neprihlásený Sobota, 20. apríla 2024, dnes má meniny Marcel
Ceny pamäťových komponentov pre smartfóny majú rásť

Značky: smartfónypamäťflash pamäť

DSL.sk, 6.11.2023


Ceny operačných aj flash pamätí aké sa používajú okrem iného najmä v smartfónoch sa vo štvrtom štvrťroku majú výraznejšie zvýšiť a rast by mal pokračovať aj v prvom štvrťroku budúceho roka.

Na konci októbra to avizovala to analytická spoločnosť TrendForce.

TrendForce už v priebehu októbra zverejnila svoje odhady cien rozličných typov operačných pamätí a flash pamätí na štvrtý štvrťrok, podľa ktorých prichádza k otočeniu dlhodobého trendu poklesu ich cien a minimálne vo štvrtom štvrťroku majú narásť.

Pre mobilné LPDDR4X pamäte odhadovala oproti predchádzajúcemu štvrťroku nárast o 3% až 8%, pre ceny LPDDR5 a LPDDR5X narást o 5% až 10%. Aktuálne avizuje vyšší celkový rast cien mobilných pamätí o 13% až 18%.

U eMMC a UFS flash modulov avizuje rast cien o 10% až 15% ako pri predchádzajúcom odhade.

Kým ale pri predchádzajúcom odhade spoločnosť avizovala, že rast cien v budúcom roku nemusí pokračovať pri nedostatočnom dopyte, podľa aktuálneho odhadu očakáva pokračovanie rastu aj v prvom štvrťroku budúceho roka. Miera rastu bude ale závisieť na dopyte spotrebiteľov po mobilných zariadeniach a stratégii výrobcov, niektorí z ktorých k zmene trendu vo vývoji cien v poslednom období prispievajú znižovaním objemu výroby a výraznejším skokovým zvýšením cien svojich produktov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA otestuje nový vesmírny pohon v podobe solárnej plachty
V najbližších dňoch bude spustený nový vysielač digitálneho rádia
Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka


Diskusia:
                               
 

Veď teraz, keď sa krátia dni, si aj tak stačí namiesto pamäťových komponentov kupovať len obyčajné pamäťové moduly a komponenty si k nim len tak po večeroch priekazne pri sviečke stružlikať.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Investujte
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bodaj by ceny nerastli.. ked tot som si kupil xiaomi s 256 gigami pamate.. niekde to na trhu musi chybat ked vyrobcovia mobilov nevedia od roztopase co by do tych mobilov napchali..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ani sa nesnažia skryť fakt že sú to priekazne nenažrané sviňé! Profit by mali aj keby ceny naopak, klesali. Problém by nastal ak by grafový rast akcioviek stagnoval, nie to ešte vykazoval pokles. Ale veď čo, krava sa podojí alebo naj zdechne. Hlavne že vypasené prasce v oblekoch zabezpečené na tisíc rokov vpred, budú o ďalší rok bezpečnejší a hneď sprostredkujú pre nich umelo zvýhodnenú konverziu komodít za cennejšie. A to na nich pri tom ešte makáme a odvádzame rôzne niekoľko násobne zdanenia života. Šikovný systém. Ale že nám to tak arogantne šplechnú do tváre, to už je cez. Brics aspoň kryje kapitál zlatom, ale náš fiat? Hajzelpapier bude mať väčšiu cenu až to na nás celé krachnú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

I must express my passion for your kindness giving support to men who absolutely need help on your concept. Your real dedication to getting the solution throughout was unbelievably invaluable and has surely permitted regular people just like me to realize their aims. Your new invaluable recommendations means so much a person like me and much more to my fellow workers. Many thanks; from all of us.
[url=http://www.kyrie-7.com]nike kyrie 7[/url]
Odpovedať Hodnotiť:
 

I needed to compose you a bit of word to help thank you over again just for the beautiful knowledge you've featured here. This has been so tremendously open-handed of you to provide without restraint all a number of us could have advertised as an electronic book to earn some bucks for themselves, and in particular considering that you could possibly have done it if you decided. The thoughts likewise worked like the great way to comprehend someone else have the same passion the same as my very own to grasp lots more in respect of this matter. I am sure there are millions of more fun moments ahead for people who scan your blog post.
[url=http://www.sbdunk.us]nike sb dunks[/url]
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár