jadrová elektráreň južne od Slovenska musela kvôli teplu znížiť výkon
Vydaný nový FFmpeg 9.0, zlepšil akceleráciu profesionálnych formátov videa
Slovenská sporiteľňa bude mať cez víkend odstávku
NASA na diaľku na sonde Voyager 2 úspešne znížila spotrebu


Diskusia:
                               
 

Som zvedavý, ako vyriešia bezpečnosť firemných WiFi sietí riešených cez Enterprise Auth keď nám z našeho DELL počítača opakovane vykrádali certifikáty cez backdoor , až kým sme na to vo firme neprišli
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zakážu Huawei telefóny v okolí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

jaj, tí by zakazali vsetko len aby cely svet kupoval ich naspehovane smejdy nieze stratia vsetky pozicie vo svete lebo su lenivi ako vos a co maju to tiez len pokradli od inych
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

a to si sa dozvedel az teraz? asi vieme preco smejdy od DELL-u uz dobre desatrocie nekupujeme
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podstatné je, že ide skutočne o zvedavosť a nie iba zúfalý pokus hodiť sťahovanie porna do firemného počítača na priekazne cnostných kybernetických útočníkov.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Čo ste tam mali Windowsy a kopu DELL priblených blbostí? Či je to sofistikovanejší backdoor?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak na seba necháte kontakt, pošlem podrobnejsie info
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze sa mi sused prihlasi s wifi7 a zasere pomaly cele pasmo kedze bude mat sirku pasma 320 MHz . . ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keby len...
A nemení sa tá šírka pásma nejako podľa požiadaviek?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár