neprihlásený Piatok, 24. mája 2024, dnes má meniny Ela
Thunderbird pre Android sa posúva

Značky: emailMozilla

DSL.sk, 21.12.2023


Sprístupnenie emailového klienta Mozilla Thunderbird pre mobilný operačný systém Android sa opäť posúva, nepríde ani do konca tohto roka a podľa naznačenia z oznámenia Mozilly ani v naposledy predpokladanom termíne na začiatku budúceho roka.

Vyplýva to z tohto oznámenia Mozilly.

Mozilla v minulom roku avizovala prípravu emailového klienta Thunderbird aj pre Android, nakoniec v polovici roka oznámila iný plán ako vývoj nového klienta pre Android. Spoločnosť sa dohodla s tvorcom populárneho open source klienta pre Android K-9 Mail, ktorý upravuje a dopĺňa a z tohto klienta sa následne stane Thunderbird.

Až keď budú v K-9 Mail všetky funkčnosti, ktoré Mozilla chce mať vo svojom klientovi, premenuje ho na Thunderbird. Pri oznámení plánu spoločnosť avizovala pridanie nastavenia účtu s využitím autokonfigurácie používanej v Thunderbirde, podpory pre filtre správ, synchronizácie medzi desktopovým a mobilným klientom a zlepšenie manažmentu priečinkov.

Mozilla pri oznámení tohto plánu neavizovala presný očakávaný termín dokončenia týchto vylepšení a premenovania softvéru na Thunderbird. Napríklad dokončenie synchronizácie očakávala ale v lete 2023.

Podľa aktuálneho oznámenia sa vývoj ale posúval, tvorcovia tak zmenšili plánovaný zoznam vylepšení a plánovali Thunderbird oficiálne dokončiť a vydať do konca tohto roka. To sa ale nestihlo a s blížiacim sa koncom roka bolo jasné, že k vydaniu príde najskôr na začiatku budúceho roka.

Aktuálne oznámenie naznačuje, že Mozilla už necieli ani na tento termín. Podľa oznámenia sa totiž rozhodla, že sa nie je kam ponáhľať a dôležité je dorobiť funkčnosti aké v aplikácii chcela. Kedy by mohla byť aplikácia v takejto plánovanej podobe dokončená neuvádza.

Dopĺňané novinky ale tvorcovia postupne sprístupňujú v nových verziách K-9 Mail. Sprístupnenie klienta pod označením Thunderbird tak nebude zrejme predstavovať výrazný skok vo funkčnosti, pôjde najmä o míľnik signalizujúci podobu klienta očakávanú tvorcami Thunderbirdu.

Dokončené novinky tvorcovia sprístupňujú v stabilnej verzii K-9 Mail. Tvorcovia sprístupňujú aj čiastočne implementované novinky, na ktorých pracujú, v beta verzii K-9 Mail.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Skylink začína šetriť, zmenil parametre na náročnejšie, ukončí dva transpondéry, prejde z HD do SD
Sonda Psyche k asteroidu zapla elektrické motory
Raspberry Pi vstúpi na burzu v júni
Firefox pripravuje vertikálny zoznam kariet a skupiny kariet
Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.20, už aj pre RISC-V
Šifrovanie odolné kvantovým počítačom podporuje ďalší softvér, Zoom
Starship znovu poletí o dva týždne
Známy výrobca PC chladičov začal ponúkať ventilátory pre domácnosti, postavené na PC ventilátoroch
Intel už vyrába novú generáciu CPU, uvedie ju v treťom štvrťroku


Diskusia:
                               
 

Presne tak funguje priekazne i warpový pohon. Ešte ani nie je a už sa posúva.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ja zatiaľ používam v mobile BlueMail, funguje O.K.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja používam na telefóne, v tablete program ProfiMail Go. Veľká spokojnosť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Az na to, ze cely Profimail Go vyzera ako z cias Androidu 2 aj s dobovymi ikonkami. Jednoducho aplikacia z roku 2009, ktoru len doteraz nejako packaju dokopy. Cele zle.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár